Kilka pytań o opcje

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
PanPyś
Posty: 44
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG Style MY2019

Kilka pytań o opcje

Post autor: PanPyś »

Dzień Dobry wszystkim!

Zwracam się na forum, ponieważ w salonie nie mogłem dowiedzieć się wszystkiego na temat auta, a niestety dostępne są tylko tzw. "full opcje".

Zastanawiam się nad zakupem Karoqa w wersji 1.5 tsi dsg + parę dodatków. Nurtuje mnie jednak kilka kwestii:

1) ACC + Lane assist a Traffic Jam assist: Testowy Karoq miał wszystko na pokładzie. Bardzo spodobała mi się funkcja tempomatu zatrzymującego samochód do zera w korku oraz ruszający po delikatnym muśnięciu gazu, oraz oczywiście lane assist przy każdej prędkości. Jaki wpływ na to ma traffic jam assist? Czy tracę coś z tej funkcjonalności?

2) Canton - nie mam jak przesłuchać zwykłego radia, a Canton mnie nie porwał - czy warto dopłacać?

3) Driving mode select - czy warto? Jedyna różnica jaką dostrzegłem to zrzucanie biegu na luz w trybie eco.



Sponsor

Kilka pytań o opcje

Sponsor


tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań o opcje

Post autor: tborowsk »

Ad. 1. Traffic Jam assist to asystent jazdy w korku, zatem jest potrzebny do tego aby pojazd utrzymywał odległość przy jeździe w korku. Osobiście polecam pakiet asystentów za 3200, gdzie masz wszystko, to co napisałeś + monitorowanie martwego pola w lusterkach. Wg mnie osobno nie ma sensu tych systemów.

Ad. 2. Kwestia gustu. Do swojego auta nie brałem. Z tego co ludzie pisali, to dla osoby nie będącej melomanem standard wystarczy.

Ad. 3. Dodatkowo w trybie sport usztywnia kierownicę. Nie brałem tego do swojego auta. Wyszedłem z założenia, że będę i tak głównie jeździł w trybie normal, a nawet bez tego dodatku w skrzyni DSG możesz włączyć tryb sport.

panceR
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2018, 20:24

Re: Kilka pytań o opcje

Post autor: panceR »

1) Opcja gustu. Ja do ACC dobrałem tylko martwe pole w lusterkach z rear traffic.
2) Słuchałem Cantony w demówce i w samochodzie bez pakietu. Cantony trzeba poustawiać w komputerku (equalizer + punkt odsłuchu) i wtedy brzmią ok (nadal gorzej niż w markach premium). Podstawowy zestaw brzmi po prostu słabo także musiałem dobrać. Jeśli słuchasz dużo muzyki w aucie to wg mnie opcja must have.
3) Driving mode select pozwala Ci dobrać ustawienia funkcji pod siebie (profil) np tryb działania skrzyni biegów, siła wspomagania. Podejrzewam że można się bez tego obejść. Dobrałem głównie z powodu opinii o zbyt silnym wspomaganiu kierownicy w ustawieniu standardowym.
Ja już swoją konfigurację zrobiłem, ale zajeło mi to 2 tyg. Przeglądałem forum polskie, uk, niemieckie i czeskie. Jak masz pytania to pisz. Oficjalny konfigurator jest mało czytelny, model samochodu jest nowy a użytkowników jeszcze mało więc i informacji nie za wiele.

PanPyś
Posty: 44
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG Style MY2019

Re: Kilka pytań o opcje

Post autor: PanPyś »

Traffic Jam raz jeszcze: Jak w takim razie Lane Assist i ACC będzie zachowywać się bez tego systemu? Zatrzyma samochód do zera? Pas będzie trzymać w pełnym zakresie prędkości, a odpadnie mi tylko automatyczne ruszanie?

Canton: Jest gdzieś dostępna informacja, w których salonach dostępne są standardowe systemy audio?

panceR
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2018, 20:24

Re: Kilka pytań o opcje

Post autor: panceR »

Nie testowałem ACC i traffic jam bo uważam że nie zwalnia mnie to ze skupienia w trakcie jazdy samochodem, także uznałem że samo ACC wystarczy. Lane Assist nie da się chyba wyłączyć także miej to na uwadze, wg mnie zbędny bajer. Opcja działa jak jedziesz nową drogą krajową/express/autostradą. Nie chwyta jak droga ma zamazane białe linie lub leży śnieg.
Odnośnie głośników. Wsiadasz do modelu w salonie (u mnie bez Cantonów) i odpalasz radio. Te do jazdy testowej są na full opcji więc zazwyczaj z cantonem.

Tu masz filmik z systemu, także ACC tylko w ruchu. I jednak jest opcja wyłączenia lane assist.
https://www.skoda-storyboard.com/en/ass ... fic_jam-2/
Ostatnio zmieniony 13 mar 2018, 21:05 przez panceR, łącznie zmieniany 1 raz.

PanPyś
Posty: 44
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG Style MY2019

Re: Kilka pytań o opcje

Post autor: PanPyś »

Lane assist można wyłączyć w opcjach (menu dostępne z kierownicy, bodaj pierwszy guzik - mi odpowiadało), działa nawet dobrze na drodze krajowej, komunikaty dźwiękowe i wizualne są moim zdaniem ok, z tego na pewno nie zrezygnuje, zastanawiam się po prostu, czy oszczędzając 1.600,00 zł przy 120.000,00 zł nie stracę możliwości zatrzymania do 0 (co przydaje się np. na A2 na odcinku Wwa-Łódź), tak jak np działa to w Toyocie gdzie tempomat wyłącza się przy 40km/h, chyba tylko po to aby wprasować się w samochód przed nami.

[EDIT: znalazłem w sieci, może komuś się przyda]
Traffic Jam Assist obniża próg aktywacji Lane Assist poniżej 65km/h.

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań o opcje

Post autor: tborowsk »

Dokładnie tak jak napisałem wyżej.

Tutaj macie opis każdego systemu:
http://moja.skoda.pl/assistancesystems/#karoq

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Kilka pytań o opcje

Post autor: Darek »

Zrezygnowałem z Lane Assist z jednej prostej przyczyny: szarpał się ze mną o kierownicę. Dla mnie średnia przyjemność. Jak wypożyczyłem auto po raz drugi, to opcja była już wyłączona. Faktycznie na zaśnieżonej drodze niewiele pomaga.

A na opcjach nie oszczędzałem. Wziąłem Columbusa, Park Assist dla żony i Cantona dla mnie. Druga jazda testowa miała na celu sprawdzenie przydatności Blind Spot Detection. Dobrałem, bo w mieście jak i poza miastem może się przydać. A wydaje mi się, że w komplecie doszedł Rear Traffic Alert. Do tego wybrałem pamięć ustawień, bo aktualnie w żony samochodzie muszę nurkować w lusterka, chociaż różnica wzrostu nie jest jakaś wybitnie duża. Ta opcja też chyba sama weszła przy składanych lusterkach.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Kilka pytań o opcje

Post autor: root »

Bierz koniecznie Rear Traffic Alert. To powinno być w każdym samochodzie.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

PanPyś
Posty: 44
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG Style MY2019

Re: Kilka pytań o opcje

Post autor: PanPyś »

Ja zawsze myślałem że rear traffic alert powinien być realizowany poprzez ograniczone zaufanie i zawartość między lewym a prawym uchem, tym niemniej zgadzam się, że większości osób by się przydało.

ODPOWIEDZ