Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: r0wl3n »

Hej,
zamówiłem jakiś czas temu autko i tak jakoś z automatu naszło mnie, że finansowanie w salonie skody będzie najkorzystniejsze. Zrobiłem kalkulacje i wysłałem wniosek, który dostał pozytywną odpowiedź. Parametry mojej kalkulacji: Kwota 133100 zł, maks. wkład 46585 zł, 15 tys rocznego przebiegu na okres 48 miesięcy, natomiast wykup wyszedł na poziomie 67348 zł. Finalnie rata z ubezpieczeniem na rok wychodzi 960 zł.

Wydawało mi się to całkiem korzystnie, rata niska, ale tak teraz patrzę sobie na tę kartkę i liczę, że odejmując od kwoty auta wkład, to wychodzi, że 86515 zł kredytuje bank -a tak naprawdę jeżeli bierzemy pod uwagę, że auto na koniec wykupię, to jeszcze należy odjąć kwotę wykupu, wtedy wychodzi, że kredytowana jest kwota 19167 zł. Ja płacąc 47 rat (48 rata to jest ta wykupująca) po 960 zł wpłacam 45120 zł w ciągu tych 4 lat. Czyli rozumiem, że na kwotę 19167 zł zostanie mi udzielony kredyt za który dodatkowo zapłacę prawię 26000 zł?

Czy to jest normalna cena kredytowania samochodu? Czy lepiej iść i szukać gdzieś indziej finansowania? Przyznam szczerze, że jak to teraz policzyłem, to jestem trochę zszokowany.



Sponsor

Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Sponsor


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: c#Hunter »

r0wl3n pisze: 31 gru 2019, 0:16 Hej,
zamówiłem jakiś czas temu autko i tak jakoś z automatu naszło mnie, że finansowanie w salonie skody będzie najkorzystniejsze. Zrobiłem kalkulacje i wysłałem wniosek, który dostał pozytywną odpowiedź. Parametry mojej kalkulacji: Kwota 133100 zł, maks. wkład 46585 zł, 15 tys rocznego przebiegu na okres 48 miesięcy, natomiast wykup wyszedł na poziomie 67348 zł. Finalnie rata z ubezpieczeniem na rok wychodzi 960 zł.

Wydawało mi się to całkiem korzystnie, rata niska, ale tak teraz patrzę sobie na tę kartkę i liczę, że odejmując od kwoty auta wkład, to wychodzi, że 86515 zł kredytuje bank -a tak naprawdę jeżeli bierzemy pod uwagę, że auto na koniec wykupię, to jeszcze należy odjąć kwotę wykupu, wtedy wychodzi, że kredytowana jest kwota 19167 zł. Ja płacąc 47 rat (48 rata to jest ta wykupująca) po 960 zł wpłacam 45120 zł w ciągu tych 4 lat. Czyli rozumiem, że na kwotę 19167 zł zostanie mi udzielony kredyt za który dodatkowo zapłacę prawię 26000 zł?

Czy to jest normalna cena kredytowania samochodu? Czy lepiej iść i szukać gdzieś indziej finansowania? Przyznam szczerze, że jak to teraz policzyłem, to jestem trochę zszokowany.

Koszt ubezpieczenia tego samochodu na 4 lata to za samo OC/AC coś koło 12k pln tak najmarniej. To też musisz uwzględnić. Jak rozumiem GAP tam nie ma? Ogólnie nie wiem jak kredyty ale leasingi ostatnio poszły w górę i kto nie kupuje to ma ~7% kosztów rocznie.

Edit: Aha i kredyt z taką wysoką kwotą wykupu oczywiście wpływa na cenę kredytu bo bank liczy odsetki od całości i nie patrzy na to.

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: r0wl3n »

Na kwotę wykupu przy tym kredytowaniu sam nie mam wpływu, to parametry (ilość rocznego przebiegu, długość kredytowania) wpływają na wysokość wykupu. Tutaj w cenie kredytu też nie ma ubezpieczenia na 4 lata, tylko na pierwszy rok (rozłożone w tych 47 ratach, o to mi chodziło), także kwota o jakiej gadamy to nie 12 tys zł, tylko 3-4 tys zł, bo tyle OC/AC na rok do tego auta mi wychodzi z porównywarki. Dlatego nadal uważam, że 26 tys zł za kredyt, nawet z ubezpieczeniem 3 tys, to straszne przegięcie. Na innym forum poradzili, żeby bardziej iść w ofertę Kredyt 0%, tam trzeba wpłacić 50% wartości i reszta jest rozbita maksymalnie na 36 miesięcy, ale pisali, że kredyt się nadpłaca nie 25 tys zł, tylko 7-8 tys zł, a to już dla mnie spora różnica (nawet jakbym miał sam sobie od początku ogarniać OC/AC, to jest koszt 10-11 tys zł - dodają do kosztów finansowania ubezpieczenie na pierwszy rok).

