Rabaty na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: c#Hunter »

Daniel_76 pisze: 21 wrz 2020, 20:42 odkopię troszkę temat:) tak jak pisałem w innym wątku - jutro finalizuje zamówienie i składam podpis (online) ale zawsze to podpis;)
Rabat jaki otrzymałem, to 8,2% od ceny końcowej przy zamówieniu Karoq Sportline 1.5 TSI/DSG, gdzie cena przed rabatem wynosi około 144 tys.
Zastanawiam się nad ich przelicznikiem, gdyż dzisiaj z czystej ludzkiej ciekawości napisałem z zapytaniem o ofertę cenową do innego dealera i odpowiedzi dostałem równe 5 tys. bez możliwości dalszej negocjacji... Dodam jeszcze, że ponoć skorzystam jeszcze na promocji "wyprzedaż rocznika" - taką dostałem informację. Co nie zmienia faktu, że jak nie masz znajomości ale gadka ci się dobrze nie klei odbijesz się od ściany jak piłeczka w squash'a:)

ps. pierwszy raz kupuje "nówkę" i troszkę mnie to przeraża:D i do tego termin przekazania - póki co nic nie wiem:)
Twoje 8,2% brzmi dobrze. Ja miałem więcej ale był w tym rabat od centali. Nie łatwo o to. Z rabatami to jest tak że wiele zależy od marki i okoliczności specjalnych. Strasznie ciężko o dobry rabat w PSA a np. Ford każdemu z ulicy daje 12%. Osobiście jak bym brał teraz patrzyłbym też na Ranault bo rabaty po 18%-20% się trafiają, plus duża strata wartości = dobrze jak chcesz kupić za gotówkę w ramach działalności i wyprowadzić z firmy po 3 latach. Z marek premium fajne rabaty też można trafić i mówimy o 20% na nówkę samochód. W tych okolicznościach powiedzenie, że po wyjeździe z salonu nowe auto traci 20% nabiera nowego znaczenia (bo odnosi się do ceny katalogowej!).



Sponsor

Re: Rabaty na Karoqa

Sponsor


Awatar użytkownika
Daniel_76
Posty: 30
Rejestracja: 18 wrz 2020, 17:19
Samochód: ... a miało być tak pięknie...

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: Daniel_76 »

dokładnie tak jak pisze:) - póki co nie sfinalizowałem zamówienia - dealer ma audyt z centrali i stąd poślizg o kolejne dni a dogaduję bezpośrednio z kierownikiem salonu. Nie mniej na pocieszenie dostałem rekalkulację i ofertą z rabatem 10,55%:) w tym rabat na wyprzedaż rocznika. Ostateczna kwota za sportline jest bardzo akceptowalna (biorąc pod uwagę wyposażenie:))

Ale coś czuję, że w tym roku auta już nie użyczę...
Mam jeszcze pytanie do "doświadczonych" - wszystkie gwiazdy na niebie wskazują, że auto odbiorę w środku zimy i na moje szczęście będzie to 'zima stulecia' - auto będzie na letnich gumach - czy w tym przypadku myślicie, że jest szansa na "wytarganie" zimówek? i czy negocjować podczas odbioru czy też już wcześniej?

Znajomy miał podobną sytuację i skorzystał na zimie.
audi multa, dic pauca...

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: c#Hunter »

Daniel_76 pisze: 22 wrz 2020, 22:07 dokładnie tak jak pisze:) - póki co nie sfinalizowałem zamówienia - dealer ma audyt z centrali i stąd poślizg o kolejne dni a dogaduję bezpośrednio z kierownikiem salonu. Nie mniej na pocieszenie dostałem rekalkulację i ofertą z rabatem 10,55%:) w tym rabat na wyprzedaż rocznika. Ostateczna kwota za sportline jest bardzo akceptowalna (biorąc pod uwagę wyposażenie:))

Ale coś czuję, że w tym roku auta już nie użyczę...
Mam jeszcze pytanie do "doświadczonych" - wszystkie gwiazdy na niebie wskazują, że auto odbiorę w środku zimy i na moje szczęście będzie to 'zima stulecia' - auto będzie na letnich gumach - czy w tym przypadku myślicie, że jest szansa na "wytarganie" zimówek? i czy negocjować podczas odbioru czy też już wcześniej?

Znajomy miał podobną sytuację i skorzystał na zimie.
Moim zdaniem nie nastawiaj się. Co do opon to optymalnie by było jakby była opcja wymienić na 17" całoroczne. Ja sam tak zrobiłem i mam teraz Vector2seasons gen2 na 17" i jest super. To jednak mega upierdliwe targać się dwa razy w roku na wymianę. No i 18" to już mało gumy na rajdy po krawężnikach. Przez większość roku jestem na tych oponach do przodu na właściwościach jezdnych. Tak naprawdę to tylko w lato czuć, że nie dają rady.

ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: ArKos »

A w lato się najszybciej jeździ...
Jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
1. krótsza żywotność wielosezonówki względem opony sezonowej
2. gorsza trakcja zimą od zimówki, latem od letniej
3. zdecydowanie mniejsze bezpieczeństwo od sezonowej
4. sporo droższe od sezonowych
Gdzie tu plusy?
Jedynym wykładnikiem idącym za wielosezonowymi jest lenistwo.
2 razy do roku biorę komplet kół na drugich felgach, spędzam pod garażem pół godziny i wymieniam. Argument "nie mam garażu" nietrafiony... można trzymać w piwnicy koła i wymienić pod blokiem. Multum ludzi tak robi.
Przestaniecie doceniać wielosezonówki w momencie jebnięcia w coś albo co gorsza w kogoś. Jeździłem na wielosezonówkach Continentala w służbówce. NIGDY WIĘCEJ!
Wydam więcej na zimówki z felgami, ale normalnie jeżdżę.
No ale co kto lubi.

Awatar użytkownika
Daniel_76
Posty: 30
Rejestracja: 18 wrz 2020, 17:19
Samochód: ... a miało być tak pięknie...

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: Daniel_76 »

Tylko i wyłącznie zimówki - jakoś też nie mam przekonania do wielosezonowych. A nawet jak dwa razy do roku pojadę wymienić to trwa to krócej niż stanie w kolejce po szczepionkę na grype :lol:

W każdym aucie miałem zima/lato więc nie zamierzam tego zmieniać tym bardziej, że to będzie "główny" samochód w rodzinie.
audi multa, dic pauca...

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: Andrew1962 »

Daniel_76 na Twoim miejscu negocjacje na gumy zimowe włączyłbym już teraz w trakcie ustalania ceny ostatecznej auta. Po zakupie już ciężko Ci będzie cokolwiek jeszcze od nich wytargać. Co do opon to mam dokładnie takie samo zdanie jak Wy, czyli zimówki na zimę a resztę sezonu letnie. Zima stulecia w tym roku? Między bajki...

Awatar użytkownika
Daniel_76
Posty: 30
Rejestracja: 18 wrz 2020, 17:19
Samochód: ... a miało być tak pięknie...

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: Daniel_76 »

Napisałem do dealera z zapytaniem o gumy z felgami i propozycję ceny - narazie cisza. Wszystko załatwiam zdalnie - bez wizyty w salonie i stąd może być właśnie większy problem niż "face to face" co oczywiście bardziej preferuję.

W ogóle zastanawiam się nad tym czy brać oryginały felgi i gumy w salonie (plus ubezpieczenie jakie teraz mają) czy też kupić gdzieś "na mieście" (czyt. opone, itp). Salon, to wydatek około 7-8k (komplet), miasto z min. 20-30%...
audi multa, dic pauca...

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: r0wl3n »

Daniel_76 pisze: 30 wrz 2020, 21:50 Napisałem do dealera z zapytaniem o gumy z felgami i propozycję ceny - narazie cisza. Wszystko załatwiam zdalnie - bez wizyty w salonie i stąd może być właśnie większy problem niż "face to face" co oczywiście bardziej preferuję.

W ogóle zastanawiam się nad tym czy brać oryginały felgi i gumy w salonie (plus ubezpieczenie jakie teraz mają) czy też kupić gdzieś "na mieście" (czyt. opone, itp). Salon, to wydatek około 7-8k (komplet), miasto z min. 20-30%...
Ja kupiłem sobie zimówki i felgi do nich poza salonem, a powiem Ci nawet, że zamówiłem je na salon i poprosiłem, żeby mi je wrzucili, bo auto odbierałem na początku lutego :P

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: c#Hunter »

Daniel_76 pisze: 30 wrz 2020, 21:50 Napisałem do dealera z zapytaniem o gumy z felgami i propozycję ceny - narazie cisza. Wszystko załatwiam zdalnie - bez wizyty w salonie i stąd może być właśnie większy problem niż "face to face" co oczywiście bardziej preferuję.

W ogóle zastanawiam się nad tym czy brać oryginały felgi i gumy w salonie (plus ubezpieczenie jakie teraz mają) czy też kupić gdzieś "na mieście" (czyt. opone, itp). Salon, to wydatek około 7-8k (komplet), miasto z min. 20-30%...
Skąd jesteś? Jak z Wawy czy okolic to ja ciągle mam swoje zupełnie nie używane koła 18" z letnimi oponami. Jak coś możemy się dogadać, jakby co moge sprzedać same felgi.

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: Andrew1962 »

Daniel_76 pisze: 30 wrz 2020, 21:50 Napisałem do dealera z zapytaniem o gumy z felgami i propozycję ceny - narazie cisza. Wszystko załatwiam zdalnie - bez wizyty w salonie i stąd może być właśnie większy problem niż "face to face" co oczywiście bardziej preferuję.

W ogóle zastanawiam się nad tym czy brać oryginały felgi i gumy w salonie (plus ubezpieczenie jakie teraz mają) czy też kupić gdzieś "na mieście" (czyt. opone, itp). Salon, to wydatek około 7-8k (komplet), miasto z min. 20-30%...
To zależy co chcesz założyć na zimę. Ja wziąłem oryginały stalówki 17" wraz z oponami Bridgostone bo twierdzę, że na 3/4 miesiące w roku szkoda wydawać kasy a poza tym większy komfort niż na letnich 18. Komplet wyrwałem za niecałe 3000 więc jak dla mnie było OK.

ODPOWIEDZ