Pakiet Comfort dla Style co tracę jesli zrezygnuję

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
MusiCManiaC

Pakiet Comfort dla Style co tracę jesli zrezygnuję

Post autor: MusiCManiaC »

Ciąg dalszy moich przemysleń i negocjacji z dealerem. Biorę pod lupę pakiet comfort dla wersji style który wstępnie wybrałem.

Cena 3400pln, pakiet zawiera:
1.Nawigację
2.Kamerę cofania
3.Elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika

Pkt 1. Nawigację mam a nawet jesli bym nie posiadał to jest w telefonie i mogę ją wyswietlić na ekranie w Karoq. Mam rację?
Pkt 2. Akurat ten gadżet jest mi nie potrzebny, doskonalę radzę sobie używając lusterek :)
Pkt 3.I tu mam zgryz bo nie wiem co tracę... chodzi o machanie nogą i otwieranie klapy czy ogólnie przycisk otwierania/zamykania czyli aby zamknąć klapę będę musiał się "wysilić" i zrobić to ręcznie :)



Sponsor

Pakiet Comfort dla Style co tracę jesli zrezygnuję

Sponsor


elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Pakiet Comfort dla Style co tracę jesli zrezygnuję

Post autor: elektrod »

To napiszę z perspektywy użytkownika.

Ad1. Też myślałem, że skoro mam w telefonie to ta mi się nie przyda, a jednak jest przydatna. Z telefonem to trzeba kabelek, albo uchwyt. Tu podczas jazdy jak chcę skorzystać to przez wybieranie głosowe wybieram cel i już. Mapy są aktualne, bo jest moja ulica, która jest nowa i w wielu navi jej nie ma. Aktualizacje są 2 razy do roku.

Ad2. Też jeżdżę na lusterka, ale w kilku sytuacjach kamera się przydaje np. jak trzeba dojechać na centymetry. Szkoda, że nie ma aktywnych skrętnych linii pomocniczych.

Ad3. Z tego udogodnienia cieszę się najbardziej. W poprzednim samochodzie często jak wkładałem/wyciągałem pakunek na dwie ręce to do otwarcia/zamknięcia klapy trzeba było odstawić na bok, albo na kolanie i ręką klapę w górę/dół, a tak machasz nogą i załatwione. W dodatku roletę mam zintegrowana z klapą, także nie muszę jej otwierać/zamykać. Otwieranie nogą przydaje się także przy takich mokrych pogodach jak klapa jest mokra lub ubłocona to nie brudzisz rączki tylko machasz nogą. Czujniki pod klapą działają na ta chwilę 100% skutecznie.

Dla mnie pakiet jest przydatny

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Pakiet Comfort dla Style co tracę jesli zrezygnuję

Post autor: marcin »

elektrod pisze: 20 lut 2018, 8:14 To napiszę z perspektywy użytkownika.

Czujniki pod klapą działają na ta chwilę 100% skutecznie.

Dla mnie pakiet jest przydatny
Sprawdź przy okazji czy czujniki są napewno pod zderzakiem. Sprzedawca wspominał że załatwiają to dwa środkowe czujniki cofania, choć nie analizowałem tego jakoś bardzo. Twierdził, że nie trzeba wkładać nogi pod zderzak, wystarczy kolano na środku przyłożyć.

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Pakiet Comfort dla Style co tracę jesli zrezygnuję

Post autor: elektrod »

To jakiś słaby sprzedawca był. Jakby klapa otwierana była na czujniki parkowania to przy dojeździe do ściany na centymetry klapa otwierałaby się i pewnie zahaczyła o ścianę. Na pewno są czujniki pod zderzakiem. Przemachane noga wielokrotnie :)

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Pakiet Comfort dla Style co tracę jesli zrezygnuję

Post autor: Darek »

Moi drodzy! Wolne od handlu niedziele skutkują tym, że w sobotnie wieczory będziecie mieli obie ręce zajęte siatami. I jak wtedy elegancko otworzyć bagażnik?

A tak na poważnie, to pakiet Comfort dorzuciłem sobie. Nawigację pomijam, bo to kwestia gustu. Mam dobrą na kabelku i nawet Krzysztof jakoś lepiej mi pasuje wokalnie od tej pani ze Skody z dziwacznym głosem. Kamera może się przydać. Raz już przestawiłem Fabią na parkingu słupek, którego w lusterkach nie było widać. Fakt, że w starym aucie nie mam czujników parkowania. A klapa podnoszona z automatu to głównie dla żony. Zawsze łatwiej zapakować zakupy.

