Montaż haka holowniczego w ASO

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: M a r c i n »

Z tego co wiem, w Karoqu z hakiem, jest dokładnie ten sam układ chłodzący. Mogę się mylić :D W Yeti był takie manewry, że do wersji z hakiem dochodziła inna chłodnica, inny wentylator i chyba termostat.
Być może to kwestia zmiany kodowania. Niemniej serwis wycenił koszt montażu na kwotę 4500 zł., to o 900 więcej niż podczas konfiguracji.
Bo zamawiając w fabryce, nie musisz opłacić robocizny mechaników ASO :)


Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Sponsor

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Sponsor


Tomek bee
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2018, 22:39

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: Tomek bee »

Witam zamówiłem skode karoq 1.6TDI odbiór ma być na październik. Początkowo haka nie miało być chciałem go sam zakładać lecz po tygodniu domowilem hak za 3500zl i dziś dostałem taką odpowiedź od dilera

Witam,

Informuje, iż zmiana w pierwotnym zamówieniu dot. doposażenia samochodu o hak po zamówieniu w systemie produkcyjnym nie została przyjęta w związku z nową homologacją od Roku Modelowego 2019. W przypadku modelu Karoq fabryczny hak dostępny jest z silnikiem 2.0 TDI.

Co o tym myślicie będę mogl założyć hak na własną rękę czy tylko po gwarancji
Pozdrawiam

Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: Marcus »

Jak założysz( bo fizycznie sie pewnie uda) a w homologacji bedzie ze nie można to nie zarejestrujesz auta/haka. Kwestia papierologii. Albo okazało sie ze wersja 1.6 z hakiem i przyczepa przekracza normy. I musieli wycofać

Czuje niezły burdel z tymi nowymi homologacjami. Bedzie sie sprzedawało tylko to co zdąrzą przetestować i dostanie homologację.
A reszta na parking i czekać na wyniki badań. Wieść gminna niesie ze sam VW ma 250 tys samochodów do upychania po parkingach. Właśnie wynajęli 8tys miejsc na parkingu na nie otwartym jeszcze lotnisku w Berlinie. Moja wrodzona złośliwość podpowiada mi, a może w Radomiu zaparkują reszte :)

Tomek bee
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2018, 22:39

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: Tomek bee »

Mam przyczepę cempingowa więc mam nadzieję że uda się założyć hak i zrobić na niego przegląd i wbić w dowód

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: Kraq »

Już było pisane o tym na forum. Nie będzie można zamówić haka do Karoqa 1.6TDI dla roku modelowego 2019. Nawet jak założysz go po zakupie, to w wydziale komunikacji nie dopuszczą go do użytkowania, bo w dokumentach homologacyjnych nie będzie dopuszczenia do użytkowania haka.

Castrol
Posty: 10
Rejestracja: 09 paź 2018, 0:25
Samochód: Skoda Karoq 2.0 tdi 4x4

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: Castrol »

witam
odgrzebie temat z montażem haka. Czy ktoś już to przerabiał i zamonotwał poza ASO?

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: tomekk »

Mały update - zamówiliśmy 1.6 TDI w marcu z elektrycznym hakiem. Produkcja 32 tydzień. Co prawda to już rocznik modelowy 2020 ale czy to coś zmienia nie wiem. Także da się :)

misza
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:56
Samochód: Karoq 1,6 TDI Style DSG

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: misza »

Czy ktoś już może wie co dokładnie kryje się pod opcją "przygotowanie pod montaż haka"? i jak w przyszłości może pomóc / obniżyć koszty dołożenia haka do auta?

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: tomekk »

Z doświadczenia dnia dzisiejszego - jeden z dealerów zaproponował dołożenie haka ale koszt to prawie 10tys... Inny w cenie auta zaproponował elektryczny doposazony w ASO. Z kolei trzeci stwierdził, że trzeba wymieniać chłodnicę i kilka innych rzeczy i lepiej zrezygnować albo zamówić z hakiem robiony w fabryce. Wg mnie to przygotowanie to inna chłodnica (chyba jak w Yeti), może jakieś wycięcie w zderzaku (w Scout nigdy tego nie robili u jednego z dealerów i nie wie jak by to wyszło).

misza
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:56
Samochód: Karoq 1,6 TDI Style DSG

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: misza »

no właśnie - w internecie ciężko znaleźć jednoznaczną opinię. Ja mam to przygotowanie pod hak, ale co dokładnie się pod tym kryje to nigdzie nie mogę się dowiedzieć. Nawet mój dealer przy odbiorze auta nie mógł mi tego jednoznacznie potwierdzić. Pytałem go jak zweryfikować czy na pewno auto jest w nie wyposażone - otrzymałem odpowiedź że nie da się tego sprawdzić i że gdzieś w bagażniku (nie wiedzieli gdzie) ukryta jest wiązka / instalacja / moduł do podłączenia w przyszłości haka -ale wszystko to odnoszę wrażanie tylko takie "gadanie".
O rzeczowe informacje jakoś bardzo trudno..
BTW, dochodzę do wniosku i tak samo piszą na forum Kodiaqa że jeśli się planuje hak to tylko w fabryce brać mimo wydawałoby się wysokiej ceny..

ODPOWIEDZ