Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Post autor: Zbyszek1972 »

Czy w modelu z 2019 roku (rok modelowy 2020) też jest możliwość włączenia funkcji LA ??



Sponsor

Re: Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Sponsor


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Post autor: c#Hunter »

Zbyszek1972 pisze: 06 wrz 2020, 15:11 Czy w modelu z 2019 roku (rok modelowy 2020) też jest możliwość włączenia funkcji LA ??
To zależy jaką masz kamerę nad lusterkiem. Jak taką jak na pierwszym zdjęciu z tego wątku to nie można. W praktyce aby mieć inną, lepszą kamerę, do wersji Style z pakietem Comfort trzeba dobrać rozpoznawanie znaków. Jak ma się DSG to można jeszcze aktywować Traffic Jam i emergency stop i wtedy jest niezła cebula bo to dobre kilka k pln do przodu. Z tym, że to wymaga już wizyty u profesjonalisty, bo z tego co wiem (a mało wiem), trzeba wgrać nowy sterownik do modułu i przeprowadzić kalibrację.

Aktywacja samego LA to banał i jest krok po kroku opisane w tym linku co zamieściłem wcześniej. Polecam ten link bo długi czas kolesie aktywowali LA bez ważnej opcji fabrycznej. Mianowicie gdy nie trzymasz rąk na kierownicy to po drugim sygnale ostrzegawczym LA się wyłącza. Powinno przed tym ostro przyhamować a pierwsze aktywacje LA tego nie obejmowały. To są opcje dostępne z poziomu interface diagnostycznych OBDeleven albo VCDS.

Co do LA i jego niezawodności to LA w skodzie ma tą właściwość, że jak np. zakręt jest za ostry po prostu się wyłącza a samochód leci na barierki.... Serio. Jak się samemu koduje to można włączyć jeszcze wibracje kierownicy gdy to następuje ale szczerze to i tak za późno ostrzega.

ODPOWIEDZ