Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: c#Hunter »

Rozpoznawanie znaków koniecznie musi być bo jak masz to dostajesz lepszą kamerę i można aktywować sobie samemu LA więc nie kupuj już LaneAssist. Fajny jest blind spot i on też działa lepiej jak jest LA. Pakiet cargo, pakiet rodzinny i otwieranie bagażnika nogą zbyteczne moim zdaniem.

Ten samochód w 1.5TSI z ręczną skrzynią to muł. Skrzynia bardzo wolna. Nie da się szybko zmieniać biegów, dziwne przełożenia, za długie na niskich biegach. DSG owszem się sypie po 150k km i nie ma zlituj ale z DSG zupełnie inne auto. Jak ktoś Ci napisze że ma manuala w 1.5TSI i mu nie muli to znaczy że nie wie co to zrywny samochód.



Sponsor

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Sponsor


zuczek524
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:28
Samochód: Audi a3 2.0tdi 103kw

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: zuczek524 »

c#Hunter pisze: 25 paź 2020, 14:54 Rozpoznawanie znaków koniecznie musi być bo jak masz to dostajesz lepszą kamerę i można aktywować sobie samemu LA więc nie kupuj już LaneAssist. Fajny jest blind spot i on też działa lepiej jak jest LA. Pakiet cargo, pakiet rodzinny i otwieranie bagażnika nogą zbyteczne moim zdaniem.

Ten samochód w 1.5TSI z ręczną skrzynią to muł. Skrzynia bardzo wolna. Nie da się szybko zmieniać biegów, dziwne przełożenia, za długie na niskich biegach. DSG owszem się sypie po 150k km i nie ma zlituj ale z DSG zupełnie inne auto. Jak ktoś Ci napisze że ma manuala w 1.5TSI i mu nie muli to znaczy że nie wie co to zrywny samochód.
Lane assist i blind spot jest w jednym pakiecie teraz, coś słyszałem że manual jest dość mułowaty, z drugiej strony szkoda mi ponad 150 tys na 2.0tdi a te dsg no po prostu mnie przeraża jak po rozmowie z moim mechanikiem powiedział że ostatnio robił sprzęgła gościowi który miał na liczniku 80 tys

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: Shadoon »

Zatem weź manualną i ciesz się życiem.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: RobertG7 »

Shadoon pisze:
RobertG7 pisze:1. Podgrzewana szyba i spryskiwacze - jak jest zima mroźna, a nie jesienno-wiosenna to super rozwiązanie
2. bezkluczykowe rozwiązanie mi odpowiada ze względu na wygodne zamykanie i otwieranie auta + elektryczna klapa bagażnika, (ale bez nogi - to działa w 50% przypadków)
3. rozpoznawanie znaków bez DSG i aktywnego tempomatu - to działa? Zresztą systemy te są wadliwe jeszcze, tak jak rozpoznawanie przeszkód przed pojazdem - mi kilkanaście razy źle zadziałał
Rozpoznawanie znaków nie ma nic wspólnego z DSG i tempomatem. Kamera je czyta z drogi, a system z mapy.
U mnie "z nogi" działa klapa w 99,9%.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
I co daje to rozpoznanie znaków np ograniczeń prędkości, jezeli auto ci nie zwolni? Zreszta to kolejna moim zdaniem bzdurna opcja żeby auto za mnie czytało znaki o dostosowywalo prędkość

A co do kwoty 150tys zł, to można juz w dobrej konfiguracji kupić Kodiaq-a, a nie podniesionego Rapida :)

zuczek524
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:28
Samochód: Audi a3 2.0tdi 103kw

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: zuczek524 »

