Zapasowe koło dojazdowe

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: mans »

Nie ma za co przepraszać,zdaża się szczególnie w piątek jak cały tydzień pracy za nami to oczy przemęczone ;)
Zdjęcie tej pełnowymiarówki pochodzi z tego testu z silnikiem 1.0 TSI także może do tego silnika Skoda daje takie koło w standardzie ;)
https://m.autokult.pl/skoda-karoq-img-2 ... 20,0,0.jpg

https://autokult.pl/30846,skoda-karoq-1 ... o-celu,all



Sponsor

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Sponsor


Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: Lucien »


tborowsk pisze:W swojej konfiguracji nie brałem koła. Wyszedłem z założenia, że skoro przez 14 lat od kiedy jeżdżę autem nigdy nie korzystałem, ...
Myślałem tak samo aż przebiłem oponę w Yeti podczas zawracania w lesie. Opona została przecięta z boku więc zestawem naprawczym mogłem sobie podmuchać dla ochłody... Obrazek Do drogi głównej ze 2km nawet nie wiedziałbym jak wskazać drogę do mnie. Byłem sam, kilkanaście km od domu, miałem drugie auto więc poradziłem sobie.

Nie chciałbym przebić opony z rodziną na pokładzie, małym dzieckiem, w zimie i za granicą Obrazek
Spotykam na drodze nowe auta na dojazdówkach więc przebicie nowej opony zdarza się.

PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: PauLkr »

Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie swojego zestawu naprawczego? Dostałem pustą jedną komorę i zastanawiam się czy tak ma być.

Btw
Z zestawem naprawczym jest dużo luźniej przestrzeni bagażowej wokół niego. Więc licząc to co jest pod podłogą to bagażnik jest większy niż z kołem zapasowym.

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: Bomber »

Tak ma być. Jedno miejsce jest wolne.
Oczywiście ,że z zestawem naprawczym jest więcej miejsca ale już zamówienie nagłośnienia Canton nie wchodzi w grę. Głośnik basowy z zestawu jest włożony jako wypełnienie koła dojazdowego więc koło być musi :)
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: Rafiner »

Zawsze na dalsze trasy możemy wrzucić koło zimowe, a krótkie miejscowe to w razie czego ktoś z rodziny, albo kolega podjedzie z zapasem. Ja pewnie zrezygnuje z zapasu na poczet innego wyposażenia.

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: tomekk »

Pytanie - mamy wersję z zestawem naprawczym. Czy w tej przestrzeni pod wykładzina zmieści się dojazdowa ta 125mm? Odbieramy auto w przyszłym tygodniu i zastanawiam się czy da się tam coś włożyć czy jesteśmy skazani na zestaw naprawczy?

Janusz&Grażyna
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2018, 12:58
Samochód: Skoda Karoq style 1,5TSI DSG

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: Janusz&Grażyna »

Zmieści się, problemem jest że trudno kupić wypraskę do wnęki koła(jeśli ktoś jest estetą).Sam wolałem dokupić dojazdowe koło zamiast liczyć na "łatkę".

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: tomekk »

Jak patrzyłem na tą wnękę to mam wątpliwości, że tam wejdzie 125mm dojazdówka, nie mówiąc o wyprasce... Ale jeszcze zmierzę dokładnie po odbiorze, bo jednak bez zapasu to słabo, a nie mieliśmy możliwości go wziąć... A masz może lub ktoś inny ma zdjęcie jak wygląda podłoga pod wykladzina w wersji bez koła zapasowego i jak w wersji z zapasem?

larry
Posty: 18
Rejestracja: 14 lis 2020, 15:21
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150KM

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: larry »

Obrazek

Obrazek

Wrzucam jakby ktoś chciał porównania.

Awatar użytkownika
Teufel
Posty: 88
Rejestracja: 11 lut 2021, 16:13
Samochód: Karoq 190KM 4x4

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: Teufel »

A czy nadal tak jest, że po użyciu płynu nieuszczelniającego z tego zestawu do naprawy opony, opona jest już do wyrzucenia?
Pozdrawiam,
Jacek

ODPOWIEDZ