Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: c#Hunter »

Daniel_76 pisze: 28 paź 2020, 14:18
po 70 tys robić remont sprzęgła za 10k
wyjaśnijcie mi proszę bo piszecie o tych awariach w DSG... jeżeli taka sytuacja nie daj boże przytrafi się podczas okresu gwarancyjnego to czym się przejmować? Oddajemy i naprawiają tak? czy też jestem w błędzie.

Poza tym jestem ciekaw jaki naprawdę odsetek jest awarii tej skrzyni - sam zamówiłem 1.5 TSI DSG i co - teraz będę jeździł (o ile doczekam się auta z uwagi na obecna sytuację) z duszą na ramieniu??

Moje pytania to czysta ciekawość
pozdrawiam
Moim zdaniem jak dużo jeździsz to po prostu musisz odpuścić auto z DSG dq200. Ona jest zaprojektowana na 150k km i jak komuś pojeździ dłużej to ile? 180k słyszałem ale ponad 200k to już abstrakcja. Jak nie wymieniasz oleju to potrafi przy 100k zdechnąć. Wbrew pozorom dużo ludzi jeździ po ok ~10k km rocznie i dla nich to super sprawa. Musisz szukać z mokrym DSG jak wsadzają do 4x4. Moim zdaniem Karoq nie jest wart 150k pln w żadnej wersji. No ale ja kupowałem dwa lata temu a teraz samochody są już droższe...

Inna sprawa, że teraz brałbym Kodiaqa. W ręcznej skrzyni odczucia z jazdy z 1.5TSI prawie te same. Wiem że ciężko o jazdę próbną z manualem, nie bez przyczyny. To muł ale są tacy co tego nie widzą. Może by Ci nie przeszkadzała?



Sponsor

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Sponsor


Awatar użytkownika
Daniel_76
Posty: 30
Rejestracja: 18 wrz 2020, 17:19
Samochód: ... a miało być tak pięknie...

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: Daniel_76 »

Czyli w moim przypadku mam to w d*** ;) - rocznie robię około 7-10k więc zacznę się martwić w momencie, kiedy zacznie zbliżać się ta newralgiczna granica 80 tys. km +more - póki co ten "problem" odstawiam na półkę. (no chyba, że coś, kiedyś wcześniej wtedy gwarancja)
audi multa, dic pauca...

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: Shadoon »

Dokładnie, przy takich przebiegasz nie masz się za bardzo co martwić sprawą sprzęgieł i mechatroniki w automacie przez długie jeszcze lata. Moja opinia.


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: RobertG7 »

Shadoon pisze: 28 paź 2020, 18:38 Wymiana oleju w DSG co 30kkm to już przesada.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Każdy robi jak uważa :) Olej silnikowy też wg producenta co 30tys km, filtr powietrza co 90tyś

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: Shadoon »

No jasne

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: c#Hunter »

Daniel_76 pisze: 29 paź 2020, 12:44 Czyli w moim przypadku mam to w d*** ;) - rocznie robię około 7-10k więc zacznę się martwić w momencie, kiedy zacznie zbliżać się ta newralgiczna granica 80 tys. km +more - póki co ten "problem" odstawiam na półkę. (no chyba, że coś, kiedyś wcześniej wtedy gwarancja)
No dokładnie, myślałem że to Ty piałeś o 40k rocznie :D Jak jeździsz tak mało to sprzedasz zanim się zużyje. No i bez paniki, naprawdę mało komu pada poniżej 120k km.

zuczek524
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:28
Samochód: Audi a3 2.0tdi 103kw

Re: Skoda karoq wyposażenie dodatkowe

Post autor: zuczek524 »

Jasne, tylko sam osobiście pracowałem w czeskich fabrykach wiem co się tam dzieje :)i wiem doskonale że 60 tys dla dsg będzie dobrym momentem na to że może się zesrać skrzynia. No cóż może będę miał mułowaty auto albo inaczej będę go wkręcać na obroty żeby szło ale nie czarujmy się 150km dla suva nie jest czymś wybitnym pewnie po 2 latach jak nie oddam auto na wymianę odrazu zrobię mape na 180km dsg sucha tego nie wytrzyma. Jak komuś pasuje automat ok. Mi nie ja mogę dbać o auto ale jak siadzie moja żona która ma rok prawko średnio to widzę. A dawać naprawdę 150 tys za karoq to mój wybór by padł na kuge na którą miała bolączkę ostatnio gdzie rozmowy były między kuga karoqiem a ateca a kajdarem, kadjar odpadł jak mi powiedzieli że kredyt 50!50 lu. Jaki kolwiek inny wymagają zarobek w pl li. Rozliczanie mój zarobek w Niemczech uznali za nie nke wart nic. Kuga za droga więc albo ateca albo karoq silniki te same jedynie stylistyka.

ODPOWIEDZ