Zapasowe koło dojazdowe

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: tborowsk »

Czy orientujecie się czy brak zapasowego koła dojazdowego powoduje zwiększenie objętości bagażnika? Czy bez koła bagażnik jest głębszy?



Sponsor

Zapasowe koło dojazdowe

Sponsor


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: Kraq »

Są dwa typy dojazdówek:
1) wąska - koło 3,5Jx18 (opona 125/70R18) nie podnosi podłogi, koło mieści się w otworze pod podłogą (tak jak zestaw naprawczy),
2) pełnowymiarowa - koło 6,0Jx16 (opona 215/60R16) podnosi podłogę, dochodzi dodatkowa styropianowa wypraska w której leży koło, podłoga podnosi się ca. 7 cm. Z moich obliczeń wychodzi, że pojemność bagażnika zmniejsza się o ok. 50 L.

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: tborowsk »

ok, dzięki

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: Kraq »

Na "zakupowym portalu internetowym" cena takiego nowego koła dojazdowego (wąskiego) wynosi 400-450 zł. Także jeśli ktoś nie bierze Cantona, to można zaoszczędzić 150-200 zł ;-)

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: mans »

Ktoś się orientuje ile Skoda liczy sobie za coś takiego bo w cenniku nie znalazłem pełnowymiarowego koła do Karoqa ;)

Obrazek

przerabianie zdjęć za darmo

Dla porównania tak wygląda dojazdówka ;)

Ostatnio zmieniony 02 mar 2018, 17:35 przez mans, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: marcin »

mans pisze: 02 mar 2018, 17:09 Ktoś się orientuje ile Skoda liczy sobie za coś takiego bo w cenniku nie znalazłem pełnowymiarowego koła do Karoqa ;)

przerabianie zdjęć za darmo
Jest koło zapasowe i to chyba pełnowymiarowe. Nie napisali że dojazdowe, więc zakłądam, że standardowe: 600zł
Cennik str9 kategoria KOŁA

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: tborowsk »

W swojej konfiguracji nie brałem koła. Wyszedłem z założenia, że skoro przez 14 lat od kiedy jeżdżę autem nigdy nie korzystałem, to i tym razem nie skorzystam. Wolę mieć większy bagażnik.

W sumie nawet jakbym musiał skorzystać, to mam w leasingu pakiet assistance, więc dla mnie koło jest zbędne.

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: marcin »

Żona się uparła, że musi być.
No i w sumie miała racje...
Trochę szkoda czasu na lawetowanie auta, bo nie masz koła, a uszkodziłeś tylko jedno koło. Nawet assistance może Ci to koło zmienić, ale zrobi to na miejscu, a nie wozić do wulkanizatora.
No chyba, że auto zastępcze, choć nie jestem pewien czy na przebitą oponę ubezpieczyciel podstawi drugie auto (o ile to dzień roboczy).

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: mans »

Na stronie Skody w cenniku Karoqa na str.9 jest napisane cyt...
"Zapasowe koło stalowe dojazdowe, podnośnik, klucz, bez zestawu naprawczego " za 600zł ;)
https://www.br.skoda-auto.pl/microsites ... _karoq.pdf
W standardzie jest zwykły zestaw naprawczy dlatego się pytałem ile Skoda życzy sobie za pełnowymiarowe koło jak na zdjęciu bo w specyfikacji brak :(
Obrazek

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: marcin »

mans pisze: 02 mar 2018, 17:50 Na stronie Skody w cenniku Karoqa na str.9 jest napisane cyt...
"Zapasowe koło stalowe dojazdowe, podnośnik, klucz, bez zestawu naprawczego " za 600zł ;)
Przepraszam, ślepy jestem :lol:

ODPOWIEDZ