Samochód dla Kanisza

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Awatar użytkownika
Kanisz
Posty: 32
Rejestracja: 13 maja 2019, 17:37
Samochód: SEAT Leon ST 1.5TSi

Samochód dla Kanisza

Post autor: Kanisz »

Wydzielone z Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura" --root

Dziękuję za odp. Ty też zauważ, że Skoda to VAG, i taki też ma silnik, poprzez spore zamieszanie z tymi 1.5TSi, zbieram info przed zakupem kolejnego auta. Skoda sama reklamuje, żeby odwiedzić Wasze forum oraz forum Kodiaq.
Mam dylemat bo sądziłem, że 1.5 TSi 150KM jest lepszy od mojego obecnego 1.5 130KM i będzie oki i eco do SUVa 7os, a dzięki temu forum dowiedziałem się, że 1.5 do SUVa to chyba słaby pomysł i trzeba rozważyć 2.0 TSi lub TDi chyba, że się mylę ? Do niedawna jak czytałem to forum bardzo krytykowałeś 1.5tsi, teraz po wymianie info-paranetrów oraz softu widzę zmiany...?
Ale nie ukrywam, że mocno rozważam też ofertę Seata marki, z którą obecnie jestem związany a dokładniej to model Tarraco,, gdzie oglądając reklamy youtube pokazują, że 1.5 150KM radzi sobie lepiej niż TDi, ale to reklamy... Stąd też zadowolony z 1.5tsi 130km w Leonie rozważałem 1.5tsi 150KM w SUVie 7os.
Bardziej podoba mi się Tarraco, ale nie wiem czy to nie z przyzwyczajenia do marki, dla porównania rozważam Kodiaq'a bo jestem z tych większych i tam też jest więcej miejsca, ale oglądając w salonie Karoq też mi się spodobał mimo, że jest troszkę mniejszy wydaje się za to być zwinniejszy w prowadzeniu i jeździe po mieście.
Jeżdżąc autami testowymi Skody w manualu nie doświadczyłem kangurowania, ani gaśnięcia, chociaż wiedziałem o tym z forum zarówno Skody jak i Seata, ale w moim 130KM TSi nauczyłem się operować gazen i sprzęgłem aby nie doświadczać ale tylko na zimnym silniku braku mocy po szybkiej zmianie z 1b na 2b i ostrym dodaniu gazu.
Może głupie pytania ale:
- dlaczego wybraliście Karoq a nie Kodiaq?
- kupilibyście drugi raz Karoq 1.5 150KM czy jednak 2.0 bo w 2.0 też borykają sie z problemami i więcej pali?
- dlaczego Skoda nie Seat właśnie Tarraco?
Może mnie przekonacie, żebym zmienił markę?
Na plus podoba mi się poziom tego forum, ale to nie przekonuje mnie jeszcze do ostatecznej decyzji i pewnie to też zależy od tego na jakiego rozmówcę się trafi...



Sponsor

Samochód dla Kanisza

Sponsor


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

@Kanisz oto odpowiedzi na pytania:
1. Karoq nie Kodiaq ponieważ dla dwóch osób to wystarczającej wielkości, ekonomiczne i ergonomicznie wozidło. Poza tym wizualnie ta mniejsza bryła auta bardziej mi się podoba a wyposażenie wersji Style zawiera wszystko co mi potrzeba :D
2. Silnik 1,5tsi wybrałem z pełnym przekonaniem aczkolwiek niepełną wiedzą o jego problemie. Moc i moment obrotowy w zupełności wystarczają na normalną jazdę w każdych warunkach (miasto i trasa) przy czym silnik nie jest paliwożerny. Tak wybrałbym ten motor jeszcze raz bo diesla już nie chce (ostanie moje auto Insignia 2.0 CDTI 160 KM) zresztą to był mój pierwszy i ostatni zarazem samochód z silnikiem wysokoprężnym a silnik 2,0 TSI ze względu na apetyt na paliwo skreśliłem z wyboru. Mam tylko nadzieję, że prędzej czy później myśliciele ze Skody wyeliminują te sporadycznie gaśnięcie!
3. Dlaczego Kurak a nie Seat? U mnie to powrót do marki po 12 latach przerwy na Ople. Mając dobre doświadczenia ze Skodami 120L (1992-96) i Octavią (2002-07) wybór nie był przypadkowy. Przed dokonaniem wyboru jeździłem jazdy próbne wszystkimi podobnej wielkości autami marek dealerów w mieście (Kuga, Sportage, Vitara, CRH, RAV4, Kadjar i coś tam jeszcze) niestety Seatem nie :( Ale porównywałem wyposażenie i ceny i przy podobnie skonfigurowanych autach Karoq okazał się tańszy :)
Ciekawe, że dajesz "+" za Forum. U mnie na arkuszu wyboru do podjęcia decyzji znalazły się różne parametry (wielkość auta, wyposażenie, parametry silnika, serwis, podejście do klienta, cena...) ale nie forum :( . Następnym razem muszę i o tym pamiętać ;)
Pozdrawiam
Ps.
Uprzedzę ewentualne pytanie. Tak mimo pkt 2 jestem zadowolony z wyboru :)
Ps.2
Takie wpisy powinny zmienić miejsce i znaleźć się w temacie"Kupujemy Karoga" Obrazek