Jak wyliczałem sobie autko, to pakiet Comfort wychodził taniej niż gdybym brał Ambition z tymi samymi dodatkami.

A co do czujników do otwierania klapy, to jeżdżąc wersją testową nie bardzo mogliśmy wyczuć gdzie machać nogą. Za bardzo nie chcieliśmy robić też obciachu na parkingach i machać gdzie popadnie. Zauważyłem, że raczej nie działają czujniki tylne i to pewnie takie Simply Clever, żeby klapa nie otworzyła się na twarz. Prędzej już otwierało się machając lekko z boku. I jeszcze taka ciekawostka, że jak się zamyka klapę przyciskiem w drzwiach kierowcy, to słychać "pipczenie" jak w śmieciarce. Też Simply Clever.

batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Pakiet Comfort dla Style co tracę jesli zrezygnuję

Post autor: batman_xp1 »

Ad.1 Tak , przez Android Auto wyświetlasz navi na ekranie Bolero. Działa też wyszukiwanie głosowe.
Ad.2 Bez skrętnych linii to trochę lipa.
Ad.3 Tego żałuję że nie mam. Ale parę tysięcy za taki bajer to dużo.

Ja z pakietu zrezygnowałem.

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Pakiet Comfort dla Style co tracę jesli zrezygnuję

Post autor: marcin »

Branie pojedynczo tych rzeczy faktycznie mija się z celem, ale w pakiecie wychodzi całkiem nieźle.
Auto za ponad 100 000 i oszczędzać 3400 na "wygodnictwie" ? Bo to, to wymyślono :-D

Ad 1
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale mapy będą dożywotnio aktualizowane? Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Tak jak pisał elektrod 2x w roku aktualizacja.

Ad 2
Może skoda, a w sumie VW pochyli się i zaktualizują oprogramowanie kamery żeby były linie ruchome. Jeździłem Seatem Arona i też były tylko proste co śmieszne do przodu już wizualizowało skrętnie drogę przejazdu.

Ad 3
"Pipczenie" to raczej wymóg bezpieczeństwa, żebyś w głowę lub zęby nie dostał klapą.
Znajomy w Chryslerze miał "pipczenie" również przy drzwiach przesuwnych.

Przynajmniej nie ma lambady jak cofasz :-P

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Pakiet Comfort dla Style co tracę jesli zrezygnuję

Post autor: Darek »

@marcin
No właśnie moja żona też mnie wyprostowała. Próbowałem przyoszczędzić na niektórych dodatkach. Stwierdziła to samo co Ty. W aucie za ponad 100k PLN pewne rzeczy muszą być. Z tego względu dwa razy pożyczaliśmy testowego Karoq'a na weekend, żeby większość dodatków solidnie przetestować.

Co do pakietu Comfort byliśmy zgodni, więc kupiony. Do tego dla żony Park Assist, a dla mnie Canton.

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Pakiet Comfort dla Style co tracę jesli zrezygnuję

Post autor: marcin »

@Darek
Nie brałem za to Line assist, bo mnie denerwował podczas jazdy, wyrywając mi kierownice, bo nie jadę idealnie w liniach jak on chce. Tak wiem można to wyłączyć... ale nie po to płace 1600zł, żeby to wyłączyć.

@elektrod
odnośnie czujników i otwierania klapy - Sprzedawca jest dobry, i napewno coś z tymi czujnikami jest. Może muszą one widzieć, że się zbliżasz i jakiś dodatkowy czujnik pod zderzakiem łapie jeszcze nogę.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Pakiet Comfort dla Style co tracę jesli zrezygnuję

Post autor: Kraq »

marcin pisze: 20 lut 2018, 13:26 Branie pojedynczo tych rzeczy faktycznie mija się z celem, ale w pakiecie wychodzi całkiem nieźle.
Auto za ponad 100 000 i oszczędzać 3400 na "wygodnictwie" ? Bo to, to wymyślono :-D

Ad 2
Może skoda, a w sumie VW pochyli się i zaktualizują oprogramowanie kamery żeby były linie ruchome. Jeździłem Seatem Arona i też były tylko proste co śmieszne do przodu już wizualizowało skrętnie drogę przejazdu.
Linie dynamiczne są wtedy jeśli kupujesz jednocześnie Park Assist. Bez PA są statyczne.

ODPOWIEDZ