Czy można sprawdzić głośniki Canton?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Czy można sprawdzić głośniki Canton?

Post autor: r0wl3n »

W piątek będę odbierał samochód, aczkolwiek już zrobiłem szybkie oględziny w zeszłym tygodniu jak auto przyjechało do salonu. Od razu co zauważyłem, to emblemat Canton na maskownicy znajdującej się na drzwiach pasażera, od strony kierowcy już tego emblematu nie ma. Teraz pytanie - czy emblemat odpadł (nigdzie na podłodze go nie ma), czy została zamontowana maskownica od zwykłych głośników, czy może w ogóle ten jeden głośnik to nie Canton? Czy mogę jakoś to sprawdzić? Sprzedawca przy mnie głupio jeszcze gadał, że musi sprawdzić czy tak nie jest w innym modelu od tego rocznika. Dzisiaj jak dzwoniłem w sprawie papierów, to spytałem o to, bo chciałbym się dowiedzieć, czy wyrobią się do piątku, żeby już nie wracać do serwisu (bo i tak to wpiszę przy odbiorze) - dostałem odpowiedź że jak będzie miał chwilę czasu to zgłosi serwisowi, żeby sprawdzili czy tak przypadkiem nie ma być... No po prostu farsa i brak słów. Dlatego już nawet nie myślę poprosić ich o sprawdzenie czy właściwy głośnik jest na swoim miejscu - a przecież powinien być, bo 1600 zł zestaw zostałem policzony...



Sponsor

Czy można sprawdzić głośniki Canton?

Sponsor


michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Czy można sprawdzić głośniki Canton?

Post autor: michjed »

r0wl3n pisze: 03 lut 2020, 14:20 W piątek będę odbierał samochód, aczkolwiek już zrobiłem szybkie oględziny w zeszłym tygodniu jak auto przyjechało do salonu. Od razu co zauważyłem, to emblemat Canton na maskownicy znajdującej się na drzwiach pasażera, od strony kierowcy już tego emblematu nie ma. Teraz pytanie - czy emblemat odpadł (nigdzie na podłodze go nie ma), czy została zamontowana maskownica od zwykłych głośników, czy może w ogóle ten jeden głośnik to nie Canton? Czy mogę jakoś to sprawdzić? Sprzedawca przy mnie głupio jeszcze gadał, że musi sprawdzić czy tak nie jest w innym modelu od tego rocznika. Dzisiaj jak dzwoniłem w sprawie papierów, to spytałem o to, bo chciałbym się dowiedzieć, czy wyrobią się do piątku, żeby już nie wracać do serwisu (bo i tak to wpiszę przy odbiorze) - dostałem odpowiedź że jak będzie miał chwilę czasu to zgłosi serwisowi, żeby sprawdzili czy tak przypadkiem nie ma być... No po prostu farsa i brak słów. Dlatego już nawet nie myślę poprosić ich o sprawdzenie czy właściwy głośnik jest na swoim miejscu - a przecież powinien być, bo 1600 zł zestaw zostałem policzony...
nie certol się tylko walcz o swoje, ja nie sprawdziłem wszystkiego i......okazało się po kilku miesiącach, ze nie mam czegoś co kosztuje obecnie cennikowo koło 2 tyś. I to ja przypadkowo odkryłem ...
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Czy można sprawdzić głośniki Canton?

Post autor: c#Hunter »

michjed pisze: 03 lut 2020, 20:25

nie certol się tylko walcz o swoje, ja nie sprawdziłem wszystkiego i......okazało się po kilku miesiącach, ze nie mam czegoś co kosztuje obecnie cennikowo koło 2 tyś. I to ja przypadkowo odkryłem ...
Popieram, napisz tylko co to było Michjed? :D

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czy można sprawdzić głośniki Canton?

Post autor: Shadoon »

Walcz, zapisz w protokole, że okazano Ci samochód w takim, a takim stanie. Nie odpuszczaj. Jak opuścisz salon to Cię potem zbagatelizują.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Czy można sprawdzić głośniki Canton?

