Co wybrać

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
carlos82
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:44
Samochód: Peugeot 307sw 1.6

Co wybrać

Post autor: carlos82 »

Witam. Szukam nowego samochodu. W weekend byłem w salonie zobaczyć Octavię a, że byłem z żoną to do domu wróciliśmy z zamiarem kupna Karoq"a. Ma to być samochód dla żony głownie na dojazd do pracy dziennie trasa 2 x 25km. przejazd z miasta do miasta oraz jako auto rodzinne wakacje i wyjazdy weekendowe odrazu zaznacze, że po zakupy na krótkie trasy do miasta mamy jeszcze peugota 2008. Zastanawiam się teraz czy silnik 1.6 tdi chyba do takich przebiegów będzie ok czy to za mało jak na disela. Przeglądam samochodu u różnych dilerów u niektórych nawet w dobrej cenie można dostać 2.0 tdi. I teraz dylemat co zabrać czy 1.6 czy jednak dołożyć i 2.0. a wiadomo trzeba jeszcze się zdecydować czy ambition czy style. Ktoś coś doradzi
Pozdrawiam



Sponsor

Co wybrać

Sponsor


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Co wybrać

Post autor: Kraq »

Jeśli jesteś zdecydowany na Karoqa i twój budżet na to pozwala to zdecydowanie bierz większą pojemność czyli 2.0TDI w wersji Style.

carlos82
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:44
Samochód: Peugeot 307sw 1.6

Re: Co wybrać

Post autor: carlos82 »

no powiem, że budżet jest dość napięty ale przy tej kwocie to wolę rozważyć wszystkie za i przeciw niż później żałować, spalanie też jest dla mnie ważne. A jak ma się silnik na przebiegi o których pisałem nie będzie robił problemów

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Co wybrać

Post autor: tomekk »

Teść ma w Rapidize 1.6, wg jego wyliczeń wychodzi mu spalanie 3,5 litra. My zamówiliśmy Karoqa też 1.6, bo sporo jeździmy, a 2.0 TDI nie porwał nas dynamika. Ma być tani w użytkowaniu samochód. Z kolei 2.0 TDI mamy w Octavii i średnia z 1,5 roku i 40tys km wychodzi 6 litrów także spoko. Zwłaszcza, że to 184 kucy, dsg i 4x4.

carlos82
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:44
Samochód: Peugeot 307sw 1.6

Re: Co wybrać

Post autor: carlos82 »

tomekk pisze: 13 sie 2019, 21:32 Teść ma w Rapidize 1.6, wg jego wyliczeń wychodzi mu spalanie 3,5 litra. My zamówiliśmy Karoqa też 1.6, bo sporo jeździmy, a 2.0 TDI nie porwał nas dynamika. Ma być tani w użytkowaniu samochód. Z kolei 2.0 TDI mamy w Octavii i średnia z 1,5 roku i 40tys km wychodzi 6 litrów także spoko. Zwłaszcza, że to 184 kucy, dsg i 4x4.
no wiadomo ze z tą bryłą 1.6 raczej demonem prędkości i przyspieszenia nie będzie ale myślę, że na dojazd do pracy 2x 25 km przy spalaniu o którym czytam powinno być ok. oczywiście na wczasy też chyba da radę dojechać W weekend będę miał możliwość jazdy vw tiguanem 2.0 tdi zobaczymy co i jak.
184km w octavii oglądałem taką w salonie fajne autko

Freestyler
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:58
Samochód: Skoda, Karoq 1,6 TDI

Re: Co wybrać

Post autor: Freestyler »

carlos82 pisze: 13 sie 2019, 16:57 Witam. Szukam nowego samochodu. W weekend byłem w salonie zobaczyć Octavię a, że byłem z żoną to do domu wróciliśmy z zamiarem kupna Karoq"a. Ma to być samochód dla żony głownie na dojazd do pracy dziennie trasa 2 x 25km. przejazd z miasta do miasta oraz jako auto rodzinne wakacje i wyjazdy weekendowe odrazu zaznacze, że po zakupy na krótkie trasy do miasta mamy jeszcze peugota 2008. Zastanawiam się teraz czy silnik 1.6 tdi chyba do takich przebiegów będzie ok czy to za mało jak na disela. Przeglądam samochodu u różnych dilerów u niektórych nawet w dobrej cenie można dostać 2.0 tdi. I teraz dylemat co zabrać czy 1.6 czy jednak dołożyć i 2.0. a wiadomo trzeba jeszcze się zdecydować czy ambition czy style. Ktoś coś doradzi
Pozdrawiam
Witaj ja z kolei jestem posiadaczem 2 samochodów VW Passata 2.0 TDI 177KM i Karoqa 1,6 TDI w wersji Style z DSG. Oba samochody obecnie poruszają się na trasach do około 10km w jedną stronę. Mogę przyznać że Karoq spisuje się tutaj znacznie lepiej pod kątem temperatury silnika i spalania i zdecydowanie wolę się nim poruszać na codzien. Co do krótkich odcinków pokonywanych dieslem nie miej żądnych obaw, ja całe życie jeżdżę tylko TDI i nigdy problemu nie miałem. Zgadzam również z przedmowcami że 2.0 w Karoqu szału nie robi, a w codziennym użytkowaniu i przyspieszaniu po mieście 1,6 z DSG zachowuje się znakomicie. Karoqiem ostatnio zrobiłem 1900km po autostradach - i nie czułem się tym 1,6 gorszym użytkownikiem a auto odwdzięczylo się średnim spalaniem na trasie 5,6l. Ja wybrałbym 1,6 style dsg i ew go doposażył. Chcesz pogadać pisz na priv, przerabiałem te rozterki 😁

ODPOWIEDZ