Karoq Style plus dodatki

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: Shadoon »

Teufel pisze:
Shadoon pisze: 24 sty 2021, 18:15 Ktoś pisał, że ponoć obecnie nie ma drucików. Ale były na pewno.

w sobotę jeździłem produkcja 2020, modelowo 2021 i są druciki
A jednak. Wg mnie to nie przeszkadza...

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Karoq Style plus dodatki

Sponsor


Awatar użytkownika
Teufel
Posty: 88
Rejestracja: 11 lut 2021, 16:13
Samochód: Karoq 190KM 4x4

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: Teufel »

Shadoon pisze: 15 lut 2021, 16:25
Teufel pisze:
Shadoon pisze: 24 sty 2021, 18:15 Ktoś pisał, że ponoć obecnie nie ma drucików. Ale były na pewno.
w sobotę jeździłem produkcja 2020, modelowo 2021 i są druciki
A jednak. Wg mnie to nie przeszkadza...
Mi też nie przeszkadzało. Zobaczymy jak będę więcej jeździł, kiedy Karoq pojawi się w moim garażu.

ps.
Kiedyś w pierwszym Volvo XC60 przeszkadzało mi bardziej.
Pozdrawiam,
Jacek

larry
Posty: 18
Rejestracja: 14 lis 2020, 15:21
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150KM

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: larry »

Odebrałem w zeszłym tygodniu Karoq z produkcji tegorocznej i nie ma już drucików w przedniej szybie. :)

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: RobertG7 »

larry pisze: 16 lut 2021, 12:33 Odebrałem w zeszłym tygodniu Karoq z produkcji tegorocznej i nie ma już drucików w przedniej szybie. :)
Ale rozumiem, że szybę podgrzewaną ma? :P

larry
Posty: 18
Rejestracja: 14 lis 2020, 15:21
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150KM

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: larry »

RobertG7 pisze: 16 lut 2021, 16:34
larry pisze: 16 lut 2021, 12:33 Odebrałem w zeszłym tygodniu Karoq z produkcji tegorocznej i nie ma już drucików w przedniej szybie. :)
Ale rozumiem, że szybę podgrzewaną ma? :P
Tak ma :) super sprawa polecam wszystkich którzy się zastanawiają.

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: MarcinG »

Czyli, teraz na przedniej szybie jest folia? Jeśli tak to super, mi sosbiście druciki nie przeszkadzają.
Ja jeszcze dorzucę od siebie, że do mojego Karoqa brałem prawie wszystko oprócz:
- elektrycznych foteli (jeden kierowca więc teoretycznie nie miało by to większego sensu)
- panoramicznego dachu
- ogrzewania postojowego
- haka
- droższego audio
I teraz gdybym miał podejmować decyzję jeszcze raz to na 100% dobrałbym hak i ogrzewanie postojowe.

larry
Posty: 18
Rejestracja: 14 lis 2020, 15:21
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150KM

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: larry »

hak - zależy od potrzeb,
ale ogrzewanie postojowe to też ciekawa sprawa.

M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: M&M »

larry pisze: 17 lut 2021, 7:14
RobertG7 pisze: 16 lut 2021, 16:34
larry pisze: 16 lut 2021, 12:33 Odebrałem w zeszłym tygodniu Karoq z produkcji tegorocznej i nie ma już drucików w przedniej szybie. :)
Ale rozumiem, że szybę podgrzewaną ma? :P
Tak ma :) super sprawa polecam wszystkich którzy się zastanawiają.
Ja też odebrałem swojego Karoq'a produkcja 2021 i potwierdzam, że podgrzewana szyba bez drucików.


Po 3 tygodniach użytkowania stwierdzam: jak ja mogłem żyć wcześniej bez podgrzewanej szyby :DD
Teraz już wiem, że dla mnie to zdecydowany "must have".

Z grzaną kierownicą też bym się już nie rozstał :)

ekim
Posty: 42
Rejestracja: 11 lis 2018, 14:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq 2.0TDI 190KM 4x4 DSG

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: ekim »

Teufel pisze: 15 lut 2021, 16:13
ekim pisze: 18 sty 2021, 14:58
Ad. 4 -- nie wiem skąd opinie że DSG jeździ lepiej niż manual :o ... ale są wersje silnika (jak moja) które bez DSG nie występują...
Masz wersję 190 KM?
Jesteś zadowolony?
Ja takiej szukam ze stocku, bo zamówić już nie można, nie ma w konfiguratorze... :(
tak jestem zadowolony :)

robert-35
Posty: 15
Rejestracja: 23 sty 2021, 23:27
Lokalizacja: Śląskie
Samochód: Karoq, Style, 2.0TDI 4x4 DSG 150KM

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: robert-35 »

Witam, to Ja pochwale się tym co jest dla mnie "must have" co prawda jeżdżę nowym Karoqiem od kilku miesięcy.

