Skoda Kamiq (Vision X)

Dyskusje na temat innych modeli marki Škoda oraz koncernu VAG
mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Skoda Kamiq (Vision X)

Post autor: mans »

Za kilka dni w Genevie Skoda pokaże hybrydowy concept Visin X na bazie którego końcem roku pokazany zostanie model produkcyjny.
Będzie kolejny bestseller ;)

ObrazekObrazek
Obrazek



Więcej szczegółów poniżej...

http://www.evo.co.uk/skoda/20854/skoda- ... motor-show
Ostatnio zmieniony 05 mar 2019, 11:41 przez mans, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Skoda Kamiq (Vision X)

Sponsor


Brxnit
Posty: 27
Rejestracja: 29 lis 2017, 14:32

Re: Skoda Vision X

Post autor: Brxnit »

A ja głupi Karoqa zakupiłem :). Bardzo mi się podoba. Ciekawe jak będzie produkcyjny wyglądał z zewnątrz i w środku. On chyba będzie mniejszy od Karoqa.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Skoda Vision X

Post autor: M a r c i n »

To ma być wielkością coś pokroju Stonica :)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Skoda Vision X

Post autor: marcin »

Tak właśnie ... z tego co czytałem to Arona, Stonic, T-Roc, czyli Crossovery z segmentu B.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Vision X

Post autor: mans »

Brxnit pisze: 05 mar 2018, 18:23 A ja głupi Karoqa zakupiłem :). Bardzo mi się podoba. Ciekawe jak będzie produkcyjny wyglądał z zewnątrz i w środku. On chyba będzie mniejszy od Karoqa.
Trochę mniejszy taka Fabia na szczudłach ;)
Wymiary Vision X
Długość 4,255mm
Szerokość 1,807mm
Wysokość 1.537
Rozstaw osi 2.645

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
(C.P.
https://www.netcarshow.com/skoda/2018-vision_x_concept/)


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Skoda Vision X

Post autor: Kraq »

W przypadku Skody i Seata koncepcje pozostają jedynie koncepcjami. W takiej formie żadna Skoda nie wejdzie do produkcji. Wystarczy spojrzeć na Karoqa - "zero szaleństwa". VAG nigdy nie pozwoli na takie fanaberie. Ten Vision X to w rzeczywistości Karoq w innym opakowaniu. Najmniejszy crossover Skody, który wejdzie do produkcji to będzie jedynie klon Seata Arony.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Vision X

Post autor: mans »

W wersji produkcyjnej wnętrze będzie z pewnością z innej bajki natomiast co do wyglądu samej bryły to design pozostanie niemal identyczny.
Mnie się to auto bardzo podoba i jeżeli bedzie dostępna skrzynia DSG i np. benzynowy silnik 1.0 TSI 115KM to kupuję w ciemno dla Córki ;)
Jeżeli ktoś szuka szaleństwa w danej marce to VAG zdecydowanie odpada wiadomo auta dla ludu :lol:
Dlatego Nissan Juke odniósł tak wielki sukces bo wstrzelił się idealnie ze swoim projektem w zapotrzebowanie rynku i trzeba przyznać ,że jest to nietuzinkowe auto chociaż Córce się nie spodobał i wolała Hyundaia ix20 :)

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Skoda Vision X

Post autor: Kraq »

mans pisze: 07 mar 2018, 8:57 W wersji produkcyjnej wnętrze będzie z pewnością z innej bajki natomiast co do wyglądu samej bryły to design pozostanie niemal identyczny.
Mnie się to auto bardzo podoba i jeżeli bedzie dostępna skrzynia DSG i np. benzynowy silnik 1.0 TSI 115KM to kupuję w ciemno dla Córki ;)
Jeżeli ktoś szuka szaleństwa w danej marce to VAG zdecydowanie odpada wiadomo auta dla ludu :lol:
Dlatego Nissan Juke odniósł tak wielki sukces bo wstrzelił się idealnie ze swoim projektem w zapotrzebowanie rynku i trzeba przyznać ,że jest to nietuzinkowe auto chociaż Córce się nie spodobał i wolała Hyundaia ix20 :)
Pisząc o "szaleństwie" mam na myśli np. taki wydatny trójwymiarowy grill przedni czy bardziej dynamiczny kształt reflektorów. "Szaleństwa" w stylu Nissana Juke czy nawet Qashqaia nie akceptuję. Karoq jest bardzo fajny, ale brakuje właśnie odrobinę bardziej agresywnych detali (jak w tym Vision X). Reszta jest jak najbardziej OK.
Jeśli chodzi o dalsze życie konceptów, to przypomnijcie sobie projekt Seata 20V20 i ile z niego zostało w Atece. Tak samo będzie z Vision X.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Skoda Vision X

Post autor: M a r c i n »

Kraq pisze: 07 mar 2018, 8:45 W przypadku Skody i Seata koncepcje pozostają jedynie koncepcjami. W takiej formie żadna Skoda nie wejdzie do produkcji. Wystarczy spojrzeć na Karoqa - "zero szaleństwa". VAG nigdy nie pozwoli na takie fanaberie. Ten Vision X to w rzeczywistości Karoq w innym opakowaniu. Najmniejszy crossover Skody, który wejdzie do produkcji to będzie jedynie klon Seata Arony.
Jeśli popatrzysz na VISION S i Kodiaqa znajdziesz mnóstwo podobieństw zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Koncepty każdej marki, pozostają jedynie konceptami. Patrząc po sprzedaży króla fanaberii - Citroena i na narzekanie na brak "fanaberii" rodzisz w mojej głowie pytanie - "Kto to kupi?". Citroen w Polsce sprzedaje 7000 aut rocznie - skoda 70 000. Podobnie ma się rynek globalny - europejski. Jeśli Skoda wypuści Vision X w takiej formie - kto to kupi? :)
mans pisze: 07 mar 2018, 8:57 W wersji produkcyjnej wnętrze będzie z pewnością z innej bajki natomiast co do wyglądu samej bryły to design pozostanie niemal identyczny.
Mnie się to auto bardzo podoba i jeżeli bedzie dostępna skrzynia DSG i np. benzynowy silnik 1.0 TSI 115KM to kupuję w ciemno dla Córki ;)
Jeżeli ktoś szuka szaleństwa w danej marce to VAG zdecydowanie odpada wiadomo auta dla ludu :lol:
Dlatego Nissan Juke odniósł tak wielki sukces bo wstrzelił się idealnie ze swoim projektem w zapotrzebowanie rynku i trzeba przyznać ,że jest to nietuzinkowe auto chociaż Córce się nie spodobał i wolała Hyundaia ix20 :)
Nie zapominaj, że VAGiny są też odpowiedzialne za Lambo, Porsche i serię R8 a także modele RS w Audi :P No i oczywiście Skodziny z naklejkami RS :P
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Vision X

Post autor: mans »

Pisząc auta dla ludu miałem na myśli VW a nie Lambo czy R8 :)
Wracając do Vision X to linia boczna wygląda super ;)


ODPOWIEDZ