Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Olek1979
Posty: 2
Rejestracja: 04 sie 2020, 12:54
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI ACT

Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Post autor: Olek1979 »

Mam skodę Karoq z 2018 roku 1.5 TSI ACT Style.
Pytanie czy taka kamera jak na zdjęciu wystarczy do aktywacji Lane Assist?
Z góry dziękuję za pomoc
Obrazek



Sponsor

Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Sponsor


c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Post autor: c#Hunter »

Olek1979 pisze: 04 sie 2020, 13:05 Mam skodę Karoq z 2018 roku 1.5 TSI ACT Style.
Pytanie czy taka kamera jak na zdjęciu wystarczy do aktywacji Lane Assist?
Z góry dziękuję za pomoc
Obrazek
Nie, musi być taka https://obdeleven.pl/img/cms/c39-traffi ... -a7-01.jpg

Olek1979
Posty: 2
Rejestracja: 04 sie 2020, 12:54
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI ACT

Re: Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Post autor: Olek1979 »

No ale do czego w takim razie bylaby ta kamera u mnie?

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Post autor: root »

O ile dobrze pamiętam, to do Smart Light Assist (czy jak to się teraz nazywa).
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Post autor: c#Hunter »

Olek1979 pisze: 07 sie 2020, 18:26 No ale do czego w takim razie bylaby ta kamera u mnie?

Jakby co to na pocieszenie, w MY18 da rade zrobić opuszczanie lusterka od strony kierowcy przy wrzuceniu wstecznego. Fajna sprawa, od MY19 trzeba mieć fotele elektryczne by to działało...

darecki44
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2020, 10:12
Samochód: Skoda Karoq

Re: Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Post autor: darecki44 »

Temat był już poruszany kilkukrotnie ale mam wątpliwości.
Mam rozpoznawanie znaków i fajnie by było aktywować sobie dodatkowe funkcje. Z uwagi na to, że auto jest na gwarancji a salon Skody w pobliżu pomyślałem, że czemu nie zrobić tego u autoryzowanego dealera. Niestety ale panowie z Skody stwierdzili, że aby aktywować LA trzeba wprowadzić poważne zmiany w samochodzie wymienić jakieś sterowniki i że jest to nieopłacalne bo koszt takiej wymiany to ponad 10k :shock: (poinformowałem że mam rozpoznawanie znaków) . Pojechałem do drugiego salonu. Pan z serwisu długo szukał w komputerze i stwierdził że jedyne co mogą aktywować to media command i smart link nie ma możliwości aktywacji LA. Powiedziałem, że w internecie ogłaszają się osoby które twierdzą że taka możliwość jest i to bez żadnych kosztownych przeróbek. Pan stwierdził że wszelkie nieautyrozawane zmiany poza oczywistymi wzg. bezpieczeństwa i możliwą utratą gwarancji mogą skutkować tym że np. przy wizycie w serwisie i podpięciu się z komputerem wszelkie nielegalne oprogramowanie zostanie automatycznie usunięte i przywrócone do wersji fabrycznej.
Jak to w końcu jest? Da się to zrobić czy nie? Czy po wgraniu "nielegalnego" LA auto mi np. nie zgłupieje i nie skręci samo na czołówkę z TIR-em albo do rowu? Czy podczas wizyty w serwisie zmiany nie zostaną skasowane? Czy wprowadzone zmiany będą widoczne dla serwisu Skody co może dać im podstawy do anulowania gwarancji? Dziwi mnie to że autoryzowany serwis nie jest w stanie dokonać aktywacji LA a niautyrozowani spece już tak.

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Post autor: c#Hunter »

Wgranie nowego softu np. sterownika silnika nie powoduje cofnięcia tych zmian. Nie słyszałem żeby komuś robili problemy z gwarancją ale wszystko jest możliwe i to twoja odpowiedzialność. Jak się dobrze to zrobi to działa jak fabryczna a nawet lepiej bo możesz sobie ustawić że masz w menu wybór siły z jaką działa wspomaganie albo np. wibracje gdy się LA wyłącza bo łuk za ostry.

Aktywacja LA dodaje też że inaczej działa blind spot bo Ci wibruje kierownica gdy zmieniasz pas na zajęty.

Co do tego, że wjedzie Ci pod tira to jest to możliwe bo to nie jest autonomiczny samochód i nie ważne czy masz z salonu tą opcje czy ją zakodujesz. Ręce trzeba trzymać zawsze na kierownicy. Maks to sobie okulary można zmienić w trasie jak ładne linie widzisz no i jak grzebiesz w radiu się przydaje.


Skąd jesteś?

darecki44
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2020, 10:12
Samochód: Skoda Karoq

Re: Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Post autor: darecki44 »

Wrocław

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Post autor: c#Hunter »

darecki44 pisze: 04 wrz 2020, 21:38Wrocław
No to niestety ja jestem z Wawy. Tak czy siak tutaj masz stronkę ze wszystkimi możliwymi modyfikacjami:

https://www.clubskodakaroq.es/threads/c ... cados.719/

LA da się u Ciebie aktywować na 100% i będzie jak fabrycznie. Nie lataj już po ASO bo tylko problemów nam i sobie narobisz. Ja bym kupił OBD11 ale to z licencją ok 300pln albo możesz kupić na ali chińską podróbkę VCDS co kosztuje jakieś 100pln i zrobisz to samo tylko interface nie tak fajny jak w OBDeleven. Posiedzisz dzień i wszystko sam ogarniesz z tą stronką co podesłałem.

darecki44
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2020, 10:12
Samochód: Skoda Karoq

Re: Jaka kamera w lusterku jest potrzebna ?- Aktywacja Lane Assist

Post autor: darecki44 »

Thx. Rozumiem, że Ty jesteś w stanie to zrobić? Jakbyś przejeżdżał kiedyś przez Wrocław (lub ja przez Warszawę) chętnie bym się umówił na aktywację dostępnych funkcji.

ODPOWIEDZ