Rabaty na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
matkis
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2018, 11:00

Rabaty na Karoqa

Post autor: matkis »

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat
W najbliższych dniach złożę zamównienie na Karoqa- 1,5 dsg, konfiguracja na ok 120 tys. (leasing). Obecnie rabat jaki jest proponowany to 5%
Jakie macie doświadczenia/oferty



Sponsor

Rabaty na Karoqa

Sponsor


matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: matt97 »

Mi udało się wywalczyć 10% ale to oferta branżowa. Zakup na osobę fizyczną - gotówką. Realnie myślę max 6% obecnie

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: tborowsk »

matkis pisze: 08 mar 2018, 11:07 Pozwoliłem sobie założyć nowy temat
W najbliższych dniach złożę zamównienie na Karoqa- 1,5 dsg, konfiguracja na ok 120 tys. (leasing). Obecnie rabat jaki jest proponowany to 5%
Jakie macie doświadczenia/oferty
Za podobną kwotę zamówiłem 1,5 DSG i 6% udało mi się wywalczyć.
https://ibb.co/bVBw5x

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: Lucien »

matkis pisze:Pozwoliłem sobie założyć nowy temat
W najbliższych dniach złożę zamównienie na Karoqa- 1,5 dsg, konfiguracja na ok 120 tys. (leasing). Obecnie rabat jaki jest proponowany to 5%
Jakie macie doświadczenia/oferty
Może forumowicze się jednak wypowiedzą liczniej w tym temacie? Duża statystyka rabatu maksymalnego może pomóc kupującym w negocjacjach. Obrazek

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: tborowsk »

Podpisałem dziś umowę na wynajem w VWL (finansowanie, serwis, opony, assistance). Od ceny wyjściowej wynajmu 1750 zł netto/miesięcznie udało mi wynegocjować 230 zł netto/miesięcznie rabatu, zatem de facto auto będzie mnie kosztować 1520 zł netto/miesięcznie . Zatem po 3 latach mam prawie 8300. zł netto oszczędności. Tak jakbym dostał drugi rabat na samochód :)

Nie negocjowałem w chamski sposób, tylko wg mnie kulturalnie. Najpierw poprosiłem o ofertę na leasing niskich rat w VWL. Potem z tą ofertą poszedłem do Carefleet i dali mi 1750 zł netto, ale w formie wynajmu z pełną obsługą auta. Następnie VWL nie chcąc tracić klienta, również zaproponował wynajem w identycznej opcji jak Carefleet, ale w kwocie 1590 zł netto. Następnie wykorzystałem fortel, że Karoq ma pakiet przeglądów w standardzie, zatem VWL dał mi dodatkowo 70 zł netto rabatu. W końcu i tak nie będą musieli płacić za przeglądy i finalnie skończyłem na 1520 zł netto/miesięcznie.

Oczywiście jak każdy szanujący się wynajmujący biorę wynajem bez żadnej opłaty wstępnej, aby nie mrozić środków. Po 3 latach mam opcję wykupu za 62% wartości lub kontynuowanie umowy wynajmu lub zwrot auta do dealera.

Moim zdaniem najlepsza oferta dla firm. Mam stałe miesięczne wydatki, bez dodatkowych kosztów jak przeglądy, naprawy, zakup opon czy wymiana. Polecam :)

Auto nadal ma utrzymany 16 tydzień produkcji, zatem pozostaje jedynie czekać na odbiór ;)

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: Lucien »

Czy ktoś jeszcze dostał 5-6% nie licząc rabatu za drugą Skodę? Mój dealer łapie się za głowę gdy mówię o wyższym niż 3%. Czy ktoś zetknął się ze ścianą na tym poziomie rabatowania?

Dealera zmienić nie mogę...

