Pakiety pogwarancyjne, pakiety przeglądów.

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Tomasz
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2018, 21:28

Pakiety pogwarancyjne, pakiety przeglądów.

Post autor: Tomasz »

Pakiet pogwarancyjny i Pakiet przeglądów - mógłby ktoś wyjaśnić co to jest i czym to się je ? Oczywiście tak "praktycznie"
Warto ?
Pierwszy raz kupuję samochód z salonu i nie wiem czy jest sens dopłacać za to :)
:)



Sponsor

Pakiety pogwarancyjne, pakiety przeglądów.

Sponsor


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Pakiety pogwarancyjne, pakiety przeglądów.

Post autor: Kraq »

Tomasz pisze: 22 sty 2018, 22:14 Pakiet pogwarancyjny i Pakiet przeglądów - mógłby ktoś wyjaśnić co to jest i czym to się je ? Oczywiście tak "praktycznie"
Warto ?
Pierwszy raz kupuję samochód z salonu i nie wiem czy jest sens dopłacać za to :)
:)
Pakiet pogwarancyjny - dodatkowe dwa lata do gwarancji podstawowej (w sumie cztery lata gwarancji)
Koszt w przypadku wariantu: z limitem 60 tys. km = 1300 zł, z limitem 120 tys. km = 2500 zł.
Według mnie jak najbardziej warto.

Pakiet przeglądów przez pierwsze 4 lata = 0 zł, czyli bezpłatne obowiązkowe przeglądy samochodu (nie płacisz za koszty przeglądów, materiałów, robociznę). Za ten pakiet nie płacisz, to znaczy "płacisz" w cenie samochodu ;-)

hygge
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:00

Re: Pakiety pogwarancyjne, pakiety przeglądów.

Post autor: hygge »

A ja mam inne pytanie w tym temacie - czy wiecie jak wygląda kwestia jeśli chciałoby sie zrezygnować z pakietu przeglądów w ASO i serwisować auto w niezależnym serwisie? Jak wygląda wtedy kwestia gwarancji? Z tego co kojarzę, brak serwisowania w ASO nie powoduje utraty gwarancji...

SzymonG86
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:29

Re: Pakiety pogwarancyjne, pakiety przeglądów.

Post autor: SzymonG86 »

hygge pisze:A ja mam inne pytanie w tym temacie - czy wiecie jak wygląda kwestia jeśli chciałoby sie zrezygnować z pakietu przeglądów w ASO i serwisować auto w niezależnym serwisie? Jak wygląda wtedy kwestia gwarancji? Z tego co kojarzę, brak serwisowania w ASO nie powoduje utraty gwarancji...
Nie powoduje, ale jeśli coś by się popsuło, to jak znam życie, producent za pewne będzie próbował się wymigać od naprawy argumentując, że był źle serwisowany, bo nie w ASO. Prawda jest jednak taka, że musiałby udowodnić, że usterka wynikła z niewłaściwego serwisowania.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Pakiety pogwarancyjne, pakiety przeglądów.

Post autor: matt97 »

Karoq zamówiony w styczniu - 11 tydzień produkcja. Dziś otrzymałem info, że mogę otrzymać przedłużenie gwarancji do 4 lat (60 tys. km) za 700 zł (cena promocyjna). Nie zastanawiałem się długo - zwłaszcza, że DSG ma być na pokładzie.
Być może jest teraz na to jakaś promocja... lub SKODA wierzy w bezawaryjność swoich aut :)

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Pakiety pogwarancyjne, pakiety przeglądów.

Post autor: elektrod »

matt97 pisze: 06 lut 2018, 20:33 Karoq zamówiony w styczniu - 11 tydzień produkcja. Dziś otrzymałem info, że mogę otrzymać przedłużenie gwarancji do 4 lat (60 tys. km) za 700 zł (cena promocyjna). Nie zastanawiałem się długo - zwłaszcza, że DSG ma być na pokładzie.
Być może jest teraz na to jakaś promocja... lub SKODA wierzy w bezawaryjność swoich aut :)
To chyba się spóźniłem, bo jak tydzień temu odbierałem auto to domówiłem ten pakiet za 1300 zł

matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Pakiety pogwarancyjne, pakiety przeglądów.

Post autor: matt97 »

ciekawe, z czego to wynika... elektrod - ile % upustu udało się wyrwać ?

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Pakiety pogwarancyjne, pakiety przeglądów.

Post autor: elektrod »

ok. 5 % ale dostałem dywaniki gumowe gratis :)

matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Pakiety pogwarancyjne, pakiety przeglądów.

Post autor: matt97 »

zawsze coś :) mi udało się dostać 10% ale bez dywaników

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Pakiety pogwarancyjne, pakiety przeglądów.

Post autor: elektrod »

Kiedy zamawiałeś? Ja w połowie listopada i na tamten czas więcej nie mogłem ugrać. Byłem pierwszym klientem, który wyjechał Karoqiem z salonu.

ODPOWIEDZ