Samochód dla Kanisza

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: tomekk »

Kraq pisze: 18 maja 2019, 9:02
Kanisz pisze: 18 maja 2019, 1:46 Obsługa klienta w Skodzie po zakupie żenada. Tak jak już pisałem dewiza Skody Polska, to "sprzedaj i zapomnij (o kliencie)".


Może to kwestia dealera, ale ze swojej perspektywy na ten moment powiem: "o to to",,, Niestety.



Sponsor

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Sponsor


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: Andrew1962 »

Mój dealer bez zarzutu póki co. Nawet mi przypomnieli o jutrzejszej wizycie :)
Także nie potwierdzam tego sloganu z postów wyżej.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: c#Hunter »

Wszystko zależy od salonu bo salony działają na zasadzie jakby franczyzy a nawet bym powiedział że to luźniejsze powiązanie. Skoda Polska jako firma wydaje autoryzację na sprzedaż i serwis i kosi za to kasę. Skoda jako Skoda nie ma żadnego salonu na własność (z tego co wiem).

Co do samochodu dla Kanisza to zdecydowanie 1.5TSI nie jest dobrym silnikiem do Kodiaqa itp. Za ciężki jest. Zresztą nowego Seata testowali w auto-swiecie czy innym niemieckim magazynie i wyraźnie stwierdzili że 1.5TSI nie polecają do tego SUV bo im gasł.

https://www.auto-swiat.pl/testy/testy-n ... 4ffnly.amp

Awatar użytkownika
Kanisz
Posty: 32
Rejestracja: 13 maja 2019, 17:37
Samochód: SEAT Leon ST 1.5TSi

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: Kanisz »

Dziwi mnie, że Seat Tarraco jeszcze nie założył forum ani klubu, tylko jak wpisuję w Google to znajduje fora Skody, gdzie stworzono nawet specjalny dział dla Tarraco.

Właśnie z tymi artykułami to jest różnie ja znalazłem że Tarraco 1.5tsi jest szybszy od 2.0tdi, oraz jeżdżą przez 30 min i nic nie widać żeby im szarpało czy cos sie działo, czyżvy na Polskę trafiały gorsze modele?

Film od 11minuty
Link 1.5TSi wygrywa z 2.0TDi

Awatar użytkownika
Kanisz
Posty: 32
Rejestracja: 13 maja 2019, 17:37
Samochód: SEAT Leon ST 1.5TSi

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: Kanisz »

Dzięki c#Hunter za ten artykuł teraz to już faktycznie sam nie wiem???

W artykule piszą, że od 80km/h wyprzedzanie jest kiepskie na 6biegu? Ale tak się nie wyprzedza manualem.
Natomiast film który podesłałem pikazuje, że calkiem nieźle zbieta sie.
W artykule piszą ze TDi 150KM daje rade na filmie pokazali ze to 1.5TSi było szybsze?
Wiem, ze film moze miec charakter marketingowy.
Piszą o gaśnięciu w mieście ale jeździłem na teście Tarraco i ja nie miałem z nim problemów co innego Pan Doradca z Seata, ale jeździłem rozgrzanym autem już po innym ogladajacym.

gdyby nie ograniczenia finansowe to bez zastanowienia kupiłbym JEEP GRAND CHEROKEE TRACKHAWK!!!
Z funkcją LunchControl
V8 717KM Hemi .... i 3.3s do setki, pomijam już ile pali bo jak kogoś stać na to auto to to ile spala nie jma uż żadnego znaczenia, bo kto bogatemu zabroni? Tylko bogatszy :)

Podoba mi się recenzja Zachar'a na temat TrackHawk'a film od 16minuty


Ale chyba trzeba wrócić na ziemię...
... a Kodiaq lub Karoq występuje z DSG7 i 4x4 z 1.5tsi czy to tez pomyłka
Ostatnio zmieniony 19 maja 2019, 21:40 przez Kanisz, łącznie zmieniany 1 raz.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: Kraq »

Test Pertyna - Seat Tarraco 1.5TSI

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: Shadoon »

Kanisz pisze:Dzięki c#Hunter za ten artykuł teraz to już faktycznie sam nie wiem???

W artykule piszą, że od 80km/h wyprzedzanie jest kiepskie na 6biegu? Ale tak się nie wyprzedza manualem.
Natomiast film który podesłałem pikazuje, że calkiem nieźle zbieta sie.
W artykule piszą ze TDi 150KM daje rade na filmie pokazali ze to 1.5TSi było szybsze?
Wiem, ze film moze miec charakter marketingowy.
Piszą o gaśnięciu w mieście ale jeździłem na teście Tarraco i ja nie miałem z nim problemów co innego Pan Doradca z Seata, ale jeździłem rozgrzanym autem już po innym ogladajacym.

gdyby nie ograniczenia finansowe to bez zastanowienia kupiłbym JEEP GRAND CHEROKEE TRACKHAWK!!!
Z funkcją LunchControl
V8 717KM Hemi .... i 3.3s do setki, pomijam już ile pali bo jak kogoś stać na to auto to to ile spala nie jma uż żadnego znaczenia, bo kto bogatemu zabroni? Tylko bogatszy :)

Podoba mi się recenzja Zachar'a na temat TrackHawk'a


Ale chyba trzeba wrócić na ziemię...
... a Kodiaq lub Karoq występuje z DSG7 i 4x4 z 1.5tsi czy to tez pomyłka
Wystapuje taki 1.5 tsi dsg 4x4 i użytkownicy raczej chwalą ten konfig. Mocniejsze dsg jest dla 4x4 ponoć.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: mans »

c#Hunter pisze: 19 maja 2019, 14:41 Co do samochodu dla Kanisza to zdecydowanie 1.5TSI nie jest dobrym silnikiem do Kodiaqa itp. Za ciężki jest. Zresztą nowego Seata testowali w auto-swiecie czy innym niemieckim magazynie i wyraźnie stwierdzili że 1.5TSI nie polecają do tego SUV bo im gasł.
Niby tak ale trzeba przyznać jak na wielkość i wagę Tarraco(1800KG) silnik 1.5 TSI 150KM radzi sobie całkiem niezle w Seacie.



Jedymy problem to taki, że skrzynia DSG7 jest w takiej wersji niedostępna :?
Pertyn pokaza,ł że Tarraco 1.5 TSI da się ruszać bez kangura i w miare dynamicznie ;)



Jazda autostradą też bezproblemowa



Kangura przy ruszaniu też brak czyli jednak można ;)


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: c#Hunter »

Nie wiem co o tym myśleć, jakby coś było nie tak to Pertyn by to wyczaił. Może mają już ten nowszy soft, u mnie po upgradzie też zupełnie inaczej się rusza i jak zgaśnie to wiem że z mojej winy a nie z dupy jak wcześniej rusza i gaśnie ...

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Samochód dla Kanisza

Post autor: Shadoon »

c#Hunter pisze:Nie wiem co o tym myśleć, jakby coś było nie tak to Pertyn by to wyczaił. Może mają już ten nowszy soft, u mnie po upgradzie też zupełnie inaczej się rusza i jak zgaśnie to wiem że z mojej winy a nie z dupy jak wcześniej rusza i gaśnie ...
No to nowy soft ogarnął problem. Super.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