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: root »

Z tak dużą kwotą wykupu będziesz mieć zawsze bardzo drogie finansowanie… Jeśli VW nie oferuje mniejszego wykupu, to znajdź inny bank. O ile oczywiście chcesz wykupić.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: r0wl3n »

root pisze: 31 gru 2019, 18:10 Z tak dużą kwotą wykupu będziesz mieć zawsze bardzo drogie finansowanie… Jeśli VW nie oferuje mniejszego wykupu, to znajdź inny bank. O ile oczywiście chcesz wykupić.
Właśnie chciałbym wykupić, bo słyszałem, że rozliczanie później auta w skodzie to też jest gehenna i robią wszystko, żeby jeszcze człowieka oskubać. Na pewno dopytam w skodzie o to finansowanie kredyt 0% i zobaczę ile to mi wyjdzie nadpłaty. Tutaj napisałem właśnie z myślą, że może ktoś ma jakieś doświadczenie i finansował sobie kredyt na skodę/auto w zewnętrznym banku, bo mu wychodziło korzystniej :)

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: MarcinG »

Jako osoba prywatna za ubezpieczenia na rok zapłaciłem ok. 4 000 zł (OC/AC + ubezpieczenie zniżek + NNW + GAP na cały rok ubezpieczenia). Kredyt brałem w getin: 36 000 zł wkład własny, 106 500 zł kredyt (w tym ~2 000 zł prowizja wliczona) na 5 lat. Oprocentowanie 4.99% co daje jakieś 14 000 kosztów na 5 lat oraz prowizja to łącznie 16 000 zł. Doliczając ubezpieczenie to wychodzi 20 000 zł. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale w ofercie VW dla samochodów skody jest uwzględnione ubezpieczenie OC/AC tylko za pierwszy rok, a dodatkowo ubezpieczają także kredytobiorcę.
W każdym razie ja już nadpłaciłem kredyt (prawie połowa tego co Ty podałeś jako kwotę wykupu końcowego) i koszt końcowy spadł mi o prawie 7 000zł. Wydaje mi się, że lepiej dla Ciebie będzie podzwonić po bankach i zapytać o oferty;)

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: r0wl3n »

Wow dzięki za konkret. Przyznam szczerze, że nawet nie podejrzewałem, że oferta z VW banku może być taka niekorzystna (droga), bo przecież zarabiają już na aucie, wiec dla swoich klientów naturalnym byłoby dać jakieś fajne oferty finansowania, a tutaj taki zonk :p

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: MarcinG »

Wydaje mi się, że jest korzystna (przynajmniej jeszcze rok temu była) ale tylko na samochody VW. Skoda i Seat to już inna bajka.

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: Andrew1962 »

Ja brałem w Skodzie kredyt 0% z wpłatą własną 50% i jedyny koszt jaki ponosisz ponad cenę auta to ubezpieczenie kredytu i ubezpieczenie samochodu na pierwszy rok ale te i tak musisz zrobić. Nie mogę teraz zerknąć do dokumentów ale to ubezpieczenie kredytu to chyba ok. 3 tys. wyszło więc moim skromnym zdaniem to nie jest jakiś wygórowany koszt. Na pewno bardziej opłacalny niż sposób zakupu o którym piszesz.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka



Andrews
Posty: 27
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5 tsi dsg dcc

Re: Ile kosztuje kredyt na samochód? - Oferta VW Bank

Post autor: Andrews »

Aktualnie kredyt „0%” w Skodzie to: ubezpieczenie kredytu + prowizja 5% , ubezpieczenia samochodu nie liczę bo to zawsze trzeba opłacić , czyli w sumie koszt takiego kredytu przy 125-130 tys wyniesie około 6-7 tysięcy , wplata 50% na poczatku ,reszta spłata przez 36 miesięcy ..

ODPOWIEDZ