Dealer podniósł cenę przed odbiorem

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Awatar użytkownika
Krteq
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2019, 19:20
Lokalizacja: NO
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Dealer podniósł cenę przed odbiorem

Post autor: Krteq »

We wrześniu podjąłem decyzję o zakupie Karoqa. Pierwotnie miała być benzyna 1,5. Pod koniec miesiąca pojawiła się promocja 10.000 upustu na silnik 1,6 TDI. Sprzedawca powiedział, że muszę szybko podjąć decyzję, bo promocja zaraz się skończy. Dał mi 2 dni.

26 września na podstawie powyższych informacji i jazd próbnych podjąłem decyzję o zamówieniu Karoqa z silnikiem 1,6 TDI. Na zamówieniu została wpisana data przekazania samochodu nie później niż 31.12.2019. Sprzedawca powiedział, że jego zdaniem samochód dostanę przed świętami, czyli przed 25.12.

Auta nie było w powyższych datach, ale czekałem cierpliwie, od czasu do czasu dowiadując się o status zamówienia. Tydzień temu dowiedziałem się że samochód już jest w salonie.

Dziś zadzwonił handlowiec i poinformował mnie, że promocja na postawie której zamówiłem samochód dotyczy tylko modeli wyprodukowanych w 2019 i upust 10.000 zł nie należy mi się...

Za to że czekałem tak długo na auto, zostałem ukarany podwyżką jego ceny. Ręce mi opadły. Nie wiem co mam robić...



Sponsor

Dealer podniósł cenę przed odbiorem

Sponsor


ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Dealer podniósł cenę przed odbiorem

Post autor: ArKos »

Odmówić odbioru. Zamawiając dostałeś specyfikację zamówienia i zestawienie cenowe? Dealer ma problem - zarobi 10.000 mniej i tyle. Umawiałeś się na cenę A a nie na cenę B.
Albo sprzedaje zgodnie z ustaleniem albo spotykacie sie w sądzie.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Dealer podniósł cenę przed odbiorem

Post autor: root »

A co mówi umowa (zamówienie?), którą podpisałeś?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Dealer podniósł cenę przed odbiorem

Post autor: Marcooo »

Krteq pisze: 17 lut 2020, 14:42 We wrześniu podjąłem decyzję o zakupie Karoqa. Pierwotnie miała być benzyna 1,5. Pod koniec miesiąca pojawiła się promocja 10.000 upustu na silnik 1,6 TDI. Sprzedawca powiedział, że muszę szybko podjąć decyzję, bo promocja zaraz się skończy. Dał mi 2 dni.

26 września na podstawie powyższych informacji i jazd próbnych podjąłem decyzję o zamówieniu Karoqa z silnikiem 1,6 TDI. Na zamówieniu została wpisana data przekazania samochodu nie później niż 31.12.2019. Sprzedawca powiedział, że jego zdaniem samochód dostanę przed świętami, czyli przed 25.12.

Auta nie było w powyższych datach, ale czekałem cierpliwie, od czasu do czasu dowiadując się o status zamówienia. Tydzień temu dowiedziałem się że samochód już jest w salonie.

Dziś zadzwonił handlowiec i poinformował mnie, że promocja na postawie której zamówiłem samochód dotyczy tylko modeli wyprodukowanych w 2019 i upust 10.000 zł nie należy mi się...

Za to że czekałem tak długo na auto, zostałem ukarany podwyżką jego ceny. Ręce mi opadły. Nie wiem co mam robić...
Cóż to za dealer i skąd? Może dzwon lub pisz do centrali skody .

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Dealer podniósł cenę przed odbiorem

Post autor: Andrew1962 »

Zamówienie chyba masz spisane i podpisane? Bo jeśli nie to mamy problem :(

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Dealer podniósł cenę przed odbiorem

Post autor: ArKos »

https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5ECDB83B

Mając takie coś, mogą klienta w pompkę cmoknąć.
Zgodnie z prawem w wypadku rezygnacji z zakupu przepada wpłacony zadatek, ale jeśli sprzedający się nie wywiąże z umowy (a taka oferta cenowa przy wpłacie zadatku może być traktowana jako umowa przedwstępna) to ma obowiązek zwrócić wpłacony zadatek w podwójnej wysokości.
Gdyby mi taki numer odkręcili to opcje są 2: płacę tyle ile ustaliliśmy i to co mam na piśmie albo oddają 12.800zł i do widzenia. Nikt nikomu łaski nie robi. Oferują za kwotę X, pasuje to się kupuje za kwotę X a nie X+10.000.

