Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
zuczek524
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:28
Samochód: Audi a3 2.0tdi 103kw

Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: zuczek524 »

Witam zamówiłem karoq w wersji 1. 5tsi manual zastanawiałem się nad dsg ale po przeczytaniu o suchej skrzyni zaczelem mieć obawy oraz wyposażenie dodatkowe mam pytanie czy coś według was jest zbyteczne lub szkoda kasy. *pakiet komfort, *podgrzewana przednia szyba oraz dysze spryskiwaczy, keyssy czyli alarm, rozpoznawanie znaków drogowych, canton, pakiet na bezdroża elektrycznie sterowane siedzenia, automatyczne otwieranie bagażnika z nóg, 2 ramienna podgrzewana kierownica (zastanawiam się czy 3 ramienna jest lepsza w czymś) dywaniki, pakiet cargo, pakiet rodzinny, virtual cocpit, driving mon select pakiet premium skoda care cena 129500 i z rabatem na 120 tys zastanawiam czy czy coś dołożyć lub coś wyrzucić, pan dealer wspomniał że alarm jest zbyteczny, co o tym sądzicie?



Sponsor

Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Sponsor


RobertG7
Posty: 254
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: RobertG7 »

1. Podgrzewana szyba i spryskiwacze - jak jest zima mroźna, a nie jesienno-wiosenna to super rozwiązanie
2. bezkluczykowe rozwiązanie mi odpowiada ze względu na wygodne zamykanie i otwieranie auta + elektryczna klapa bagażnika, (ale bez nogi - to działa w 50% przypadków)
3. rozpoznawanie znaków bez DSG i aktywnego tempomatu - to działa? Zresztą systemy te są wadliwe jeszcze, tak jak rozpoznawanie przeszkód przed pojazdem - mi kilkanaście razy źle zadziałał

zuczek524
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:28
Samochód: Audi a3 2.0tdi 103kw

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: zuczek524 »

Zamówiłem wersję style, więc aktywny tempomat jest do 210, co to dsg to chciałem, ale zaś się boję że po 80 tys km zaraz będzie trzeba wymieniać sprzęgła.

RobertG7
Posty: 254
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: RobertG7 »

Nie jest aktywny jak w dsg, bo biegu ci nie zmieni by zredukować, nie zatrzyma się w korku, by później po dotknięciu pedału przyśpieszenia ruszyć samemu.

zuczek524
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:28
Samochód: Audi a3 2.0tdi 103kw

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: zuczek524 »

Tak to prawda, ale nie czarujmy boję się skrzyni suchej dsg dla mnie przebieg 20 do 40 tys rocznie to normalny przebieg i jakoś średnio mi się widzi wydawanie 10 tys zł za sprzęgła w dsg

Awatar użytkownika
Daniel_76
Posty: 30
Rejestracja: 18 wrz 2020, 17:19
Samochód: ... a miało być tak pięknie...

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: Daniel_76 »

pan dealer wspomniał że alarm jest zbyteczny, co o tym sądzicie?
przy AC powyżej 100tys jest wymagany - ubezpieczalnia może robić problem z powodu dodatkowego zabezpieczenia. Oczywiście zawsze możesz założyć sam ale trzeba uważać, żeby gwarancji "nie przestrzelić"

Osobiście nie brałem rozpoznawania znaków - to jeszcze tak nie działa jak byśmy chcieli, mam DSG, ACC, wspomaganie jazdy w korkach, elektryczna klapa bez machania nogą, canton, 3 strefowa klima, grzana tylna kanapa, system bezkluczykowy, alarm, pakiet rodzinny, dodatkowe gniazda, auto light assist, cyfrowe zegary i tyle albo aż tyle;)... więcej mi nie trzeba ( :shock: ) - wersja sportline 1.5

Premium wziąłem na 3 lata/ 60k km - zapomniałem o cargo - też mam chociaż kierownik salony chciał dać w gratisie - wolę ten argument wykorzystać przy negocjacji zimowych kół;)

ps. jak długo będziesz czekał i kiedy zamówiłeś - coś już wiesz?
audi multa, dic pauca...

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: Shadoon »

RobertG7 pisze:1. Podgrzewana szyba i spryskiwacze - jak jest zima mroźna, a nie jesienno-wiosenna to super rozwiązanie
2. bezkluczykowe rozwiązanie mi odpowiada ze względu na wygodne zamykanie i otwieranie auta + elektryczna klapa bagażnika, (ale bez nogi - to działa w 50% przypadków)
3. rozpoznawanie znaków bez DSG i aktywnego tempomatu - to działa? Zresztą systemy te są wadliwe jeszcze, tak jak rozpoznawanie przeszkód przed pojazdem - mi kilkanaście razy źle zadziałał
Rozpoznawanie znaków nie ma nic wspólnego z DSG i tempomatem. Kamera je czyta z drogi, a system z mapy.
U mnie "z nogi" działa klapa w 99,9%.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: Shadoon »

Daniel_76 pisze:
pan dealer wspomniał że alarm jest zbyteczny, co o tym sądzicie?
przy AC powyżej 100tys jest wymagany - ubezpieczalnia może robić problem z powodu dodatkowego zabezpieczenia. Oczywiście zawsze możesz założyć sam ale trzeba uważać, żeby gwarancji "nie przestrzelić"

Osobiście nie brałem rozpoznawania znaków - to jeszcze tak nie działa jak byśmy chcieli, mam DSG, ACC, wspomaganie jazdy w korkach, elektryczna klapa bez machania nogą, canton, 3 strefowa klima, grzana tylna kanapa, system bezkluczykowy, alarm, pakiet rodzinny, dodatkowe gniazda, auto light assist, cyfrowe zegary i tyle albo aż tyle;)... więcej mi nie trzeba ( :shock: ) - wersja sportline 1.5

Premium wziąłem na 3 lata/ 60k km - zapomniałem o cargo - też mam chociaż kierownik salony chciał dać w gratisie - wolę ten argument wykorzystać przy negocjacji zimowych kół;)

ps. jak długo będziesz czekał i kiedy zamówiłeś - coś już wiesz?
Rozpoznawanie znaków przez kamerę działa bez zarzutu. Bzdury natomiast pokazuje jak nie widzi znaku i podaje info z mapy nawigacji - nie dogadali tego z zarządcami dróg.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


zuczek524
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:28
Samochód: Audi a3 2.0tdi 103kw

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: zuczek524 »

Wstępnie powiedział że marzec kwiecień ale w umowie wpisał luty, zamówiłem 3 dni temu, i moje pytanie czy ma ktoś 2 ramienna kierownice jest lepsza czy gorsza od 3 ramiennej, przejechałem tylko parę km octavia z tą kierownica niby wygodnie i właśnie też się zastanawiam żeby zmienić ta kiere i dodać jeszcze gniazdo 230v z tyłu

zuczek524
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:28
Samochód: Audi a3 2.0tdi 103kw

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: zuczek524 »

Prosiłbym o opinie tej kierownicy 2 ramiennej oraz czy pakiet na bezdroza jest bezsensu , teraz przemyslam czy dodac jeszcze lane assit, blind spot itp warte to jest 3500 zl ?

ODPOWIEDZ