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka



Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kraq »

Kanisz pisze: 18 maja 2019, 1:46 Dziękuję za odp. Ty też zauważ, że Skoda to VAG, i taki też ma silnik, poprzez spore zamieszanie z tymi 1.5TSi, zbieram info przed zakupem kolejnego auta. Skoda sama reklamuje, żeby odwiedzić Wasze forum oraz forum Kodiaq.
Mam dylemat bo sądziłem, że 1.5 TSi 150KM jest lepszy od mojego obecnego 1.5 130KM i będzie oki i eco do SUVa 7os, a dzięki temu forum dowiedziałem się, że 1.5 do SUVa to chyba słaby pomysł i trzeba rozważyć 2.0 TSi lub TDi chyba, że się mylę ? Do niedawna jak czytałem to forum bardzo krytykowałeś 1.5tsi, teraz po wymianie info-paranetrów oraz softu widzę zmiany...?
Ale nie ukrywam, że mocno rozważam też ofertę Seata marki, z którą obecnie jestem związany a dokładniej to model Tarraco,, gdzie oglądając reklamy youtube pokazują, że 1.5 150KM radzi sobie lepiej niż TDi, ale to reklamy... Stąd też zadowolony z 1.5tsi 130km w Leonie rozważałem 1.5tsi 150KM w SUVie 7os.
Bardziej podoba mi się Tarraco, ale nie wiem czy to nie z przyzwyczajenia do marki, dla porównania rozważam Kodiaq'a bo jestem z tych większych i tam też jest więcej miejsca, ale oglądając w salonie Karoq też mi się spodobał mimo, że jest troszkę mniejszy wydaje się za to być zwinniejszy w prowadzeniu i jeździe po mieście.
Jeżdżąc autami testowymi Skody w manualu nie doświadczyłem kangurowania, ani gaśnięcia, chociaż wiedziałem o tym z forum zarówno Skody jak i Seata, ale w moim 130KM TSi nauczyłem się operować gazen i sprzęgłem aby nie doświadczać ale tylko na zimnym silniku braku mocy po szybkiej zmianie z 1b na 2b i ostrym dodaniu gazu.
Może głupie pytania ale:
- dlaczego wybraliście Karoq a nie Kodiaq?
- kupilibyście drugi raz Karoq 1.5 150KM czy jednak 2.0 bo w 2.0 też borykają sie z problemami i więcej pali?
- dlaczego Skoda nie Seat właśnie Tarraco?
Może mnie przekonacie, żebym zmienił markę?
Na plus podoba mi się poziom tego forum, ale to nie przekonuje mnie jeszcze do ostatecznej decyzji i pewnie to też zależy od tego na jakiego rozmówcę się trafi...
Jeśli szukasz dużego samochodu to bierz Tarraco (nie Kodiaqa - Kodiaq optycznie jest już "stary"), ale z silnikiem co najmniej 2.0 (benzyna/diesel). Osobiście dzisiaj wybrałbym Hondę CR-V lub Toyotę RAV4 nawet w podstawowej wersji. Po roku jeżdżenia Karoqiem Style 1.5TSI, muszę napisać, że samochód nie jest wart wydanych pieniędzy. Od Skody trzymałbym się z daleka. Obsługa klienta w Skodzie po zakupie żenada. Tak jak już pisałem dewiza Skody Polska, to "sprzedaj i zapomnij (o kliencie)".
Jak czytam, że ktoś wydaje na Karoqa 150-160 tys. to śmiech mnie ogarnia. W tej cenie kupisz hybrydę z autonomicznym silnikiem elektrycznym jak w nowej Hondzie CR-V.
Współczuję wszystkim osobom z tego forum, które z takim "utęsknieniem" czekają ponad rok na Karoqa. Gdyby to było rok temu, to sam dawno wybrałbym inną markę. A tak zostałem na najbliższe lata testerem grupy VAG.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: root »

Kanisz pisze: 18 maja 2019, 1:46Skoda sama reklamuje, żeby odwiedzić Wasze forum oraz forum Kodiaq.
Możesz powiedzieć w którym miejscu?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
Kanisz
Posty: 32
Rejestracja: 13 maja 2019, 17:37
Samochód: SEAT Leon ST 1.5TSi

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: Kanisz »

root pisze: 18 maja 2019, 9:46
Kanisz pisze: 18 maja 2019, 1:46Skoda sama reklamuje, żeby odwiedzić Wasze forum oraz forum Kodiaq.
Możesz powiedzieć w którym miejscu?