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: tborowsk »

Najlepsza opcja, to wziąć ofertę od innego dealera i przedstawić Twojemu. Jak będzie chciał utrzymać klienta, to dostaniesz wyższy rabat.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: M a r c i n »

tborowsk pisze: 09 mar 2018, 11:04 Najlepsza opcja, to wziąć ofertę od innego dealera i przedstawić Twojemu. Jak będzie chciał utrzymać klienta, to dostaniesz wyższy rabat.
Jak widzę taką zagrywkę ze strony klienta, to z marszu rezygnuję z oferowania rabatów :) Dziennie wpada mnóstwo maili o treści "dostałem taki rabat, a co państwo zaproponują?". Jeśli ktoś chce cenę, robię na telefon. Nie wysyłam ofert z ceną zakupu, a wyłącznie z ceną cennikową i co raz częściej robią tak inni dealerzy.

Takimi zagrywkami Wy sami - klienci doprowadzicie do tego, że wszyscy dealerzy będą tak działać :)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: tborowsk »

M a r c i n pisze: 09 mar 2018, 15:49 Jak widzę taką zagrywkę ze strony klienta, to z marszu rezygnuję z oferowania rabatów :) Dziennie wpada mnóstwo maili o treści "dostałem taki rabat, a co państwo zaproponują?".
To nie szanujesz swoich potencjalnych klientów.
M a r c i n pisze: 09 mar 2018, 15:49 Jeśli ktoś chce cenę, robię na telefon. Nie wysyłam ofert z ceną zakupu, a wyłącznie z ceną cennikową i co raz częściej robią tak inni dealerzy.
Cześć klientów nie ma czasu, stąd maile. Wycieczka do salonu, rozmowa z handlowcem i jazda testowa jest czasochłonna. Dlatego większość lubię załatwić przez maila i jechać do salonu po konkret.

M a r c i n pisze: 09 mar 2018, 15:49 Takimi zagrywkami Wy sami - klienci doprowadzicie do tego, że wszyscy dealerzy będą tak działać :)
Całe szczęście jest wolny rynek i klient może wybrać najlepszą dla siebie ofertę. Jak nie w miejscu A, to w miejscu B

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: tborowsk »

tborowsk pisze: 09 mar 2018, 15:56
M a r c i n pisze: 09 mar 2018, 15:49 Jak widzę taką zagrywkę ze strony klienta, to z marszu rezygnuję z oferowania rabatów :) Dziennie wpada mnóstwo maili o treści "dostałem taki rabat, a co państwo zaproponują?".
To nie szanujesz swoich potencjalnych klientów.

Rozmawiałem ostatnio z handlowcem z Forda, który stwierdził, że żadnego klienta nie zostawi bez odpowiedzi, kiedy ktoś zgłosi się z prośbą o ofertę, nawet mailową. Twierdzi, że dzięki temu przyjeżdżają do niego ludzie z całej Polski, a salon jest w Warszawie. To bardzo profesjonalne i proklienckie podejście. Efekt jest taki, że jest najlepszym handlowcem w danym salonie.

Natomiast każdy ma swój styl. Jedno dla mnie jest pewne. Kiedy handlowiec stawia się wyżej od klienta, to wg mnie nie zapewni dużej retencji wśród klientów. Prawda jest taka, że im lepiej klient jest obsłużony, tym większa szansa, że wróci.

Mam w Warszawie super handlowca w Skodzie i chętnie do niego wróciłem i zamówiłem Karoqa.
M a r c i n pisze: 09 mar 2018, 15:49 Jeśli ktoś chce cenę, robię na telefon. Nie wysyłam ofert z ceną zakupu, a wyłącznie z ceną cennikową i co raz częściej robią tak inni dealerzy.
Cześć klientów nie ma czasu, stąd maile. Wycieczka do salonu, rozmowa z handlowcem i jazda testowa jest czasochłonna. Dlatego większość lubię załatwić przez maila i jechać do salonu po konkret.

M a r c i n pisze: 09 mar 2018, 15:49 Takimi zagrywkami Wy sami - klienci doprowadzicie do tego, że wszyscy dealerzy będą tak działać :)
Całe szczęście jest wolny rynek i klient może wybrać najlepszą dla siebie ofertę. Jak nie w miejscu A, to w miejscu B

ODPOWIEDZ