Ubezpieczenie - Karoq

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Ubezpieczenie - Karoq

Post autor: matt97 »

Pakiet dilerski na nowego Karoqa to standardowo 3% wartości. Słyszałem, że posiadając długą pozytywną historie i max zniżki w innym towarzystwie (przez zewnętrznego agenta) można uzyskać niższą cenę. Podobno jednak kalkulacja wykonana przez zewnętrznego agenta wymaga zgody kierownika w salonie ASO ... dobre co :)
Macie jakieś doświadczenia z tym związane. Ja chyba z samej ciekawości wyliczę sobie składkę np w PZU nawet biorąc pod uwagę brak ewentualnej jej akceptacji przez salon.



Sponsor

Ubezpieczenie - Karoq

Sponsor


elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Ubezpieczenie - Karoq

Post autor: elektrod »

Ale jakiej zgody? Zewnętrznemu agentowi podajesz wartość auta i on robi Ci kalkulację. Ubezpieczenie bierzesz gdzie Ci się podoba, no chyba, że to leasing. Ja brałem w leasing BZWBK i tam uzyskałem 2,6%. Jeżeli bym chciał brać ubezpieczenie na własną rękę poza BZWBK to musiałbym wnieść jakąś opłatę.

Brxnit
Posty: 27
Rejestracja: 29 lis 2017, 14:32

Re: Ubezpieczenie - Karoq

Post autor: Brxnit »

Robiłem już przymiarki do ubezpieczenia bo odbiór na dniach i byłem w szoku bo pełny pakiet w PZU wyszedł około 8000. A w innym towarzystwie gdzie będę ubezpieczał trochę ponad 3000. Różnica była dla mnie szokiem.

Zbyszek
Posty: 9
Rejestracja: 01 sty 2018, 21:20

Re: Ubezpieczenie - Karoq

Post autor: Zbyszek »

Pełny pakiet za 3400 u zewnętrznego. Wartość 140 k.

Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Ubezpieczenie - Karoq

Post autor: Rafiner »

Mi wyliczyli 2100 zł dla auta w cenie 115 tys zł. Sprawdzałem zanim zdecyduje się na zakup jako kolejny wydatek.

PZU, mam max zniżek, ma byc pakiet serwisowy, w 1 roku wypłata z faktury.

bojamar
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2018, 19:32
Samochód: Karoq, 1.5 150km, style

Re: Ubezpieczenie - Karoq

Post autor: bojamar »

Mi wyliczyli 3900 zł ubezpieczenie u dealera, przy kredycie. U zewnętrznego ubezpieczyciela 2900 zł. Czy da się ubezpieczyć poza salonem, przy kredycie ?

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ubezpieczenie - Karoq

Post autor: Andrew1962 »

A czy ktoś decydował się na rozszerzony pakiet ubezpieczenia? Mnie dzisiaj zaproponowano dodatkowo ubezpieczenie na wartość fakturową auta na 3 lata od kradzieży i szkody całkowitej. Koszt to ok. 3700 zł na ten okres. Nigdy nie korzystałem z takiej opcji i tak się zastanawiam. Tj. ok. 100 zł na miesiąc a mimo upływu czasu zachowana jest wartość auta. Z drugiej strony to już nasty mój samochód i przez przeszło 38 lat nigdy nie musiałbym skorzystać z takiej opcji.
Co Wy na to? Zawsze może być ten pierwszy raz?! Pozdrawiam


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ubezpieczenie - Karoq

Post autor: c#Hunter »

Andrew1962 pisze: 07 mar 2019, 19:00 A czy ktoś decydował się na rozszerzony pakiet ubezpieczenia? Mnie dzisiaj zaproponowano dodatkowo ubezpieczenie na wartość fakturową auta na 3 lata od kradzieży i szkody całkowitej. Koszt to ok. 3700 zł na ten okres. Nigdy nie korzystałem z takiej opcji i tak się zastanawiam. Tj. ok. 100 zł na miesiąc a mimo upływu czasu zachowana jest wartość auta. Z drugiej strony to już nasty mój samochód i przez przeszło 38 lat nigdy nie musiałbym skorzystać z takiej opcji.
Co Wy na to? Zawsze może być ten pierwszy raz?! Pozdrawiam


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Drogo! GAP powinien być poniżej 0,8% wartości rocznie max. Jak bierzesz VW Leasing to jest trochę droższy ale oni głównie na tym zarabiają. Popytaj w innych towarzystwach. Jak bierzesz prywatnie bez leasingu to masz duże pole manewru.

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ubezpieczenie - Karoq

Post autor: Andrew1962 »

Faktycznie. Nawet można mieć za 0,4- 0,7% w zależności od opcji. Dzięki za info!

zimny
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2019, 12:23
Samochód: Karoq

Re: Ubezpieczenie - Karoq

Post autor: zimny »

Najgorzej pod względem finansowym jeżeli chodzi o kwestie OC mają młodzi kierowcy, bo ich składa OC potrafi być wielokrotnie wyższa od składek starszej części kierowców.
Ja wiem, że większość kierowców przez to przechodziła, ale czy to niej est trochę na granicy ubezpieczeniowej lichwy?
Moim zdaniem, Ci co planują zakup ubepieczenia OC, nie powinni mieć sentymentów i szukać tam gdzie jest to najtańsza usługa, można to zrobić np z wykorzystaniem porównywarek ubezpieczeniowych typu superpolisa czy inne tego typu.
Rzuć jeszcze okiem tutaj pod linka: [spam wycięty] - witryna na której można znaleźć trochę więcej info z tego zakresu.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2019, 20:24 przez zimny, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