Awatar użytkownika
Krteq
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2019, 19:20
Lokalizacja: NO
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Dealer podniósł cenę przed odbiorem

Post autor: Krteq »

root pisze: 17 lut 2020, 15:07 A co mówi umowa (zamówienie?), którą podpisałeś?
Andrew1962 pisze: 17 lut 2020, 17:31 Zamówienie chyba masz spisane i podpisane? Bo jeśli nie to mamy problem :(
No właśnie to jest zamówienie. Nie wiem czy jest to tak samo wiążące jak umowa.
Generalnie jest napisany model samochodu, pojemność silnika, moc, rodzaj przekładni, numer konfiguracji, kolory nadwozia i tapicerki, numer powiązanej oferty, cena brutto (taka jaka miała być pierwotnie). Później wymienione są pakiety za 0 zł i na końcu cena brutto, jeszcze raz taka sama. Następnie dwa akapity o WLTP i warunki sprzedaży (nie będę pisał wszystkich):
1. Samochód będzie gotowy do odbioru najpóźniej w dniu 31.12.2019
2. Dane dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 prezentowane są.....
3. W dniu podpisania niniejszego zamówienia Kupujący wpłaca zaliczkę 3000 PLN. Zaliczka ta nie stanowi zadatku.
4. Sprzedający poinformuje Kupującego o terminie gotowości.....
5. W przypadku wzrostu stawki podatku VAT lub podatku akcyzowego od samochodu po dniu złożenia zamówienia, Sprzedający może podwyższyć określoną w zamówieniu cenę brutto nie więcej niż o kwotę, o jaką faktycznie wzrosłą.....
6. Wydanie samochodu nastąpi po uiszczeniu.....
7. Kupujący zobowiązuje się zapłacić całą cenę brutto pomniejszoną o uiszczoną zaliczkę..... (terminy)
8. Odbiór pojazdu nastąpi w salonie.....
9. Wszelkie zmiany lub uzupełnienia niniejszego zamówienia wymagają - pod rygorem nieważności - formy pisemnej.....
10. W spawach nie uregulowanych w niniejszym zamówieniu mają zastosowanie odpowiednie przepisy prawa polskiego.
11. Zmówienie sporządzono w dwóch.....
Marcooo pisze: 17 lut 2020, 15:54 Cóż to za dealer i skąd? Może dzwon lub pisz do centrali skody .
Polbis Auto Olsztyn
Najpierw spróbuje tu coś zdziałać, ale biorę pod uwagę to o czym piszesz.

Pojechałem dziś do Hyundaia obejrzeć Tucsona. Jak opowiedziałem swoją historię to sprzedawcy prawie zaczęli turlać się po podłodze ze śmiechu. Okazało się, że jestem trzeci w ciągu tygodnia. Przed weekendem mieli dwie osoby które zamówiły samochody w Skodzie. Pierwsza z identyczną historią jak moja, a drugiej pokazali samochód i poinformowali, że muszą odesłać do producenta bo nie spełnia norm emisji spalin :shock:

Kucze, szkoda byłoby po tylu latach rozstać się ze Skodą...

Awatar użytkownika
Krteq
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2019, 19:20
Lokalizacja: NO
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Dealer podniósł cenę przed odbiorem

Post autor: Krteq »

Mam coś takiego, choć tam cenę po rabacie mam napisaną odręcznie (!) nie tak jak u Ciebie w tabelce. Ale mam też druk zatytułowany "Zamówienie nr ZWS/35....." gdzie jest wymieniony kupujący, sprzedający itd. Treść opisałem powyżej. Zamówienie jest podpisane przez dwie strony. Opieczętowane przez sprzedającego.

Z tego dokumentu co wrzuciłeś wynika, że ja za Karoqa Ambition mam zapłacić więcej niż Ty za Sportline :shock:

ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Dealer podniósł cenę przed odbiorem

Post autor: ArKos »

No cóż... płacisz więcej bo co dealer to inne ceny. Opisywałem już, jak to u mnie wyglądało.
A w kwestii kwitu: masz namacalny dowód zawartej umowy cywilno-prawnej. Dziękuję, dobranoc.
Albo sprzedają za tyle co na kwicie, albo oddają 2x zadatek albo spotykacie się w sądzie. Wygrasz.

PS
Dealer nie wywiązał się z umowy - auto miało być najpóźniej 31 grudnia... walczyłbym o dodatkowy rabat, bo muszę autobusami jeździć...

Awatar użytkownika
Krteq
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2019, 19:20
Lokalizacja: NO
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Dealer podniósł cenę przed odbiorem

Post autor: Krteq »

ArKos pisze: 17 lut 2020, 18:46 walczyłbym o dodatkowy rabat, bo muszę autobusami jeździć...
Dobre, ale nie przejdzie po dealer bierze mój stary samochód i powolił łaskawie mi nim jeździć dopóki nowego nie dostanę :)

ODPOWIEDZ