Cennik Skody Karoq?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
norb
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2017, 11:11

Re: Cennik Skody Karoq?

Post autor: norb »

Islandermw pisze: 09 lis 2017, 13:44
Samson pisze: 09 lis 2017, 9:41 :oops: Nie mogę w konfiguratorze znaleźć podgrzewanej przedniej szyby, a była :oops:
Była i jest w cenniku, ale nie przypominam sobie, żeby była w konfiguratorze. Z tego co wiem od dealera to grzana szyba dopiero na dniach wchodzi jako opcja do produkcji i dopiero wówczas pojawi się w konfiguratorze.
W konfiguratorze podgrzewana szyba była i dalej jest dostępna. Nie miałem też problemu z zamówieniem jej do mojego Karoqa.

Obrazek



Sponsor

Re: Cennik Skody Karoq?

Sponsor


Islandermw
Posty: 61
Rejestracja: 29 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Cennik Skody Karoq?

Post autor: Islandermw »

W konfiguratorze grzana szyba pojawiła się po 4/5 listopada. 3 listopada składałem zamówienie i w tym dniu jeszcze jej nie było - musiałem dodać ją poza robioną w tym dniu konfiguracją.
Taka sama sytuacja była np z opcją "Dwie lampki do czytania"
Obrazek
Na początku listopada jej nie było, a teraz już jest.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Cennik Skody Karoq?

Post autor: Kraq »

Samson pisze: 08 gru 2017, 11:13 :oops: Sprzedaje się słabo? Mi termin z 5 tygodnia wskoczył na 10 tydzień 2018, a zamawiałem w pażdźierniku :oops:
Pisałem w Polsce. W Europie jest zapewne dużo lepiej - inne realia finansowe. Stąd pojawiające się opóźnienia dla zamówień z Polski.
Dla porównania Honda Civic X 1.5 182KM Sport z praktycznie wszystkimi możliwymi asystentami, światłami full led i innymi gadżetami w cenie bazowej 97500 plus lakier, minus 3000 zł obecnego stałego rabatu. Po prezentacji cennika nowego Civika wszyscy pisali, że bardzo drogo i że Honda zwariowała. Ale co teraz można napisać o Skodzie. Cena Skody Karoq jest mocno przeszacowana. Skoda postanowiła cennikowo wprowadzić swoje samochody do klasy premium. Oby rynek w Polsce szybko zweryfikował ceny tego modelu. Oczywiście z korzyścią dla potencjalnego klienta. Zawsze w końcu lepiej zapłacić mniej niż więcej.

Poziomka
Posty: 26
Rejestracja: 23 paź 2017, 14:27

Re: Cennik Skody Karoq?

Post autor: Poziomka »

Dzisiaj rozmawiałem na temat Karoqa z moim lokalnym delerem, zdania mieliśmy podobne, że samochód zgrabny i dobrze się prowadzi (w następnym tygodniu umawiam się na jazdę testową). Co do ceny również mieliśmy to samo stwierdzenie, że jest ciut za drogi. Mam pytanie do użytkownika Carly_pl: "Czy możesz powiedzieć coś więcej na temat zamówień na Karoqa, jak to wygląda z waszej strony"? I czy możliwe jest, żeby Skoda obniżyła cenę, lub zwiększyła rabaty za jakiś czas w przypadku słabej sprzedaży Karoqa?

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Cennik Skody Karoq?

Post autor: Carly_pl »

Poziomka pisze: 09 gru 2017, 21:02 Dzisiaj rozmawiałem na temat Karoqa z moim lokalnym delerem, zdania mieliśmy podobne, że samochód zgrabny i dobrze się prowadzi (w następnym tygodniu umawiam się na jazdę testową). Co do ceny również mieliśmy to samo stwierdzenie, że jest ciut za drogi. Mam pytanie do użytkownika Carly_pl: "Czy możesz powiedzieć coś więcej na temat zamówień na Karoqa, jak to wygląda z waszej strony"? I czy możliwe jest, żeby Skoda obniżyła cenę, lub zwiększyła rabaty za jakiś czas w przypadku słabej sprzedaży Karoqa?
Z Karoqiem jest tak, jak z Kodiaqiem na samym początku, a nawet myślę, że nieco gorzej. Skoda niestety doskonale wie, że jest mniej przyznanych aut na nasz rynek niż potencjalnych kupujących. Im ten scenariusz bardzo się podoba, bo dealerzy nie trzymają dużego stoku, sprzedają na większych marżach, czyli ogólnie rzecz biorąc mamy rynek sprzedawcy.

Odnośnie zmiany cen/większych rabatów, to nie sądzę, żeby coś takiego przynajmniej przez najbliższe 8-9 miesięcy miało miejsce. Raczej sytuacja będzie odwrotna i zapewne Karoq nieco podrożeje w połowie roku.

Sposobem na odległe terminy produkcji są auta od ręki. Tutaj niestety też sytuacja nie rozpieszcza kupujących z tego samego powodu, co wyżej - brak aut. Dealerzy nie rabatują Karoqa w ogóle lub rabatują bardzo bardzo nisko. Od jednego z handlowców usłyszeliśmy nawet "Słuchajcie, po co mamy Wam dawać rabat skoro i tak sprzedamy go na pełnej marży". Myślę, że to zdanie podsumuje cały temat rabatów i zniżek.

My jednak się nie poddajemy i staramy się wywalczyć upust, który wystarczyłby chociaż na komplet porządnych zimówek i lampkę wina na wieczór po odbiorze auta ;)
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Cennik Skody Karoq?

Post autor: root »

To nawet wina do Karoqa nie dadzą???
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Cennik Skody Karoq?

Post autor: mans »

Carly_pl piszesz o braku aut w Polsce dostępnych od ręki tylko tak do końca nie jest to prawda ;)
https://tmt.otomoto.pl/?q=karoq&search% ... _at%3Adesc
Są też i rabaty
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-kar ... 122f6b4544
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-kar ... 122f6b4544

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Cennik Skody Karoq?

Post autor: root »

To jest broker, prawda?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Cennik Skody Karoq?

Post autor: Carly_pl »

mans pisze: 12 gru 2017, 12:33 Carly_pl piszesz o braku aut w Polsce dostępnych od ręki tylko tak do końca nie jest to prawda ;)
https://tmt.otomoto.pl/?q=karoq&search% ... _at%3Adesc
Są też i rabaty
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-kar ... 122f6b4544
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-kar ... 122f6b4544
Nie mówię, że ich całkowicie nie ma, lecz że jest ich naprawdę mikroskopijna ilość. Przykład, my mamy u dealera 1.5 TSI DSG w wersji Ambition. Ile jesteś w stanie znaleźć takich aut u dealerów dostępnych od reki? 1 maks 2.

Na temat zakupu aut u brokerów nie będę nic mówił, bo mi nie wypada. Rabaty jednak topnieją u nich dość szybko :D
root pisze: 12 gru 2017, 11:12 To nawet wina do Karoqa nie dadzą???
Moim Klientom z przyjemnością wyślę butelkę dobrego wina ;)
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Cennik Skody Karoq?

Post autor: Kraq »

Nie martwcie się, za 2-3 miesiące Karoqów od ręki będą setki w Polsce. Tutaj nie chodzi o dostępność od ręki tylko o rabaty od ceny, a te zaczynają się od 5% w większości ofert w necie. Pytanie czy i kiedy będzie więcej. Ja na razie czekam do wiosny.

ODPOWIEDZ