Oryginalne felgi+zimowe opony dla Karoq-a

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
MusiCManiaC

Oryginalne felgi+zimowe opony dla Karoq-a

Post autor: MusiCManiaC »

Jestem obecnie cały czas na etapie zakupu i negocjacji najlepszej ceny za zakup Karoq-a i zatrzymałem się na oryginalnych alumach i zimowych oponach dla mojej Skody dlatego mam pytanie: Letnie z alumfelgami mam w standardzie ale co z zimowymi? W skodzie to wydatek prawie 6000pln...
1.Czy muszę kupować u nich?
2.Czy stracę gwarancję kupując np. komplet na allegro?
3.Co z czujnikami ciśnienia? Jestem zobowiązany zmieniać koła w Skodzie?



Sponsor

Oryginalne felgi+zimowe opony dla Karoq-a

Sponsor


warzo
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2018, 19:13

Re: Oryginalne felgi+zimowe opony dla Karoq-a

Post autor: warzo »

Jeżdżę od roku Fabią i miałem podobną sytuację. Odpowiedź brzmi: 3x nie.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Oryginalne felgi+zimowe opony dla Karoq-a

Post autor: root »

1. Oczywiście, że nie.
2. Oczywiście, że nie. Warto by tylko było, gdybyś trzymał się rozmiarów opon i felg wskazanych w homologacji (niektórzy mówią, że w przeciwnym razie możesz mieć problem z ewentualną wypłatą z AC).
3. W Skodzie nie ma czujników ciśnienia w kołach, monitorowanie jest na podstawie wskazań z ABS.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Oryginalne felgi+zimowe opony dla Karoq-a

Post autor: elektrod »

root pisze: 18 lut 2018, 12:32 ...
2. Oczywiście, że nie. Warto by tylko było, gdybyś trzymał się rozmiarów opon i felg wskazanych w homologacji (niektórzy mówią, że w przeciwnym razie możesz mieć problem z ewentualną wypłatą z AC).
...
Właśnie borykam się z tym tematem. Opony zimowe sam zakupiłem i założyłem na felgi na których przyjechał Karoq, a na lato planuję kupić jakieś fajne felgi, ale jest problem z homologowanymi rozmiarami, bo dla 18" w papierach auta jest tylko rozmiar 7,0Jx18" ET45 5x112. A takich rozmiarów na rynku praktycznie nie ma. Zastanawiam się jak to jest z innymi rozmiarami na które producenci felg wystawiają homologacje i certyfikaty dla Karoqa? Czy to wystarczy ubezpieczycielowi. Jak znajdę chwilę to wyślę maila z zapytaniem do serwisu Skody i do ubezpieczyciela, czy jeżeli wstawię inne felgi, ale które mają jakieś tam certyfikaty i homologacje producenta, to czy to jest dopuszczalne. Może ktoś z Was miał podobny problem

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Oryginalne felgi+zimowe opony dla Karoq-a

Post autor: marcin »

Jeżeli chcesz Alu to moze 6k zł, ale w Stali to 690zł * 4 = 2760zł

http://www.sklep.skoda.pl/pl/sklep/p/14 ... stone.html

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Oryginalne felgi+zimowe opony dla Karoq-a

Post autor: elektrod »

Te mi się podobają, ale cena to 1100 zł/sztukę, a z rabatem dealera to 980 zł/sztukę
http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/r ... 24/43/1001

Na te jest promocja od lutego za ok 680 zł/sztukę
http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/r ... 24/43/1001

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Oryginalne felgi+zimowe opony dla Karoq-a

