Samochód dla Kanisza

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: c#Hunter »

Shadoon pisze: 19 maja 2019, 22:02
c#Hunter pisze:Nie wiem co o tym myśleć, jakby coś było nie tak to Pertyn by to wyczaił. Może mają już ten nowszy soft, u mnie po upgradzie też zupełnie inaczej się rusza i jak zgaśnie to wiem że z mojej winy a nie z dupy jak wcześniej rusza i gaśnie ...
No to nowy soft ogarnął problem. Super.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Jeszcze nie chce tego oficjalnie ogłaszać ale na pewno teraz daje się bez problemu dynamicznie ruszać jak każdym normalnym samochodem.



Sponsor

Re: Samochód dla Kanisza

Sponsor


Awatar użytkownika
Kanisz
Posty: 32
Rejestracja: 13 maja 2019, 17:37
Samochód: SEAT Leon ST 1.5TSi

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: Kanisz »

c#Hunter pisze: 19 maja 2019, 22:00 Nie wiem co o tym myśleć, jakby coś było nie tak to Pertyn by to wyczaił. Może mają już ten nowszy soft, u mnie po upgradzie też zupełnie inaczej się rusza i jak zgaśnie to wiem że z mojej winy a nie z dupy jak wcześniej rusza i gaśnie ...
Petryn wyczaił NA SAMYM POCZĄTKU POWIEDZIAŁ ŻE TO WERSJA 1.1 1.5TSI BO TA 1.0 BYŁA KiePSKA...

Ale on też nie poleca 1.5 jak to powiedział z 4 czy 5 osobami na pokładzie trzeba planować wyprzedzanie ze 2km na przód????

Poleca 2.0tdi ale polski artykuł już nie, ja pidesłałem film jak Benz 150KM jest lepsze od Diesel 150KM... i...

Jak nim jechałem z doradcą to w sumie 2os po obwodnicy minąłem 2 tiry z predkości 1110km/h do 140km/h osiągnął w chwilę ale nie na 6 biegu tylko redukcja na 4bieg i nie pamietam czy miał 4500rpm czy ponad 5000rpm ale ciągnął do przodu... Ja też nie widziałem kangura czy braku mocy, no ale trzebaby przetestować z rana jako pierwszy nierozgrzane auta i zobaczyć jak się jeździ..., więc może wypuszczą wersję MY20 jeszcze lepszą?
W sieci spekulują że VW szykuje jeszcze mocniejszą 1.5TSi na rynek USA, ale nie wiedzą kiedy to będzie, chyba że jaki hybrydy?
Dziwne że 1.5 turbo ma tylko 150KM, gdzie 1.6TGdi Hyundai Tucson ma 177KM,..., ale może cos poprawią,

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: c#Hunter »

Jeszcze jedna kluczowa kwestia. Nie wiem czy 1.5TSI nadaje się w góry więc pytanie czy masz w miarę płasko czy też musisz hamować silnikiem... Pytam bo jak w 1.5TSI odłączy dwa cylindry to silnik stawia bardzo mały opór. Nie widzę efektywnego hamowania silnikiem przy kątach 3stopnie i więcej... Jeśli nie robisz krótkich tras tylko te 20km zasadniczo przejeżdżasz od odpalenia to bierz diesla i nie kombinuj. Jakieś głupawe testy na przyśpieszenie to wiesz. Jak masz 1800kg to liczy się moment obrotowy!

mike
Posty: 20
Rejestracja: 29 gru 2018, 11:13
Samochód: Seat Ateca FR 1.5TSI DSG

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: mike »

Czekając na Seata Ateca, którego jestem właścicielem dostałem Tarraco na weekend to pojeżdżenia. Wersja topowa 2.0TDI 190KM 4x4 z DSG. Jak dla mnie był to muł, kompletnie nie było czuć tej mocy, zbierałem się ospale itp. Chyba, że go trzeba wysoko kręcić ale to przecież diesel więc tak być nie powinno.

Mój sprzedawca też w zaufaniu mi powiedział, że jak na 2.0 TDI i 190KM to słabo chodzi to auto. Spalanie 60% trasy + 40% jazda po 3-city wyszło mi o ile dobrze pamiętam 7.8. Przejechałem łącznie około 500Km. O ile w Atece się zakochałem od pierwszej jazdy tak Tarraco nie zrobiło na mnie kompletnie żadnego wrażenia i osobiście nie kupiłbym tego samochodu!
Kodiaqiem niestety nie jeździłem, więc nie porównam tych dwóch samochodów.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: Kraq »

mans pisze: 19 maja 2019, 21:36
c#Hunter pisze: 19 maja 2019, 14:41 Co do samochodu dla Kanisza to zdecydowanie 1.5TSI nie jest dobrym silnikiem do Kodiaqa itp. Za ciężki jest. Zresztą nowego Seata testowali w auto-swiecie czy innym niemieckim magazynie i wyraźnie stwierdzili że 1.5TSI nie polecają do tego SUV bo im gasł.
Pertyn pokaza,ł że Tarraco 1.5 TSI da się ruszać bez kangura i w miare dynamicznie ;)
Kangura przy ruszaniu też brak czyli jednak można ;)
Nie miejcie złudzeń - odpowiedź Pertyna do pytania pod testem na youtubie:

"Panie Macieju, 1) czy w tym Seacie występuje szarpanie przy ruszaniu z 1.biegu tzw. kangurowanie w samochodach z silnikiem 1.5TSI?; 2) Jak ocenia Pan pracę skrzyni manualnej w porównaniu do testowanej Skody Karoq z tym samym silnikiem? Zmieniło się coś?
Odp. Skokami naprzód przy pełzaniu (manewrowanie po garażu itp.) – tak. Zwracając auto po teście zasugerowałem przyjrzenie się oprogramowaniu. Skrzynia ma lepiej dobrane przełożenia niż w Karoqu, nie ma problemu ze zdychaniem."

