Karoq Style plus dodatki

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Yarecki
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2021, 14:03
Samochód: Karoq

Karoq Style plus dodatki

Post autor: Yarecki »

Hej,

Jutro idę do salonu Skody obejrzeć i przejechać się Karoqiem i Octavią Combii.
Generalnie bardziej zainteresowany jestem Karoqiem 1.5 tsi w manualu w wersji style. Chciałbym wziąć dsg ale auto idzie w kredyt na os. fizyczną i budżet domowy nie podoła większej racie miesięcznej. Auto w zasadzie pod bliźniaki, które pojawiły się niedawno na świecie:)
Zdecydowałem się na dodatkowe wyposażenie w postaci:
- Pakiet ŠKODA Premium Care 4 lata, do 80 000 km
- Boczne poduszki bezpieczeństwa dla zewnętrznych miejsc drugiego rzędu siedzeń
- Kamera cofania
- 2-ramienna, skórzana, podgrzewana kierownica wielofunkcyjna
- Elektrycznie podgrzewana przednia szyba
- Elektrycznie sterowany fotel kierowcy z funkcją pamięci
- Elektrycznie składane, automat. przyciemniające się lusterka boczne z pamięcią
- Elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika
- Podgrzewane dysze spryskiwaczy przedniej szyby

ID konfiguracji: C73TQJ5K - gdyby ktoś był zainteresowany.

W związku z powyższym mam kilka pytań, może ktoś będzie uprzejmy udzielić na nie odpowiedzi.
Czy ten pakiet ŠKODA Premium Care muszę kredytować czy mogę go dokupić za gotówkę np. w dniu zamówienia lub odbioru auta od dealera? Jeżeli nie to wziąłbym w to miejsce 3 strefową klimę ;)
Czy jest sens brać podgrzewaną przednią szybę jak zimy coraz lżejsze (przynajmniej w lubuskim), naczytałem się, że Karoq ma druciki zamiast maty i pojawiają się na nich refleksy np. od świateł nadjeżdżających z naprzeciwka samochodów co znacznie utrudnia prowadzenie, szczególnie w porze nocnej.
Czy ewentualnie polecilibyście jakieś inne opcje, które są "must have"?
Czy w manualu to auto rzeczywiście ma słabe przełożenia, szczególnie 1, 2 bieg i w subiektywnej opinii "muli"?
Czy jest sens dobierać driving mode select skoro nie mam dcc? Czy te 500zł płaci się jedynie za fizyczny plastikowy przycisk, a sama opcja jest dostępna z poziomu softu na wyświetlaczu?
Czy adaptive cruise control działa tylko z dsg? Tu mam zagwozdkę... .

Dzięki z góry i pozdrawiam :)



Sponsor

Karoq Style plus dodatki

Sponsor


ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: ArKos »

1. Skoda premium care wejdzie w cenę auta - mam na fakturze jako "usługa dodatkowa" i AC mam liczone od kwoty RAZEM ze Skoda premium care :) Można się dogadać, że w dniu odbioru wykupisz Skoda premium care i zapłacisz ze swoich a nie w kredycie. Tylko do AC będzie niższa wartość auta.
2. moim zdaniem podgrzewana przednia szyba nie jest warta tej kasy patrząc jakie mamy zimy
3. ta klima 3-strefowa... zapytam wprost: po co? Z tyły są nawiewy w podłokietniku więc zimne poleci na tylne siedzenia
4. w manualu dobrze się jeździ. Ludzie dorabiają ideologie do cepa i powielają jakieś debilne opinie. Jeździłem DSG, ale wziąłem manuala bo różnic w osiągach aż takich wyraźnych nie zauważyłem. Manualem da się zapier**lać i to całkiem zdrowo... Primo - strach, że DSG wysra się po gwarancji i wygeneruje 10k wydatków, secundo - zamiast tak dużej dopłaty do DSG wolę inne bajery lub wyższą wersję wyposażenia
5. bez DCC ten DMS jest do dupy. Mam go i nigdy nie korzystam. Zbędny gadżet, do niczego mi nie przydatny.

Rok temu miałem podobny dylemat. Style + dodatki czy wyższa wersja. Po przeliczeniu tego, co "must have" wybrałem wyższą wersję - Sportline. Wyszło taniej, niż pod siebie skonfigurowane Style, a ma wszystko, co chciałem, a najbardziej chciałem przednie reflektory LED AFS. I polecam jako "must have" bo w poprzednim aucie (Mokka) ksenony wypadły dość kiepsko w porównaniu z LEDami. Lampy bajka.