RobertG7 pisze: 26 paź 2020, 8:21
Shadoon pisze:
RobertG7 pisze:1. Podgrzewana szyba i spryskiwacze - jak jest zima mroźna, a nie jesienno-wiosenna to super rozwiązanie
2. bezkluczykowe rozwiązanie mi odpowiada ze względu na wygodne zamykanie i otwieranie auta + elektryczna klapa bagażnika, (ale bez nogi - to działa w 50% przypadków)
3. rozpoznawanie znaków bez DSG i aktywnego tempomatu - to działa? Zresztą systemy te są wadliwe jeszcze, tak jak rozpoznawanie przeszkód przed pojazdem - mi kilkanaście razy źle zadziałał
Rozpoznawanie znaków nie ma nic wspólnego z DSG i tempomatem. Kamera je czyta z drogi, a system z mapy.
U mnie "z nogi" działa klapa w 99,9%.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
I co daje to rozpoznanie znaków np ograniczeń prędkości, jezeli auto ci nie zwolni? Zreszta to kolejna moim zdaniem bzdurna opcja żeby auto za mnie czytało znaki o dostosowywalo prędkość

A co do kwoty 150tys zł, to można juz w dobrej konfiguracji kupić Kodiaq-a, a nie podniesionego Rapida :)
Też uważam że za 150 tys wolałbym już mieć kodjaka albo tiguana, a z drugiej opcji cieszyć się automatem żeby po 70 tys robić remont sprzęgła za 10k o oddać auto w salon u brać następne bzdura, tak czy siak w obecnym czasie może się okazać że auto będę musiał przerejestrować na Niemcy

Awatar użytkownika
Daniel_76
Posty: 30
Rejestracja: 18 wrz 2020, 17:19
Samochód: ... a miało być tak pięknie...

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: Daniel_76 »

po 70 tys robić remont sprzęgła za 10k
wyjaśnijcie mi proszę bo piszecie o tych awariach w DSG... jeżeli taka sytuacja nie daj boże przytrafi się podczas okresu gwarancyjnego to czym się przejmować? Oddajemy i naprawiają tak? czy też jestem w błędzie.

Poza tym jestem ciekaw jaki naprawdę odsetek jest awarii tej skrzyni - sam zamówiłem 1.5 TSI DSG i co - teraz będę jeździł (o ile doczekam się auta z uwagi na obecna sytuację) z duszą na ramieniu??

Moje pytania to czysta ciekawość
pozdrawiam
audi multa, dic pauca...

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: Shadoon »

Daniel_76 pisze:
po 70 tys robić remont sprzęgła za 10k
wyjaśnijcie mi proszę bo piszecie o tych awariach w DSG... jeżeli taka sytuacja nie daj boże przytrafi się podczas okresu gwarancyjnego to czym się przejmować? Oddajemy i naprawiają tak? czy też jestem w błędzie.

Poza tym jestem ciekaw jaki naprawdę odsetek jest awarii tej skrzyni - sam zamówiłem 1.5 TSI DSG i co - teraz będę jeździł (o ile doczekam się auta z uwagi na obecna sytuację) z duszą na ramieniu??

Moje pytania to czysta ciekawość
pozdrawiam
Jakiś odsetek awarii jest poniżej 150 kkm przebiegu, ale tu należy raczej mówić o drogim serwisie po ok 150000 km wynikającym z eksplatacji, a nie awarii. Po 60000 km warto ponoć zmienić olej w DSG, a po 150000 km trzeba się liczyć z wymianą elementów, takich jak np. sprzęgła. Siada też mechatronika, stąd mowa o wymianie oleju przy ok. 60000 km.

Nie jest to tak trwała wersja po prostu.

Sam mam 1.5 TSI z DSG i polecam gorąco!
Fajne auto, tyle.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka



RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: RobertG7 »

Po 60tys to Skoda zaleca wymienić olej, normalny użytkownik powinien wymienić po 30tys km. Czy jest ktoś na tym forum, komu by ta skrzynia padła? Może ktoś zna kogoś komu padła i musiał wydać konkretne pieniądze na serwis?

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: Shadoon »

RobertG7 pisze:Po 60tys to Skoda zaleca wymienić olej, normalny użytkownik powinien wymienić po 30tys km. Czy jest ktoś na tym forum, komu by ta skrzynia padła? Może ktoś zna kogoś komu padła i musiał wydać konkretne pieniądze na serwis?
Škoda z tego co wiem, nie zaleca wcale wymieniać oleju w DSG, a po 60 kkm zalecają fachowcy w tym temacie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: Shadoon »

Wymiana oleju w DSG co 30kkm to już przesada.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