Must have:
  • podgrzewanie postojowe - praktycznie używam cały czas, w połączeniu z telefonem gdzie mogę sterować ogrzewaniem, czy jestem w sklepie czy wyjeżdżam do pracy, auto mam nagrzane, silnik ciepły to i lepiej dla niego, jeszcze opcja przewietrzania samochodu w lato to na pewno się przyda. Wydałbym ponownie pieniądze na to
  • napęd 4x4 - przed zakupem miałem okazje protestować " z/i bez 4x4" różnica jest ogromna, czy w kwestii samego ruszania (gdzie praktycznie nie jestem w stanie spowodować sytuacji w której koła boksuj a ja stoję w miejscu), czy w kwestii dróg szutrowych, (lubię wypady w góry), czy kwestii ruszania z przyczepką pod górkę :!:
  • asystent "PARK ASSIST z Trailer Assist" - system cofania z przyczepką, jak już wspomniałem zdarza mi się jeździć z przyczepą i manewrowanie przyczepą to jest jakaś bajka, szczególnie jak muszę pokonać długi odcinek na wstecznym, lub manewrować w ciasnych ulicach
  • Virtual Cockpit - personalizacja i wyświetlanie mapy miedzy zegarami mnie przekonuje do tego bajeru
  • fotele Viaroflex - jak jadę kupić coś większego do sklepu to nie ma problemu i nie zastanawia się czy wejdzie do auta
  • światła LED - co prawda standard w wersji Style, ale bez tego bym nie kupił tego samochodu, szkoda że nie ma systemy Matrix, ale system ASF i Auto-Drogowe też robią robotę
  • DSG - dla mnie wystarczyło raz przejechać się automatem przez kroki i już nie wyobrażałem sobie życia bez tego, w połączeniu z systemem "TRAVEL ASSIST" + "Traffic Jam Assist" to jest kolejny poziom nad ACC
  • Kamera Area View 360 - manewrowanie przy krawężnikach, wjazd na kanał, wyjazd z ulicy o ograniczonej widoczności,
  • Bezdotykowym otwieraniem klapy bagażnika - nie działa idealnie, ale sprawdza się kiedy ma się pełne ręce zakupów, a na dworze mokro i nie ma ich gdzie postawić aby całego syfu nie władować z zakupami do bagażnika
  • Dodatkowe gniazdo USB obudowie lusterka - idealne rozwiązanie dla kamery, bez wiszącym makaronów :lol:
Z czego świadomie zrezygnowałem:
  • DCC - fajny rzecz, nie powiem, dla mnie ta opcja przekroczyła już mój fundusz, wizje drogich napraw w przyszłości oraz głośne stuki z zawieszenia (znany problem DCC) spowodowała przesuniecie tego na koniec listy wyposażenia, wziąłem "balona" na 17R co rekompensuje mi brak DCC na nierównościach
  • podgrzewana przednia szyba - droższa przy wymianie, (średnio w Octavii wymieniałem szybę przednią co 2 lata :cry: ) poza tym jak mam postojowe ogrzewanie powinno być dobrze w zimę
  • panoramiczny dach - nie słyszałem pozytywnych opinii od znajomych, a wręcz narzekali na przecieki, że mniej miejsca nad głową, albo że w lato mocno nagrzewa się w samochodzie nawet jak masz zasłoniętą panoramę, nie wiem nigdy nie miałem

Co znikło z wersji 2021:
  • latarka z bagażnika, nad tym ubolewam, jest tylko jedna lampka i z oświetleniem jest słabo, będę musiał coś dołożyć samemu
  • były 4 haczyli w bagażniku teraz są tylko 2, ale powiesiłem jakieś siatki i daje rade
Co pojawiło się w 2021:
  • nowa kierownica - to już jest wersja pojemnościowa, czyli wystarczy dotknąć palcem kierownice, aby wykrył "ręce na kierownicy"
  • ruchome linie na ekranie podczas cofania samochodem
Prosty chop

ODPOWIEDZ