Za Sportline w wersji bazowej (bez dobieranego wyposażenia za wyjątkiem lakieru metalik) plus Skoda premium care na 4 lata zapłaciłem 106.400,-
Style wyszło blisko 10k drożej z rzeczami, które chciałem mieć i musiałem dobrać.
Pomijam, że Sportline ma zajebiste fotele przednie, kosmos w porównaniu z normalnymi.

Tu moje:
viewtopic.php?f=20&t=679

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: Marcooo »

Kolego jeśli pod bliźniaki to sprawdź czy wózek wejdzie itd a jeśli jeszze bagaż itd to Octavia kombi może być tu lepsza... pozdro

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: Shadoon »

Marcooo pisze:Kolego jeśli pod bliźniaki to sprawdź czy wózek wejdzie itd a jeśli jeszze bagaż itd to Octavia kombi może być tu lepsza... pozdro
Wejdzie wózek i bagaże.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: RobertG7 »

Shadoon pisze: 08 sty 2021, 20:44
Marcooo pisze:Kolego jeśli pod bliźniaki to sprawdź czy wózek wejdzie itd a jeśli jeszze bagaż itd to Octavia kombi może być tu lepsza... pozdro
Wejdzie wózek i bagaże.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
No to ja mam problem z jednym berbeciem + bagaże, a co mówić o większym wózku pod bliźniaki... Bagażnik pojemność ma, ale jego układ jest kiepski w porównaniu z octavią kombi

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: Shadoon »

RobertG7 pisze:
Shadoon pisze: 08 sty 2021, 20:44
Marcooo pisze:Kolego jeśli pod bliźniaki to sprawdź czy wózek wejdzie itd a jeśli jeszze bagaż itd to Octavia kombi może być tu lepsza... pozdro
Wejdzie wózek i bagaże.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
No to ja mam problem z jednym berbeciem + bagaże, a co mówić o większym wózku pod bliźniaki... Bagażnik pojemność ma, ale jego układ jest kiepski w porównaniu z octavią kombi
Fakt pod wózek dla bliźniąt może być kłopot.
Ja mam wózek espiro, który po złożeniu wchodzi i do tego dwie średnie walizki plus utykane klamoty

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: Marcooo »

Dlatego jedź z wózkiem do salonu ... nie jest to dziwne .. lepiej sprawdzić niż potem żałować:)

Pyro
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2020, 8:08
Samochód: Kodiaq 2.0TDI Karoq 1.5TSI

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: Pyro »

Wolałbym Octavię kombi.

darecki44
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2020, 10:12
Samochód: Skoda Karoq

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: darecki44 »

O tym czy Karoq czy Octavia musisz sam zdecydować. Ja wziąłem kuraka bo chciałem mieć większy prześwit. Dużo zwiedzam często jeżdżę po jakiś wiochach czasami drogi leśne. W Octavi na 100% miałbym już przedni zderzak uszkodzony (krawężniki, strome zjazdy/podjazdy, chopki itp.).
Co do wyposażenia odpuściłbym podgrzewaną przednią szybę (denerwujące druciki), elektrycznie sterowane fotele (chyba że z auta stale korzystają 2 osoby inaczej nie ma sensu) i tylne boczne poduszki. Co bym dodał do karoq? DSG, plastiki ochronne na nadkola (to powinno być w standardzie), Canton soundsystem (dla mnie must have), tapicerkę mix-skóra (wnętrze wygląda 2xlepiej), cyfrowe zegary, bezdotykowe otwieranie/zamykanie bagażnika, jak masz dzieci pakiet rodzinny + ewentualnie sportowe nakładki na pedały (fajnie wyglądają i dobrze komponują się z wnętrzem. Co do drive mode select wziąłem to głównie żeby nie mieć zaślepki, wogóle z tego nie korzystam :D
Ostatnio zmieniony 13 sty 2021, 20:28 przez darecki44, łącznie zmieniany 1 raz.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq Style plus dodatki

Post autor: Shadoon »

Fajną opcją jest składane oparcie fotela pasażera z przodu. Mam i mogę wozić drabiny ;-) a i można nogi oprzeć jak o taboret, siedząc na tylnej kanapie. Virtual cockpit, dsg, "asystenci" też warto.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