Karok czy Ateca, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Karok czy Ateca, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: c#Hunter »

chemik22 pisze: 17 lip 2019, 22:43 A co myślicie na temat Forda Kuga z silnikem 1.5 Ecobost 150KM ?


Wcześniej niezbyt go rozważałem bo ceny były za wysokie ale teraz są spore promocje bo za rok będzie nowa wersja i w zasadzie dobrze wyposażony jest w podobnej cenie do Karoq 1.5 TSI Style. Pewnie bym nawet nie myślał ale boje się iść w ciemno w ten silnik 1.5 TSI (inny nie wchodzi w rachubę jak dla mnie) a ten w Fordzie to już sprawdzona konstrukcja..
Po pierwsze to pamiętaj że w Fordzie prawdziwe promo to okolice 20% i więcej zniżki bo 15% to tam masz za dzień dobry jak zamawiasz.

Po drugie fajna fura tylko kwestia czy Ci bagażnik styknie.



Sponsor

Re: Karok czy Ateca, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Sponsor


chemik22
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2019, 10:09
Samochód: brak

Re: Karok czy Ateca, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: chemik22 »

Bagażnik to nie problem (dotąd mieszczę się w Astrze IV z fabrycznym LPG więc miejsca tyle co w Tico a na palcach jednej ręki policzę momenty że musiałem się nieźle namęczyć aby się zmieścić). Muszę się przejść i nim przejechać bo na papierze i wizualnie wygląda spoko.. Trochę silnik mnie mówiąc szczerze przekonuje bo już dobrych kilka lat jest na rynku 1.5 Ecobost i nie ma tam takich cyrków jak z 1.5 TSI.. Dzięki za rady odnośnie rabatów, w sumie to oczywiste że jak w cenniku proponują jakiś rabat to w zasadzie cena wyjściowa a nie ostateczna ;)

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Karok czy Ateca, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: c#Hunter »

Nie no, te procenty to podawałem od cen normalnego cennika :) Teraz dobry moment bo raz, że od września nowe przepisy o emisji spalin i muszą je albo sprzedać albo zarejestrować to jeszcze wchodzi nowy model. Na otomoto zaglądaj bo jak są nadwyżki to tam dealerzy lubią wrzucać najlepsze oferty.

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Karok czy Ateca, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: Hetman72 »

Wtrącę swoje 5 gr do tematu:
- pamiętaj, że buda pokroju Karoq / Ateca ma dużą powierzchnię boczną i potrafi przestawić samochód przy wyjeździe z za ekranów nawet o 0.5m (przerabiałem to i się zdziwiłem na A1)
- Ateca ma sztywniejsze zawieszenie (niż Karoq) i to przy szybszej jeździe jest odczuwalne i daje realną różnicę w prowadzeniu (przerabiałem na A4 przy mega ulewie, gdzie byłem jedynym samochodem na lewym pasie i przez 150km nawet 1 raz nie stracił mi przyczepności samochód, a jechałem zgodnie z limitem czyli równe 140). Za to studzienki czy progi zwalniające to czysta mordęga, więc co kto lubi i gdzie jeździ.

Co do Kugi, jeśli ten styl i wykonanie ci pasuje, to bież i się nie zastanawiaj.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Leszeq
Posty: 34
Rejestracja: 07 wrz 2018, 13:18
Samochód: Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Karok czy Ateca, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: Leszeq »

Po skonfigurowaniu obu samochodów pod nas Ateca wychodziła drożej. Poniżej kilka powodów dlaczego nie Ateca (oczywiście to subiektywne powody :) )
- żonie nie pasowały sportowe fotele a te są dostępne w wyższych wersjach wyposażenia Ateci
- chcieliśmy elektrycznie regulowane fotele z pamięcią. Z tego co się orientuję to w Atece są ale bez pamięci i w Style (Ateca) wymagają skóry
- Karoq ma fajniej rozwiązany bagażnik (haczyki na pałąku, itp)
- kredyt 0%

Z drugiej strony:
- Ateca ma system kamer 360
- dłuższa gwarancja

To są takie rzeczy które pamiętam teraz bo zamówienie składałem w październiku więc mogło się coś zmienić.

Jankowski
Posty: 31
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:11
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Karok czy Ateca, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: Jankowski »

Czy nadal w Atece brak pionowej regulacji wysokości pasów bezpieczeństwa?

chemik22
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2019, 10:09
Samochód: brak

Re: Karok czy Ateca, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: chemik22 »

Jankowski pisze: 14 sie 2019, 16:05 Czy nadal w Atece brak pionowej regulacji wysokości pasów bezpieczeństwa?

Z tego co wiem wciąż jej brak, mi to nie przeszkadza akurat. Po wielu rozważaniach mimo tego decyzja padła u mnie na Atecę.

Dłuższa gwarancja, Światła LED i normalna stacyjka były na jej korzyść (mówię o wydatku tej samej kwoty w obu przypadkach więc w rachubę wchodził doposażony Ambition Karoq i Ateca Styl, bo jak wszystko podliczyłem na czym mi zależało to cena mi wyszła niemalże identyczna uwzględniając wszelkie rabaty). Ale tak na prawdę przeważył ostatecznie wygląd kokpitu, jak jechałem Karoq to się załamałem że zrobili taką a nie inną kolorystykę zegarów która zupełnie do mnie nie trafiła, szczerze to miałem trudności z zobaczeniem z jaką prędkością jadę, jakoś tak mnie to odrzuciło (a raczej do wybrednych nie należę a kokpitu wirtualnego nie chciałem).. Po tym fakcie decyzja już była oczywista.

ODPOWIEDZ