Rabaty na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Skodarson
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:04
Samochód: Karoq 1,5TSI

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: Skodarson »

Szczerze mówiąc udało mi się dojść do ok. 7,5% (ponad 8 900 PLN) ale w innym salonie na drugim końcu Polski. Wniosek: trzeba szukać i dużo zależy od sprzedawcy i jego chęci.



Sponsor

Re: Rabaty na Karoqa

Sponsor


darecki44
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2020, 10:12
Samochód: Skoda Karoq

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: darecki44 »

Piszcie czy auto z placu czy do produkcji bo to ma duże znaczenie jeśli chodzi o możliwy rabat. Na auto z placu dilerzy są skłonni do większych upustów. U mnie 1.5 TSI DSG Style do produkcji cena katalogowa 134 550 na fakturze 121 364 brutto czyli 10%. Sprzedawca powiedział, że jego szef się za głowę złapie jak to zobaczy :lol:

velldrin
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2020, 20:17
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG 2020

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: velldrin »

O kurde nieźle, ja przy podobnej cenie, też 1.5 tsi dsg wyciągnąłem tylko ok 6.5% plus dodatkowe gumowe wycieraczki.

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: Marcooo »

darecki44 pisze: 08 maja 2020, 22:47 Piszcie czy auto z placu czy do produkcji bo to ma duże znaczenie jeśli chodzi o możliwy rabat. Na auto z placu dilerzy są skłonni do większych upustów. U mnie 1.5 TSI DSG Style do produkcji cena katalogowa 134 550 na fakturze 121 364 brutto czyli 10%. Sprzedawca powiedział, że jego szef się za głowę złapie jak to zobaczy :lol:
Teraz będą pewnie rabaty duże bo spadła sprzedaż A auta na parkingach zalegają

darecki44
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2020, 10:12
Samochód: Skoda Karoq

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: darecki44 »

Ja auto kupiłem w listopadzie.
"O kurde nieźle, ja przy podobnej cenie, też 1.5 tsi dsg wyciągnąłem tylko ok 6.5% plus dodatkowe gumowe wycieraczki."
Też dostałem wycieraczki i jedną smietniczkę gratis ale sprzedawca miał już łzy w oczach :D :D :D
P.S. Pamiętajcie, że jak macie firmę to koniecznie wnioskujcie o tzw. "Car Park". W zależności od ilości aut w firmie dostaniecie kolejne parę procent upustu. U mnie aut nie było dużo i dostałem chyba 1%.

ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: ArKos »

Zamawiałem do produkcji 2 grudnia i dostałem 10.800 rabatu + dywaniki oryginalne i matę do bagażnika oryginalną. Sportline 1,5TSI manual. Zakup na osobę fizyczną bez kredytów i takich tam. Odebrałem 20 lutego, ale auto już czekało od początku lutego.

pawelll
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2020, 19:41
Samochód: Octavia 3 1.4 DSG

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: pawelll »

darecki44 pisze: 08 maja 2020, 22:47 Piszcie czy auto z placu czy do produkcji bo to ma duże znaczenie jeśli chodzi o możliwy rabat. Na auto z placu dilerzy są skłonni do większych upustów...
To tak nie działa. Dilerzy zamawiają najbardziej chodliwe konfiguracje, żeby móc coś zaoferować klientom którzy potrzebują "na szybko". I raczej liczą na zysk. Sprzedają taniej gdy z jakiegoś powodu samochód stoi dłużej i trzeba pieniądze odzyskać. Dlatego zamawiając do produkcji można wynegocjować czasem lepszą cenę.

ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: ArKos »

Otóż nie zgodzę się z przedmówcą.
W Oplu (domniemam że w każdym innym też) nie robi się w ten sposób z uwagi na niepotrzebne zamrażanie kapitału i tak naprawdę na utratę wartości, bo mimo, że "nowe" to jednak stojąc na placu miesiącami doczeka się kolejnego roku kalendarzowego.
To co stało w Oplu, to auta zadatkowane a nie odebrane, to niezrealizowane leasingi. Mając 10% wpłaty przy zamówieniu dealer miał sposobność zrobić bardzo dobrą cenę, żeby się pozbyć auta. Jako, że to był zadatek, to w wypadku rezygnacji klienta (nieważne czy z przyczyn obiektywnych) to kwota zastawała u dealera, bo to kupujący nie wywiązywał się z umowy.

polrob
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2020, 18:02
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI 4x2

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: polrob »

Też nie do końca się z Tobą zgodzę ( ArKos), bo porządny dealer jak ma zasoby finansowe to ściąga sobie auta na plac w chodliwych wersjach żeby mieć coś od reki dla klienta. Nie każdy liczy tylko na sprzedaż pod produkcję. Co do rabatu to tutaj jest wiele czynników które określają ostateczną wielkość.

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Rabaty na Karoqa

Post autor: tomekk »

ArKos pisze: 10 maja 2020, 10:09 Otóż nie zgodzę się z przedmówcą.
W Oplu (domniemam że w każdym innym też) nie robi się w ten sposób z uwagi na niepotrzebne zamrażanie kapitału i tak naprawdę na utratę wartości, bo mimo, że "nowe" to jednak stojąc na placu miesiącami doczeka się kolejnego roku kalendarzowego.
To co stało w Oplu, to auta zadatkowane a nie odebrane, to niezrealizowane leasingi. Mając 10% wpłaty przy zamówieniu dealer miał sposobność zrobić bardzo dobrą cenę, żeby się pozbyć auta. Jako, że to był zadatek, to w wypadku rezygnacji klienta (nieważne czy z przyczyn obiektywnych) to kwota zastawała u dealera, bo to kupujący nie wywiązywał się z umowy.
My jak zamawialiśmy to mieliśmy zaliczkę, a nie zadatek. W 100% zwrotny. I jak dealer zamówił nie ten kolor i złą konfigurację to auta po prostu nie odebraliśmy, kasę oddali i bujali się kilka miesięcy że sprzedażą.

I u drugiego dealera z kolei wzięliśmy dostępny z placu, który stał od marca, a my go kupiliśmy we wrześniu.

ODPOWIEDZ