Skoda Karoq cennik 2020

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Skoda Karoq cennik 2020

Post autor: Kraq »

mans pisze: 05 lip 2019, 7:56 Na forum Seata jest opisany przypadek o zwrocie do dealera przez jednego z użytkowników modelu Ateca z 1.5 TSI ,także może i lepiej, że ten silnik zniknął z oferty :(

https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... f=10&t=731

Okazuje się jednak, że w Polsce bez większych problemów można oddać nowe auto z usterką fabryczną do dealera i odzyskać Nasze wydane wcześniej pieniądze :o
Brawo Seat jestem pod wrażeniem ;)
Od początku powtarzam, że w mojej opinii silnik 1.5TSI ma jakiś problem techniczny, który próbują zakryć aktualizacją oprogramowania. Ja z tego silnika nie jestem zadowolony. Jak na swoje 150KM strasznie zamula na 1 i 2 biegu oraz często szarpie w mieście przy ruszaniu na ciepłym silniku.
Dodam, że gdy osobiście zgłosiłem pisemnie zauważone problemy do mojego dilera, to profilaktycznie odpisał mi radca prawny reprezentujący tego dilera. Znaczy, ze spodziewają się, że mogą mieć w przyszłości problemy z tymi silnikami.



Sponsor

Re: Skoda Karoq cennik 2020

Sponsor


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Karoq cennik 2020

Post autor: mans »

Ja w każdym razie 1.5 TSI bym już dzisiaj nie kupił :?
Francuzi też niezle ściemniają a wszystkiemu winien ten nieszczęsny wtrysk bezpośredni🤨

https://autogaleria.pl/nowosci/czyzby-b ... ech-turbo/

chemik22
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2019, 10:09
Samochód: brak

Re: Skoda Karoq cennik 2020

Post autor: chemik22 »

Tak śledząc różne wypowiedzi w różnych miejscach decyzja o zakupie która chciałem podjąć sprowadziła mnie do następującego punktu.


-> Chcesz kupić samochód z większym prześwitem za ok 100 tys. to jedną z najciekawszych opcji jest Karoq, w sumie ciężko znaleźć rozsądną alternatywę która nie będzie spalać min. 10l/100km i która byłaby równie dobrze wyposażona.. No więc Karoq.


-> Wybieramy silnik. Diesel odpada jeśli nie zamierzam wykręcić miliona kilometrów (choć pewnie współczesne diesle to i połowy tego co dawne konstrukcje nie pociągną), do tego nieszczęsne AdBlue czy tam roztwór mocznika które ani mrozów ani lata niezbyt lubi i prędzej czy później kosztowne naprawy. Tak więc zostaje 1.5 TSI. Moc ma spoko 150KM, tak w sam raz, spalanie, spoko.. Już się napaliłem.. Tyle że jak widzę to też może być tykająca bomba z opóźnionym zapłonem, bo coś w okół tego silnika za dużo się dzieje..


-> Patrząc jak powyżej nie produkują obecnie samochodu którego mógłbym kupić z czystym sumieniem i się po prostu cieszyć jak jeszcze parę lat temu.. ech ;)

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Skoda Karoq cennik 2020

Post autor: c#Hunter »

chemik22 pisze: 05 lip 2019, 18:24 Tak śledząc różne wypowiedzi w różnych miejscach decyzja o zakupie która chciałem podjąć sprowadziła mnie do następującego punktu.


-> Chcesz kupić samochód z większym prześwitem za ok 100 tys. to jedną z najciekawszych opcji jest Karoq, w sumie ciężko znaleźć rozsądną alternatywę która nie będzie spalać min. 10l/100km i która byłaby równie dobrze wyposażona.. No więc Karoq.


-> Wybieramy silnik. Diesel odpada jeśli nie zamierzam wykręcić miliona kilometrów (choć pewnie współczesne diesle to i połowy tego co dawne konstrukcje nie pociągną), do tego nieszczęsne AdBlue czy tam roztwór mocznika które ani mrozów ani lata niezbyt lubi i prędzej czy później kosztowne naprawy. Tak więc zostaje 1.5 TSI. Moc ma spoko 150KM, tak w sam raz, spalanie, spoko.. Już się napaliłem.. Tyle że jak widzę to też może być tykająca bomba z opóźnionym zapłonem, bo coś w okół tego silnika za dużo się dzieje..


-> Patrząc jak powyżej nie produkują obecnie samochodu którego mógłbym kupić z czystym sumieniem i się po prostu cieszyć jak jeszcze parę lat temu.. ech ;)
Ja teraz brałbym Kadjara. Wyrwać go tylko trzeba z dobrym rabatem. Prowadzi się nawet lepiej jak Karoq.

Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: Skoda Karoq cennik 2020

Post autor: Marcus »

mans pisze: 05 lip 2019, 10:49 Ja w każdym razie 1.5 TSI bym już dzisiaj nie kupił :?
Francuzi też niezle ściemniają a wszystkiemu winien ten nieszczęsny wtrysk bezpośredni🤨

https://autogaleria.pl/nowosci/czyzby-b ... ech-turbo/
To chyba to o czym mówił Michu tutaj.


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Karoq cennik 2020

Post autor: mans »

c#Hunter pisze: 05 lip 2019, 21:37 Ja teraz brałbym Kadjara. Wyrwać go tylko trzeba z dobrym rabatem. Prowadzi się nawet lepiej jak Karoq.
Też zaczynam się zastanawiać nad Renault :?

Cena dobra i jest już po FL ;)

https://www.renault.pl/content/dam/Rena ... -price.pdf

Propozycja warta rozważenia 8-)




c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Skoda Karoq cennik 2020

Post autor: c#Hunter »

Marcus pisze: 06 lip 2019, 8:15
mans pisze: 05 lip 2019, 10:49 Ja w każdym razie 1.5 TSI bym już dzisiaj nie kupił :?
Francuzi też niezle ściemniają a wszystkiemu winien ten nieszczęsny wtrysk bezpośredni🤨

https://autogaleria.pl/nowosci/czyzby-b ... ech-turbo/
To chyba to o czym mówił Michu tutaj.
LSPI to osobna para kaloszy. Ogólnie to ciężko coś na ten temat znaleźć ale np. zależy w znacznym stopniu od oleju i jego stanu. Od paliwa też zależy ale nie od liczby octanowej ale od składu. Z tego co wyczytałem z bardzo trudnych do interpretacji tabelek to im więcej aromatycznych węglowodorów w paliwie tym gorzej. Jednym z metod podniesienia liczby octanowej jest dodanie aromatycznych węglowodorów więc w ogólności 98 jest nawet bardziej ryzykowna pod kątem LSPI

chemik22
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2019, 10:09
Samochód: brak

Re: Skoda Karoq cennik 2020

Post autor: chemik22 »

c#Hunter pisze: 05 lip 2019, 21:37
Ja teraz brałbym Kadjara. Wyrwać go tylko trzeba z dobrym rabatem. Prowadzi się nawet lepiej jak Karoq.


Tyle że tam ten silnik Tce 140KM to też raczej świeżynka i słabo przetestowany, no i jeszcze jak pięknie "wygląda" pod maską to aż boli.. Oczywiście wygląd silnika to żadne kryterium ;). Tak do tej pory najlepiej sprawdzone motory w tym segmencie obecnie ma bodajże Kia i Hyundai, tyle że tam w zasadzie są dwie opcje benzynowe 132KM czyli za mało i to jeszcze z bardzo marnym momentem obrotowym i wersja turbo 177 KM (czyli trochę za dużo mi się wydaje) co będzie palić lekko 10 litrów przy jeździe spacerowej ;).. te 150KM Skody itd. to jest w sam raz mi się wydaje.. Ja to zawsze jak już stwierdzam że znalazłem złoty środek to za chwilę okazuje się że wymarzona konstrukcja może być bombą z opóźnionym zapłonem tj. awaryjną..

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Skoda Karoq cennik 2020

Post autor: tomekk »

Hmm, ciekawe czemu pakiet comfort droższy, a zabrali bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika i trzeba dopłacać 700 PLN. W marcu zamawialismy z pełną elektryka, a tu niespodzianka będzie...

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Skoda Karoq cennik 2020

Post autor: c#Hunter »

tomekk pisze: 08 lip 2019, 15:01 Hmm, ciekawe czemu pakiet comfort droższy, a zabrali bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika i trzeba dopłacać 700 PLN. W marcu zamawialismy z pełną elektryka, a tu niespodzianka będzie...
Asystenci z 1600 cena poszła na 1950... Sporo ukrytych podwyżek.


Edit: te bezdotykowe otwieranie to mam i jest to lipa trochę. Działa tylko jak masz zamknięty samochód. Jak masz otwarty to możesz sobie machać. Teraz tak, jadąc na zakupy zwykle przed marketem i tak wyłączam kessy bo wtedy najczęściej kradną auta z tym systemem. Tak więc potem muszę otworzyć auto z pilota i machanie nogą nie zadziała... Ja bym nie dopłacił do tego 700pln..

ODPOWIEDZ