Kolego root niepodoba mi się Twoje przekręcanie mojego Pseudo.

Świadczy to że albo się pomyliłeś albo masz problem z sobą.

Ale jak załatwisz Mega rabat to mogę być i Amiszem:) chociaż bliżej mi w drugą stronę :twisted:

Kolego root, nie chciałbym, żeby ktoś z mojego powodu miał nieprzyjemności tym bardziej, że od tych osób zalżą moje rabaty:) A napisałeś to tak jakbyś chciał karać tych, którzy polecają Skodę.
Może źle Cię zrozumiałem oraz źle się wyraziłem w swoim poście to nie Skoda reklamuje tylko na moje trudne pytania nieważne kto polecił mi poczytać forum Skody Kodiaq z tamtąd trafiłem na Wasze forum. A niektóre osoby na forum Skody mają w stopce taki tekst:
"Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum!"

Dzięki wszystkim za odpowiedź ale dalej dylemat Osobiście podoba mi się Tarraco i Kodiaq w wersji 7osobowej ale żona chce nim jeździć i jej znowu w salonie bardziej spodobał się Karoq, też chciałem z silnikiem 1.5TSi tym razem 150KM tym bardziej, że tylko taki występuje w SUVach. Też czekam na jakieś oficjalne info grupy VAGa bo nie chciałbym kupić auta z silnikiem do poprawek, dlatego jak się nic nie z deklaruje albo nie zrobią mega wyprzedaży to zaczekam do października na wersję z poprawionym softem MY20. 2.0tsi jest mocne ale i droższe w zakupie i utrzymaniu.

Trochę zmieniliście mój światopogląd o 1.5TSi, ponieważ do niedawna sądziłem, że to te 150KM 1.5tsi są nowocześniejsze.
Dziwi mnie też sam fakt, że ani VW, Skoda ani Seat nie przedstawią na swojej stronie technicznej charakterystyki silnika, ktrórego reklamują jak Evo...lucję innowacyjności.
Tylko Wszyscy posiłkujemy się postami pisanymi przez nas samych. Najlepsze, że na niektórych zagranicznych forach chyba niemieckich piszą, że śledzą fora na Ukrainie i tam nie widzą, żeby ktoś skarżył się na 1.5tsi, my posiłkujemy się artykułami od nich, oni od nas i nigdzie nie ma oficjalnego stanowiska.

Mam jeszcze pytanie czy wiecie czy silniki 1.5 150KM w Skodzie są na 5puktowym wtrysku i czy ten wtrysk jest tylko bezpośredni, czy może jak w TFSi=TSi+MPi, czyli wtrysk hybrydowy tj dwusystemowy? i czy 1.5tsi 130KM też tak ma?

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: root »

Kanisz pisze: 18 maja 2019, 17:00Kolego root niepodoba mi się Twoje przekręcanie mojego Pseudo.

Świadczy to że albo się pomyliłeś albo masz problem z sobą.
Oczywiście, że się pomyliłem, przepraszam. Już poprawiłem.
Kanisz pisze: 18 maja 2019, 17:00Kolego root, nie chciałbym, żeby ktoś z mojego powodu miał nieprzyjemności tym bardziej, że od tych osób zalżą moje rabaty:) A napisałeś to tak jakbyś chciał karać tych, którzy polecają Skodę.
Nikogo nie chcę karać (nie to, żebym mógł), ciekaw jestem po prostu gdzie dotarło nasze forum i tylko chciałem się pochwalić :) A zabrzmiało to tak, jakby w Skodzie na infolinii polecali forum…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
Kanisz
Posty: 32
Rejestracja: 13 maja 2019, 17:37
Samochód: SEAT Leon ST 1.5TSi

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: Kanisz »

@Root - jednak to reklama, ponieważ pod Twoim postem nie wiem czy zrobiłeś to umyślnie czy auto reklama, też pojawia się tekst:
"Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)"
Ostatnio zmieniony 18 maja 2019, 17:45 przez Kanisz, łącznie zmieniany 1 raz.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: root »

Oczywiście, że autoreklama :)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
Kanisz
Posty: 32
Rejestracja: 13 maja 2019, 17:37
Samochód: SEAT Leon ST 1.5TSi

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: Kanisz »

Chyba jednak nie poprawiłeś mojego pseudo...

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: root »

Wybacz, wszystko już powinno być ok.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