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: c#Hunter »

Kraq pisze: 20 maja 2019, 8:06
Nie miejcie złudzeń - odpowiedź Pertyna do pytania pod testem na youtubie:

"Panie Macieju, 1) czy w tym Seacie występuje szarpanie przy ruszaniu z 1.biegu tzw. kangurowanie w samochodach z silnikiem 1.5TSI?; 2) Jak ocenia Pan pracę skrzyni manualnej w porównaniu do testowanej Skody Karoq z tym samym silnikiem? Zmieniło się coś?
Odp. Skokami naprzód przy pełzaniu (manewrowanie po garażu itp.) – tak. Zwracając auto po teście zasugerowałem przyjrzenie się oprogramowaniu. Skrzynia ma lepiej dobrane przełożenia niż w Karoqu, nie ma problemu ze zdychaniem."
Heh to Ci powiem, że podejrzewam nowy soft a nie inną przekładnię. Mój po upgrade już nie zdycha przy ruszaniu ale kanguruje dalej... Powaga, po upgradzie czuje się jakbym miał inną skrzynie biegów ;)

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: Andrew1962 »

c#Hunter pisze: 20 maja 2019, 8:52
Kraq pisze: 20 maja 2019, 8:06
Nie miejcie złudzeń - odpowiedź Pertyna do pytania pod testem na youtubie:

"Panie Macieju, 1) czy w tym Seacie występuje szarpanie przy ruszaniu z 1.biegu tzw. kangurowanie w samochodach z silnikiem 1.5TSI?; 2) Jak ocenia Pan pracę skrzyni manualnej w porównaniu do testowanej Skody Karoq z tym samym silnikiem? Zmieniło się coś?
Odp. Skokami naprzód przy pełzaniu (manewrowanie po garażu itp.) – tak. Zwracając auto po teście zasugerowałem przyjrzenie się oprogramowaniu. Skrzynia ma lepiej dobrane przełożenia niż w Karoqu, nie ma problemu ze zdychaniem."
Heh to Ci powiem, że podejrzewam nowy soft a nie inną przekładnię. Mój po upgrade już nie zdycha przy ruszaniu ale kanguruje dalej... Powaga, po upgradzie czuje się jakbym miał inną skrzynie biegów ;)
A wzywali Cię na akcję czy sam walczyłeś o ten upgrade. Ja dziś w samo południe jadą do serwisu pokazać im to gaśnięcie bo o niczym nie wiedzą, podobno?!

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: c#Hunter »

Andrew1962 pisze: 20 maja 2019, 9:13
c#Hunter pisze: 20 maja 2019, 8:52
Kraq pisze: 20 maja 2019, 8:06
Nie miejcie złudzeń - odpowiedź Pertyna do pytania pod testem na youtubie:

"Panie Macieju, 1) czy w tym Seacie występuje szarpanie przy ruszaniu z 1.biegu tzw. kangurowanie w samochodach z silnikiem 1.5TSI?; 2) Jak ocenia Pan pracę skrzyni manualnej w porównaniu do testowanej Skody Karoq z tym samym silnikiem? Zmieniło się coś?
Odp. Skokami naprzód przy pełzaniu (manewrowanie po garażu itp.) – tak. Zwracając auto po teście zasugerowałem przyjrzenie się oprogramowaniu. Skrzynia ma lepiej dobrane przełożenia niż w Karoqu, nie ma problemu ze zdychaniem."
Heh to Ci powiem, że podejrzewam nowy soft a nie inną przekładnię. Mój po upgrade już nie zdycha przy ruszaniu ale kanguruje dalej... Powaga, po upgradzie czuje się jakbym miał inną skrzynie biegów ;)
A wzywali Cię na akcję czy sam walczyłeś o ten upgrade. Ja dziś w samo południe jadą do serwisu pokazać im to gaśnięcie bo o niczym nie wiedzą, podobno?!
Sam się musiałem upomnieć. Jakby co to niech szukają tpi na brak reakcji na pedał gazu na drugim biegu bo podobno pod tym jest tpi z upgadem softu. Nie wyjeżdżaj bez nowego softu bo dużo poprawia.

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: Andrew1962 »

To jest ten upgrade na kangura? Taki mają a na gaśnięcie mówią, że nie?! Czekam na diagnozę :)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: Shadoon »

Andrew1962 pisze:To jest ten upgrade na kangura? Taki mają a na gaśnięcie mówią, że nie?! Czekam na diagnozę :)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Niech załadują najnowszy soft i nawet jak gaśnięcie Twojego Karoqa usuną lekiem na kangura, to tylko dobra Twoja ;-)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