Post autor: r0wl3n »

Znalazłem na Allegro taką osłonę do kodiaqa po rozbiórce wersji demo (5km przebiegu) mowie żeby to kupić i włożyć - 40 zł + dostawa - odp „nie, bo nie będzie pasować”... przychodzi pracownik warsztatu - znalazł część, ale nie ma na magazynach gdzieś tam w Niemczech, trzeba pismo do importera, będą to wyjaśniać i że jest magazyn przy fabryce... to sprawdzam w domu numer części podany na aukcji z numerem części wyklikanym w katalogu (ktoś na forum podał link do wyszukiwarki części) - kodiaq i Karoq osłona głośnika ten sam numer części... nie chciało się im sprawdzić, lepiej zbyć klienta, może się odwali. Napisałem maila, czy jak to zamówię to na moją odpowiedzialność mi wymienią, zobaczymy co odpiszą - pewnie nic, bo mój handlowiec po sprzedaży auta jakoś rzadziej odpisuje na maile...

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czy można sprawdzić głośniki Canton?

Post autor: Shadoon »

r0wl3n pisze:Znalazłem na Allegro taką osłonę do kodiaqa po rozbiórce wersji demo (5km przebiegu) mowie żeby to kupić i włożyć - 40 zł + dostawa - odp „nie, bo nie będzie pasować”... przychodzi pracownik warsztatu - znalazł część, ale nie ma na magazynach gdzieś tam w Niemczech, trzeba pismo do importera, będą to wyjaśniać i że jest magazyn przy fabryce... to sprawdzam w domu numer części podany na aukcji z numerem części wyklikanym w katalogu (ktoś na forum podał link do wyszukiwarki części) - kodiaq i Karoq osłona głośnika ten sam numer części... nie chciało się im sprawdzić, lepiej zbyć klienta, może się odwali. Napisałem maila, czy jak to zamówię to na moją odpowiedzialność mi wymienią, zobaczymy co odpiszą - pewnie nic, bo mój handlowiec po sprzedaży auta jakoś rzadziej odpisuje na maile...
Ja to bym się zastanawiał nad sprzętem, a nie tylko samą osłoną głośnika.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Czy można sprawdzić głośniki Canton?

Post autor: c#Hunter »

Jeśli w celu wymiany tej osłony trzeba zdejmować boczki drzwi to ja bym się jednak mocno zastanowił. Każdy kto zdejmował boczek wie dlaczego ;) Nie da się go założyć tak jak w fabryce (są metalowe łamiące się zatrzaski). Wziąłbym sobie taką brakującą osłonę i trzymał by wymienić przy okazji.

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Czy można sprawdzić głośniki Canton?

Post autor: r0wl3n »

Raczej okazji zdejmowania boczku nie będzie, a wydaje mi się ze osłona trzyma się tylko na zatrzaskach i w sumie to powinno mnie najmniej obchodzić jak się to zdejmuje :p

A takie logo z jednej strony widoczne, bo jest niesymetrycznie we wnetrzu

A co już do samego głośnika, to w ogóle powiedzieli ze tego nie da się sprawdzić...

https://ibb.co/VCQRM1n - zobaczcie ze to chyba na zatrzaskach i nie trzeba boczku ściągać, czy się mylę?

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czy można sprawdzić głośniki Canton?

Post autor: Shadoon »

W Octavii II kartę poliwęglanową (np. płatniczą) się wsuwa w szparę, lekko podważa i wyskakuje podobna maskownica głośnika.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czy można sprawdzić głośniki Canton?

Post autor: Shadoon »

r0wl3n pisze:W piątek będę odbierał samochód, aczkolwiek już zrobiłem szybkie oględziny w zeszłym tygodniu jak auto przyjechało do salonu. Od razu co zauważyłem, to emblemat Canton na maskownicy znajdującej się na drzwiach pasażera, od strony kierowcy już tego emblematu nie ma. Teraz pytanie - czy emblemat odpadł (nigdzie na podłodze go nie ma), czy została zamontowana maskownica od zwykłych głośników, czy może w ogóle ten jeden głośnik to nie Canton? Czy mogę jakoś to sprawdzić? Sprzedawca przy mnie głupio jeszcze gadał, że musi sprawdzić czy tak nie jest w innym modelu od tego rocznika. Dzisiaj jak dzwoniłem w sprawie papierów, to spytałem o to, bo chciałbym się dowiedzieć, czy wyrobią się do piątku, żeby już nie wracać do serwisu (bo i tak to wpiszę przy odbiorze) - dostałem odpowiedź że jak będzie miał chwilę czasu to zgłosi serwisowi, żeby sprawdzili czy tak przypadkiem nie ma być... No po prostu farsa i brak słów. Dlatego już nawet nie myślę poprosić ich o sprawdzenie czy właściwy głośnik jest na swoim miejscu - a przecież powinien być, bo 1600 zł zestaw zostałem policzony...
I jak z tym Cantonem wyszło?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