Kto przymierza się do zakupu i dlaczego?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
warzo
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2018, 19:13

Re: Kto przymierza się do zakupu i dlaczego?

Post autor: warzo »

root pisze:Podziwiam w Fabii z dzieckiem. Ja też przez kilka miesięcy tak jeździłem, ale pakowanie na dłuższe wyjazdy to była mordęga…
W kombii bagażnik nie jest zły bo ma ponad 500 litrów. Niestety jest mały rozstaw osi i co za tym idzie jest wąsko pomiędzy rzędami siedzeń.



Sponsor

Re: Kto przymierza się do zakupu i dlaczego?

Sponsor


Jacek-Jogo
Posty: 11
Rejestracja: 04 mar 2020, 13:58
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1,5 TSI

Re: Kto przymierza się do zakupu i dlaczego?

Post autor: Jacek-Jogo »

Wpadł mi ostatnio w oko Karoq sportline kolor blue race i się zakochałem. Myślałem o Peugeocie 3008 i mazdzie cx30.
3008 piękny i bajerancki ale boję się francuzów elektronika żyje swoim życiem. Mazda śliczna ale za mała, a mam dzieci. Skoda mnie urzekła wyglądem wersja sportline no i cena dużo mniejsza niż auta o których myślałem wcześniej. Byłem na jeździe próbnej manual i silnik 1,5 tsi dla mnie extra.
Ostatnie latałem od nowości aurisem kombi 2.0 D 126 KM i też extra i małe spalanie średnio 5,5 l/100km.
W Kodiaku ciszej niż w Toyocie komfort zawieszenia 100 razy lepszy ergonomia podobna. Zastanawia mnie jednak awaryjność drobiazgów. Toyotą zrobiłem od nowości 150 tys km i z awarii miałem spalone 2 żarówki - wręcz niewiarygodne.
Co do Skody to czytam i rozmawiam czy sa jakieś usterki. Tak na prawdę wszystko mi się podoba w skodzie za mocną stronę obstawiam silnik 1,5 tsi, środek trochę smutny - jakby był taki jak w Kamiqu to by już była pełna satysfakcja. Chyba że coś się zmieni po wakacjach bo tak słyszałem że skoda zmienia kokpity w starszych modelach na nowe.
Na dzień dzisiejszy ustalam ostateczną cenę i warunki finansowe - leasing. KAROQ SPORTLINE 1.5 TSI manual blue race czarne felgi 18 cali , canton wszelkie podgrzewania ledy amundsen virtual kokpit itd.
Chętnie czegoś więcej dowiem się od użytkowników... Pozdrawiam Wszystkich

Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: Kto przymierza się do zakupu i dlaczego?

Post autor: Zbyszek1972 »

W statystykach bezawaryjności Skoda raczej nie wypada zbyt dobrze. Przed zakupem warto się zapoznać z opiniami na temat danego auta żeby później nie było rozczarowania. Ja zrobiłem rozeznanie na temat Karoqa i pogodziłem się z tym że pewne wady w nim występują dlatego się zabezpieczyłem i wykupiłem przedłużenie gwarancji. Ogólnie Karoq głównie mnie przekonał sporą przestrzenią jaką oferuje i wyglądem. Wcześniej miałem Fabię i nigdy mnie nie zawiodła więc padło na Karoqa choć wstępnie rozważałem zakup Kamiq-a :))

ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Kto przymierza się do zakupu i dlaczego?

Post autor: ArKos »

Wybrałem podobnie - Sportlnine w kolorze Blue race.

Obrazek

pawelll
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2020, 19:41
Samochód: Octavia 3 1.4 DSG

Re: Kto przymierza się do zakupu i dlaczego?

Post autor: pawelll »

Zbyszek1972 pisze: 04 mar 2020, 21:08 W statystykach bezawaryjności Skoda raczej nie wypada zbyt dobrze. .... Ja zrobiłem rozeznanie na temat Karoqa i pogodziłem się z tym że pewne wady w nim występują .... Wcześniej miałem Fabię i nigdy mnie nie zawiodła ...
Jakaś niekonsekwencja lekka. Fabia nigdy nie zawiodła ale Skoda nie wypada zbyt dobrze. A jakie to pewne wady są w Karoqu?

Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: Kto przymierza się do zakupu i dlaczego?

Post autor: Zbyszek1972 »

pawelll pisze: 05 mar 2020, 16:13
Zbyszek1972 pisze: 04 mar 2020, 21:08 W statystykach bezawaryjności Skoda raczej nie wypada zbyt dobrze. .... Ja zrobiłem rozeznanie na temat Karoqa i pogodziłem się z tym że pewne wady w nim występują .... Wcześniej miałem Fabię i nigdy mnie nie zawiodła ...
Jakaś niekonsekwencja lekka. Fabia nigdy nie zawiodła ale Skoda nie wypada zbyt dobrze. A jakie to pewne wady są w Karoqu?
Pisząc o fabi że mnie nie zawiodła miałem na myśli to iż zawsze dowiozła mnie do celu ,co nie zmienia faktu że wady swoje miała. Plusem Skody są dość tanie części i bezproblemowa ich dostępność. Przywiązanie do rodziny aut VW też pewnie wpłynęło na moją decyzje co do wyboru auta. Wcześniej był Passat, Leon, Fabia. Czas pokaże czy kupno Karoq-a było dobrym wyborem.

Jacek-Jogo
Posty: 11
Rejestracja: 04 mar 2020, 13:58
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1,5 TSI

Re: Kto przymierza się do zakupu i dlaczego?

Post autor: Jacek-Jogo »

Przed zakupem salin dał mi na weekend wersję sportline 2.0 tdi 4x4. Auto niesamowite jeździ ja piorun. Po przejechaniu ok 100km muszę przyznać że z wielu zalet kiepskie są plastikowe drzwi i po kilku kilometrach przestałem patrzeć na wskaźnik paliwa bo lecial w oczach w dół. Gdyby nie ta cena to biorę ta wersję w ciemno... Kolor czarny, czarne felgi extra kombinacja ale w lato może być kiepsko...
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Kto przymierza się do zakupu i dlaczego?

Post autor: Andrew1962 »

Bo zbiornik mały ;)

Tomcio 35
Posty: 19
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:51
Samochód: Skoda Rapid Spacebek Skoda Karoq sportline 2.0 TSI

Re: Kto przymierza się do zakupu i dlaczego?

Post autor: Tomcio 35 »

Też mam takiego czarnego Sportline tylko w wersji 2.0 TSI 4X4 i muszę potwierdzić że jezdzi niesamowicie.

Jacek-Jogo
Posty: 11
Rejestracja: 04 mar 2020, 13:58
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1,5 TSI

Re: Kto przymierza się do zakupu i dlaczego?

Post autor: Jacek-Jogo »

Dorzucę jeszcze że nawigacja Amundsen przy wybieraniu głosowym trochę się gubi. Ma problem z np rozróżnieniem Żary i Żory... Kamera cofania trochę słaba ostrość. Próbowałem ustawień ale ostrości nie można ustawić. Jakość jest na przeciętnym poziomie. Tak naprawdę to wszystko było by idealnie gdyby aktualny Karoq miał kokpit np Scali czy nowej Oktawi to było by już idealnie.

ODPOWIEDZ