Alarm z funkcją SAFE (opcja z KESSY FULL)

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Alarm z funkcją SAFE (opcja z KESSY FULL)

Post autor: Kraq »

Czy ktoś z Was wybrał tą opcję. Na czym ona dokładnie polega (dotyczy funkcji SAFE).
Czy brak alarmu wpływa na wysokość ubezpieczenia AC/OC (pakiet dilerski).
Czy ten alarm uaktywnia się zarówno podczas zamykania samochodu w trybie KESSY jak i bez trybu KESSY (poprzez przycisk w pilocie) czy tylko w trybie KESSY.



Sponsor

Alarm z funkcją SAFE (opcja z KESSY FULL)

Sponsor


elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Alarm z funkcją SAFE (opcja z KESSY FULL)

Post autor: elektrod »

Kraq pisze: 21 lut 2018, 8:05 Czy ktoś z Was wybrał tą opcję. Na czym ona dokładnie polega (dotyczy funkcji SAFE).
Ja mam alarm z funkcją SAFE. SAFE LOCK to tzw. ryglowanie na dwa razy. Jest to funkcja centralnego zamka, która powoduje, że po zamknięciu auta(zaryglowaniu zamków z zewnątrz), nie można go otworzyć od środka ( nie działają wewnętrzne klamki). Trzeba uważać jak się kogoś zostawia w aucie i dezaktywować funkcję na ten czas, bo po jakimś czasie automatycznie ryglują się drzwi.
Kraq pisze: 21 lut 2018, 8:05 Czy brak alarmu wpływa na wysokość ubezpieczenia AC/OC (pakiet dilerski).
To już dogadaj z ubezpieczycielem. Niektórzy wymagają alarmu
Kraq pisze: 21 lut 2018, 8:05 Czy ten alarm uaktywnia się zarówno podczas zamykania samochodu w trybie KESSY jak i bez trybu KESSY (poprzez przycisk w pilocie) czy tylko w trybie KESSY.
Alarm jest automatycznie aktywowany po 30 sekundach od zaryglowania pojazdu KESSY i pilotem

matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Alarm z funkcją SAFE (opcja z KESSY FULL)

Post autor: matt97 »

Ja alarmu nie zamówiłem, bo zgodnie z moją wiedzą nie jest wymagany do ubezpieczenia - pakiety dilerskie, a potem wartość spada poniżej 100 tys. zł i też nie ma takiej potrzeby. Jednocześnie uważam, że jak ktoś chce ukraść autko to i tak to zrobi, a dla fachowca słowa alarm fabryczny wywołuje tylko uśmiech...
Jak już to pomyślę nad czymś dodatkowym - niestandardowym ale to oczywiście moje zdanie na ten temat.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Alarm z funkcją SAFE (opcja z KESSY FULL)

Post autor: Kraq »

Poczytałem instrukcję obsługi (str. 61), i jeśli dobrze zrozumiałem, to funkcja BLOKADA ZAMKÓW (blokada otwarcia drzwi od wewnątrz po zaryglowaniu samochodu pilotem z zewnątrz) jest w standardzie, nawet jak nie wybiera się opcji "KESSY z alarmem z funkcją SAFE". Czy tak jest istotnie?

Phyphoos
Posty: 65
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:12
Samochód: Karoq, 1,5TSI DSG

Re: Alarm z funkcją SAFE (opcja z KESSY FULL)

Post autor: Phyphoos »

Alarm ten jest wymagany kiedy kupujemy auto w leasingu.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Alarm z funkcją SAFE (opcja z KESSY FULL)

Post autor: M a r c i n »

Nie jest wymagany. Mało który ubezpieczyciel wymaga teraz alarmu do AC. Wyobrażasz sobie np. Ferrari czy Lamborghini z alarmem? :P

Do funkcji safe dochodzi przede wszystkim czujnik przechyłu :)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Phyphoos
Posty: 65
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:12
Samochód: Karoq, 1,5TSI DSG

Re: Alarm z funkcją SAFE (opcja z KESSY FULL)

Post autor: Phyphoos »

Mam jednak wrażenie że każda firma leasingowa wymaga dwóch rodzajów zabezpieczeń w aucie. Standardowo jest immobilizer ale musi być jeszcze jakieś drugie, np BearLock lub właśnie alarm. W moich dwóch poprzednich leasingach tak było, a teraz przy Karoq leasing VV Bank miał dokładnie takie same wymagania.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Alarm z funkcją SAFE (opcja z KESSY FULL)

Post autor: M a r c i n »

Phyphoos pisze: 22 lut 2018, 19:04 Mam jednak wrażenie że każda firma leasingowa wymaga dwóch rodzajów zabezpieczeń w aucie. Standardowo jest immobilizer ale musi być jeszcze jakieś drugie, np BearLock lub właśnie alarm. W moich dwóch poprzednich leasingach tak było, a teraz przy Karoq leasing VV Bank miał dokładnie takie same wymagania.
Każdy samochód ma dwa zabezpieczenia na chwilę obecną - fabryczna blokada kierownicy i immobiliser ;) Wczoraj klient podpisał leasing na Karoq'a w VW Banku na kwotę blisko 120 000 i jego samochód nie ma alarmu, tak też chyba ktoś podał Ci złą informację.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Alarm z funkcją SAFE (opcja z KESSY FULL)

Post autor: Lucien »


M a r c i n pisze:
Każdy samochód ma dwa zabezpieczenia na chwilę obecną - fabryczna blokada kierownicy i immobiliser ;) Wczoraj klient podpisał leasing na Karoq'a w VW Banku na kwotę blisko 120 000 i jego samochód nie ma alarmu, tak też chyba ktoś podał Ci złą informację.
Kupiłem nowe Yeti za 97.000 na kredyt w VBank bez alarmu.
Po roku chciałem zmienić ubezpieczyciela, który oferował najlepsze warunki. Niestety, konieczne było drugie zabezpieczenie, którego nie miałem...

Karoqa zamówiłem z alarmem.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Alarm z funkcją SAFE (opcja z KESSY FULL)

Post autor: Kraq »

Lucien pisze: 24 lut 2018, 11:25
M a r c i n pisze:
Każdy samochód ma dwa zabezpieczenia na chwilę obecną - fabryczna blokada kierownicy i immobiliser ;) Wczoraj klient podpisał leasing na Karoq'a w VW Banku na kwotę blisko 120 000 i jego samochód nie ma alarmu, tak też chyba ktoś podał Ci złą informację.
Kupiłem nowe Yeti za 97.000 na kredyt w VBank bez alarmu.
Po roku chciałem zmienić ubezpieczyciela, który oferował najlepsze warunki. Niestety, konieczne było drugie zabezpieczenie, którego nie miałem...

Karoqa zamówiłem z alarmem.
Zgadzam się z tobą. Za rok, dwa, ubezpieczyciel może wymagać dodatkowego zabezpieczenia lub tak jak piszesz niższa stawka AC u innego ubezpieczyciela może być związana z posiadaniem alarmu.

ODPOWIEDZ