Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Andrews
Posty: 27
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5 tsi dsg dcc

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: Andrews »

Andrews pisze: 01 sty 2020, 10:02 Aktualnie kredyt „0%” w Skodzie to: ubezpieczenie kredytu + prowizja 5% , ubezpieczenia samochodu nie liczę bo to zawsze trzeba opłacić , czyli w sumie koszt takiego kredytu przy cenie samochodu 125-130 tys wyniesie około 6-7 tysięcy , wplata 50% na poczatku ,reszta spłata przez 36 miesięcy ..
Ostatnio zmieniony 04 sty 2020, 7:35 przez Andrews, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Sponsor


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: Andrew1962 »

Hm, jak ja kupowałem w marcu zeszłego roku nie było żadnej prowizji. Widocznie zmienili regulamin tego kredytu :(


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: r0wl3n »

Wiecie panowie, z tego co piszecie i moich obliczeń to wychodzi, że i tak opłaca się bardziej zapłacić tę prowizję, niż decydować się na ten kredyt niskich rat. Nie wiedziałem, że w Kredycie 0% też jest na pierwszy rok wliczone ubezpieczenie OC/AC, ale to jeszcze bardziej na plus dla tej opcji :)

Andrews
Posty: 27
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5 tsi dsg dcc

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: Andrews »

tak jest , najbardziej opłacalny jest kredyt 0% , kredyt "niskich rat" to raczej opcja dla kogoś kto chce wymienic samochód po 4 latach na nowy bez wykupu .. jeśli z wykupem to nadpłata ponad 20000 . W kredycie 0% faktycznie kiedys nie było prowizji 5% ale od dłuższego czasu już jest .. :-/

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: r0wl3n »

Czekam na kalkulacje w ramach Kredyt 0% od skody, ale już dzisiaj podzwoniłem po bankach, czekam jeszcze na kontakt z BNP, ale biorąc pod uwagę, że Santander ma obecnie najkorzystniejszą ofertę, to jest tańszy od Niskich Rat o 5 tys zł i wpłacając 35% wkładu i rozbijając resztę na 48 rat koszt takiego kredytu wychodzi u nich 17377 zł, natomiast opcja podobna do kredytu 0% (50% wkładu i drugie 50% rozbite na 36 miesięcy) wychodzi 8568 zł kosztu kredytu (oprocentowanie, prowizja itp). BNP ma teraz niskie oprocentowanie, więc liczę nawet na lepszą ofertę od nich, a jeżeli kredyt 0% po otrzymaniu symulacji będzie nieopłacalny, to nawet nie będę się zastanawiał :D

Edit.
Dostałem symulacje ze Skody i Kredyt 0% wychodzi całkiem konkurencyjnie, odliczając polisę (która jest w ramach finansowania rozbita na raty, ale odejmowałem ją w obydwu przypadkach, żeby łatwiej było porównać z resztą banków, a którą i tak musiałbym zakupić, biorąc np kredyt w bnp czy santanderze) koszt finansowania w ramach tej oferty to 7766 zł (w tym 5% prowizji i ubezpieczenie na życie), także muszę przyznać, że całkiem dobrze to wygląda i jeżeli BNP nie rzuci lepszej oferty to chyba zdecyduje się na ten Kredyt 0% :P

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: Andrew1962 »

Informacyjnie.
Sprawdziłem swoją umowę z marca zeszłego roku i tak jak pisałem wcześniej nie było prowizji a cały dodatkowy koszt to ubezpieczenie spłaty kredytu 2716 zł oraz ubezpieczenie auta na pierwszy rok 3164 zł (ale auto i tak musisz w pełni ubezpieczyć w każdym przypadku, no tak AC nie jest obowiązkowe ale będzie ktoś ryzykował przy zakupie nowego i nie wykupi go?) . Ubezpieczając samemu kiedy zdecydujesz się na kredyt konsumencki pewnie można znaleźć tańszą ofertę ale ta ma tę przewagę, że jest rozbita w ratach na 36 miesięcy. Przy kredycie konsumenckim podejrzewam, że prowizja jest mniejsza ale za to oprocentowanie kredytu jest o niebo większe ( w VW banku to przecież nadal "0"%).
Chyba jednak będzie ciężko innym bankom przebić taką ofertę.

JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: JareK77 »

Niedawno doradzałem znajomemu przy zakupie Audi Q5 odnośnie wyposażenia. Sprawdzaliśmy też kredyt. Zrobiłem takie porównanie:
Audi Q5 - leasing dla osób prywatnych, wartość auta 172 280 zł, 48 rat, 20% wpłaty własnej, 20 tys. km przebiegu - rata 1141 zł
Skoda Kodiaq, parametry kredytu takie same - rata 1936 zł

Rożnica kolosalna, ale wynika z faktu, że Audi mniej traci na wartości oraz tego, że nie można po 48 miesiącach rozłożyć spłaty na kolejne raty. Jest tylko opcja zwrotu lub jednorazowej spłaty.

Przy zerowej wpłacie własnej rata wynosi odpowiednio dla Audi - 1876 zł i 2789 zł dla Skody.
Jeśli ktoś zakłada wymianę auta po 48 miesiącach i stać go na wysoka ratę, to nie ma sensu brać Skody. Lepiej wziąć Audi bez wpłaty własnej.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: Shadoon »

Ciekawe zestawienie.
P.S. Nie przypuszczałem, że Audi traci mniej na wartości od Škody. Wydawało mi się, że premium najbardziej tracą w pierwszych 3 latach.


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: batman_xp1 »

Audi traci dużo bardziej na wartości.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: Shadoon »

Zawsze tak było...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