Karoq Style plus dodatki

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: M&M »

Ja zamówiłem Karoqa z podgrzewaną przednią szybą (według dealera RM2021 ma folie a nie druciki, sprawdzane przez dealera na samochodzie na placu z końca 2020 roku), grzaną kierownicę, nakładki na nadkola, bezdotykowe otwieranie/zamykanie klapy bagażnika i dojazdówkę (bo w obecnym samochodzie miałem przygodę podczas której zestaw naprawczy by się nie sprawdził). Które z dodatków się sprawdzą, napiszę jak już do mnie dotrze :-)



Sponsor

Re: Karoq Style plus dodatki

Sponsor


Yarecki
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2021, 14:03
Samochód: Karoq

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: Yarecki »

Karoq zamówiony:) W sumie konfiguracja za 122k, handlowiec zrobił cenę na 111k, mieścimy się w założonej racie także elegancko. Żona zadowolona, po jeździe próbnej Karoqiem i Octavia, nie chciała nawet słyszeć o kombi hehe. Przewidywany czas odbioru marzec br.. Do przeżycia. Jak już odbiore kluczyki, nie omieszkam się pochwalić. Dzięki wszystkim za zaangażowanie i praktyczne rady:)

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: c#Hunter »

Yarecki pisze: 13 sty 2021, 22:37 Karoq zamówiony:) W sumie konfiguracja za 122k, handlowiec zrobił cenę na 111k, mieścimy się w założonej racie także elegancko. Żona zadowolona, po jeździe próbnej Karoqiem i Octavia, nie chciała nawet słyszeć o kombi hehe. Przewidywany czas odbioru marzec br.. Do przeżycia. Jak już odbiore kluczyki, nie omieszkam się pochwalić. Dzięki wszystkim za zaangażowanie i praktyczne rady:)
Jedno jest pewne parkowanie Karoq jest dużo łatwiejsze niż Octawią i mam wrażenie, że Karoq ma mniejszy promień skrętu. Spoko że wziąłeś nakładki na nadkola. Raz, że dużo lepiej z nimi wygląda a dwa w praktyce to parkowanie przy jakichś siatkach itp jest mniej straszne bo biorą na siebie kontakt ;)

ekim
Posty: 42
Rejestracja: 11 lis 2018, 14:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq 2.0TDI 190KM 4x4 DSG

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: ekim »

ArKos pisze: 08 sty 2021, 16:48 2. moim zdaniem podgrzewana przednia szyba nie jest warta tej kasy patrząc jakie mamy zimy
4. w manualu dobrze się jeździ. Ludzie dorabiają ideologie do cepa i powielają jakieś debilne opinie. Jeździłem DSG, ale wziąłem manuala bo różnic w osiągach aż takich wyraźnych nie zauważyłem. Manualem da się zapier**lać i to całkiem zdrowo... Primo - strach, że DSG wysra się po gwarancji i wygeneruje 10k wydatków, secundo - zamiast tak dużej dopłaty do DSG wolę inne bajery lub wyższą wersję wyposażenia
5. bez DCC ten DMS jest do dupy. Mam go i nigdy nie korzystam. Zbędny gadżet, do niczego mi nie przydatny.
Za Sportline w wersji bazowej (bez dobieranego wyposażenia za wyjątkiem lakieru metalik) plus Skoda premium care na 4 lata zapłaciłem 106.400,-
Style wyszło blisko 10k drożej z rzeczami, które chciałem mieć i musiałem dobrać.
Pomijam, że Sportline ma zajebiste fotele przednie, kosmos w porównaniu z normalnymi.
Ad. 2 -- zmieniłeś już zdanie? :lol: bez webasto podgrzewane szyby i spryskwacze to must have jak trzymasz auto na dworze na noc... do tego podgrzewanie foteli (zimne skóry są bardzo zimne! :D) i kierownicy i nie boje się rano wsiadać do auta...

Ad. 4 -- nie wiem skąd opinie że DSG jeździ lepiej niż manual :o ... ale są wersje silnika (jak moja) które bez DSG nie występują...

Ad. 5 -- częściowo masz racje, aczkolwiek w tą pogodę w 4x4 tryb śnieg/off-road byłby wskazany...

Co do foteli - może i fajne, ale nadal nie mają opcji w skórze, więc też nie masz wyboru w takiej sytuacji. A skóre przy dzieciakach polecam z całym sercem!

ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: ArKos »

Ad2
Parkuję pod chmurką. Nie potrzebuję webasto, bo od chwili odpalenia mam czas na oskrobanie szyb. Wystarcza, aby przednia szyba była czysta. Skór nie mam bo nie lubię - w zimę zimno, w lato parzy w zad. No i człowiek się poci jak świnia.

Ad5
Mam ośkę. Ten tryb psu na budę. Fajnie, bo jedna zaślepka jest zajęta... i tyle z tego.

Co do skóry w wypadku dzieci: naprawdę mało widziałeś, że nadal ją polecasz z czystym sercem. Szkoda, że nie porobiłem zdjęć, jak wyglądała skóra w niejednym aucie wjeżdżającym mi na serwis, gdzie właściciel miał małe dzieci w fotelikach. Naprawdę szkoda. Zapamiętaj: profesjonalne czyszczenie skóry i jej doprowadzenie do super stanu wychodzi w uj drożej, niż zwykłej tapicerki materiałowej. W uj. No i w wypadku rozdarcia koszty naprawy idą w kosmos.

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: Lucien »

2. Mam grzaną szybę i polecam. Mam ją też w Fordzie. Sprawdza się również na szybkie odparowanie. Must have.
Druciki nie przeszkadzają. To jak tykanie zagra w nocy, w pewnym momencie przestajesz słyszeć. .

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


miniupiniu
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2021, 17:42
Samochód: kuga

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: miniupiniu »

Nie mam jeszcze Karoqa ( robię przymiarkę) ale nie jest tak że grzana szyba ma jony srebra i nie ma widocznych drucików jak to ma miejce w fordzie?

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: Shadoon »

miniupiniu pisze:Nie mam jeszcze Karoqa ( robię przymiarkę) ale nie jest tak że grzana szyba ma jony srebra i nie ma widocznych drucików jak to ma miejce w fordzie?
Ktoś pisał, że ponoć obecnie nie ma drucików. Ale były na pewno.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Teufel
Posty: 88
Rejestracja: 11 lut 2021, 16:13
Samochód: Karoq 190KM 4x4

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: Teufel »

ekim pisze: 18 sty 2021, 14:58
Ad. 4 -- nie wiem skąd opinie że DSG jeździ lepiej niż manual :o ... ale są wersje silnika (jak moja) które bez DSG nie występują...
Masz wersję 190 KM?
Jesteś zadowolony?
Ja takiej szukam ze stocku, bo zamówić już nie można, nie ma w konfiguratorze... :(
Pozdrawiam,
Jacek

Awatar użytkownika
Teufel
Posty: 88
Rejestracja: 11 lut 2021, 16:13
Samochód: Karoq 190KM 4x4

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: Teufel »

Shadoon pisze: 24 sty 2021, 18:15 Ktoś pisał, że ponoć obecnie nie ma drucików. Ale były na pewno.

w sobotę jeździłem produkcja 2020, modelowo 2021 i są druciki
Pozdrawiam,
Jacek

ODPOWIEDZ