Post autor: NAIMAD71 »

elektrod pisze: 18 lut 2018, 13:22
root pisze: 18 lut 2018, 12:32 ...
2. Oczywiście, że nie. Warto by tylko było, gdybyś trzymał się rozmiarów opon i felg wskazanych w homologacji (niektórzy mówią, że w przeciwnym razie możesz mieć problem z ewentualną wypłatą z AC).
...
Właśnie borykam się z tym tematem. Opony zimowe sam zakupiłem i założyłem na felgi na których przyjechał Karoq, a na lato planuję kupić jakieś fajne felgi, ale jest problem z homologowanymi rozmiarami, bo dla 18" w papierach auta jest tylko rozmiar 7,0Jx18" ET45 5x112. A takich rozmiarów na rynku praktycznie nie ma. Zastanawiam się jak to jest z innymi rozmiarami na które producenci felg wystawiają homologacje i certyfikaty dla Karoqa? Czy to wystarczy ubezpieczycielowi. Jak znajdę chwilę to wyślę maila z zapytaniem do serwisu Skody i do ubezpieczyciela, czy jeżeli wstawię inne felgi, ale które mają jakieś tam certyfikaty i homologacje producenta, to czy to jest dopuszczalne. Może ktoś z Was miał podobny problem
Auto odebrałem 15 stycznia na letnich oponach ,kupiłem zimówki SottoZero Serie 3 215/50 R18 92 V.Teraz mam opcje na stronie felgi niemieckie pl-http://felgi-niemieckie.pl/konfigurator ... t.skm.html.

WiMa
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2018, 22:25
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI SCR black magic

Re: Oryginalne felgi+zimowe opony dla Karoq-a

Post autor: WiMa »

Mam podobny problem tylko z felgami 16" (chcę mieć na zimę większy balon). To co proponuje salon felgi aluminiowe 6,00 x 16 5x112 ET43 plus opony Pirelli 215/60 za cenę 4800-5000 zł. Ja kupiłem na oponeo.pl felgi 6,5 x 16 5x112 ET42 plus opony Nokian D4 215/60 XL za 3200 zł. Sprzedawca z "oponeo" zapewniał mnie, że wg TUV felga 6,5 x 16 jest homologowana do Karoq'a, a dla fabrycznego rozmiaru felgi 6 x 16" opona 215/60 jest niezalecana (felga za wąska). I komu tu wierzyć. Może któryś z kolegów zna się na tym temacie tj. czy zakupiona felga 6,5"x 16 5 x 112 ET42 będzie pasowała do Karoqa, gdyby nie to mam jeszcze czas na ewentualny zwrot. Pozdrawiam

Radek
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2018, 19:38
Samochód: Karoq 1,6 Tdi

Re: Oryginalne felgi+zimowe opony dla Karoq-a

Post autor: Radek »

Witam, jeśli będziesz jeździł na tych felgach, to w przypadku uszkodzenia w przyszłości np. układu zawieszenia Skoda nie uwzględni ci gwarancji. Felgi, które mogą być założone w Karoqu to z 16 calowych: 6Jx16 ET43, natomiast opony: 215/60 R16 95V, 215/60 R16 95H M+S, 225/60 R16 98V, 215/60 R16 99V.
Jeśli interesują cię inne rozmiary felg i opony do nich jedź do salonu Skody i po VIN-nie wszystko będziesz wiedział. Chciałem zrobić podobnie jak ty, ale zrezygnowałem z tego pomysłu. Zakupiłem w salonie 7,0Jx17 ET45 Triton czarna mat ( wyglądają obłędnie ), opony Michelin Alpin 5 225/55 R17 97H, zapłaciłem za cztery sztuki 3800 zł. Cena katalogowa 6000 zł. Negocjacja ceny była przed kupnem auta, tak więc mój Karoq wyjechał z salonu 07.12.18r. na kołach zimowych. Pozdrawiam.

WiMa
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2018, 22:25
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI SCR black magic

Re: Oryginalne felgi+zimowe opony dla Karoq-a

Post autor: WiMa »

Radku dzięki wielkie za szybką radę. Kwestię negocjacji mam już raczej zamkniętą. Auto zamawiałem 6 października i otrzymałem upust powyżej 16.000. Sprzedawca na hasło zimowe koła zaproponował mi upust 300 zł. Z uwagi na fakt, że auto miało być przed świętami, pośpieszyłem się i zakupiłem felgi i opony na oponeo.pl. Auto ma być jednak dopiero po 1 stycznia 2019 r. Teraz mam dylemat czy zwrócić felgi ( koszt wysyłki) czy zaryzykować i założyć felgi o pół cala szersze i wierzyć, że nie będzie niespodzianek typu awaria zawieszenia.
Pozdrawiam WM

ODPOWIEDZ