Care connect.

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2022-)
langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Care connect.

Post autor: langolier »

Dziś spotkało mnie zaskoczenie, bo aplikacja pokazała 0km do przejechania na ilości paliwa w baku tak z 90% . Aż zszedłem sprawdzić czy mi baku nie opróżnili w nocy... 🫣



Sponsor

Re: Care connect.

Sponsor


Grzegorz
Posty: 68
Rejestracja: 17 mar 2023, 18:50
Lokalizacja: Bytom
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4, 2023r

Re: Care connect.

Post autor: Grzegorz »

langolier pisze: 31 gru 2023, 16:13 Dziś spotkało mnie zaskoczenie, bo aplikacja pokazała 0km do przejechania na ilości paliwa w baku tak z 90% Obrazek. Aż zszedłem sprawdzić czy mi baku nie opróżnili w nocy... 🫣
Też tak mam czasami.
Pozdrawiam
Grzegorz

Mars
Posty: 107
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Re: Care connect.

Post autor: Mars »

Grzegorz pisze: 04 sty 2024, 19:58
langolier pisze: 31 gru 2023, 16:13 Dziś spotkało mnie zaskoczenie, bo aplikacja pokazała 0km do przejechania na ilości paliwa w baku tak z 90% Obrazek. Aż zszedłem sprawdzić czy mi baku nie opróżnili w nocy... 🫣
Też tak mam czasami.
Zauważyłem, że trzeba samemu zaktualizować status auta, bo zapamiętuje wcześniejszy. Np. auto wstawiam do garażu, idę do domu i po np. 40. minutach sprawdzam status auta, a tam pokazuje, że mam otwarte drzwi kierowcy. Za pierwszym razem chciałem iść to zweryfikować, ale zauważyłem, że Apka ma "przycisk": "aktualizuj". Po chwili już pokazane były zamknięte drzwi. Może podobnie jest z tym wskazaniem paliwa (zapamiętało chwilę przed tankowaniem), ale z drugiej strony aby pokazało zero, to niezła susza musi być w baku.
HDK ZdZN

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Care connect.

Post autor: langolier »

Cały problem w tym, że nigdy nie dopuszczam do suszy w baku.
O konieczności aktualizacji wiadomo - przecież wyświetla się komunikat o terminie aktualizacji, np. "ostatnia aktualizacja 2h temu"

gargamel
Posty: 51
Rejestracja: 30 mar 2023, 22:31
Samochód: Karoq 2,0 TDI

Re: Care connect.

Post autor: gargamel »

No i aplikacja w Kamiqu wygasła, praktycznie nic nie zostało. Ale ani myślę płacic za takie badziewie , które powinno być za darmo . Aplikacja wygasła dokładnie 15 msc po zakupie auta . Nie pamiętam ,czy uruchomiłem ją 3 msc po zakupie, czy o te 3 msc przedłużono jej działanie .

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Care connect.

Post autor: langolier »

A dużo korzystałeś ?
Ja sporo korzystam i na 100% przedłużę.
BTW: wyłączyli zupełnie bez ostrzeżenia o końcu ?

gargamel
Posty: 51
Rejestracja: 30 mar 2023, 22:31
Samochód: Karoq 2,0 TDI

Re: Care connect.

Post autor: gargamel »

U zony na telefonie było to nie wiem , jechałem jej autem i info na wyświetlaczu się pojawiło . Ona z tego kompletnie nie korzystała ,w sumie mi tez to do niczego nie potrzebne, wszystkie te informacje są dostępne w menu samochodu . Pobawiłem się kilka razy i w zasadzie tam nie zaglądam
Moim zdaniem aplikacja ta powinna być aktywna choć tak długo, jak długo auto ma gwarancje fabryczną , bądz dokupioną.

Mars
Posty: 107
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Re: Care connect.

Post autor: Mars »

gargamel pisze: 29 mar 2024, 13:20 wszystkie te informacje są dostępne w menu samochodu .
Moim zdaniem aplikacja ta powinna być aktywna choć tak długo, jak długo auto ma gwarancje fabryczną , bądz dokupioną.
W każdej chwili mam podaną w telefonie dokładną lokalizację auta. Dla mnie to jedna z najważniejszych funkcji tej aplikacji. Nic mi po takiej informacji, jak będę już w aucie.
Z drugim zdaniem zgadzam się w 100 %.
HDK ZdZN

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Care connect.

Post autor: langolier »


gargamel pisze:
Moim zdaniem aplikacja ta powinna być aktywna choć tak długo, jak długo auto ma gwarancje fabryczną , bądz dokupioną.
Czemu ?
Do samej jazdy to Śkoda Connect kompletnie nieprzydatne jest, więc….? Równie dobrze można stwierdzić, że to samo powinno być z firmową nawigacją… Obrazek (a i dla jej pełnej funkcjonalności potrzebuje ona corocznego Infotainment Online, który kosztuje 210zł/rok).
Osobiście korzystam z wielu funkcji, min. z informacji o opuszczaniu/wjeżdżaniu w pewnien obszar, przekroczeniu prędkości, położenia auta na parkingu, zasięgu auta przy aktualnej ilości paliwa w baku, statystyki jazdy…
Wg mnie wszelkie funkcje wymagające komunikacji (zapewne GSM) są płatne. Z drugiej strony, skoro nie potrzebujesz Skoda Connect to pewnie masz świadomość, że koszty jej użytkowania zostałyby włączone w cenę auta/pakietu przedłużającego gwarancję… czy wówczas nie jobałbyś Skody za "zmuszanie do płacenia za Smart Connect, którego nie używasz…? Obrazek


Ostatnio zmieniony 29 mar 2024, 17:06 przez langolier, łącznie zmieniany 1 raz.

gargamel
Posty: 51
Rejestracja: 30 mar 2023, 22:31
Samochód: Karoq 2,0 TDI

Re: Care connect.

Post autor: gargamel »

Pewnie płatne z powodu karty sim , która musi być aktywna . Jedynie wybieranie 112 jest wykonywane niezależnie od statusu karty . Informacja jaka mam zawartość paliwa i inne dane , potrzebne mi są jedynie podczas poruszania się pojazdem ,a wtedy nie ma sensu posługiwać się aplikacją w smartfonie , bo raz ze używanie go podczas jazdy sporo kosztuje, dwa wszystkie te informacje dostępne są na ekranie wyświetlacza ,bądz licznika .
Zdalnie wykonywane sygnały dzwiękowe, bądz uruchamianie kierunkowskazów do niczego nie są mi potrzebne ,a od czasu zaostrzenia sankcji za spożywanie alkoholu , nie zdarzyło mi się zgubić samochodu lub zapomnieć gdzie zaparkowałem. :mrgreen:
Aplikacja kilka razy już mi się zresetowała i proces odzyskiwania hasła, które oczywiście zapomniałem , był kłopotliwy.
Ciekawe czy aplikacja znajduje pojazd garażowany w parkingu podziemnym , bo nigdy tego nie sprawdzałem :idea: .
ElM wpięty w obd , rowniez pokazuje nam wiele danych dotyczących podroży, choćby prędkość czy obroty silnika ,ale po co mi te wiadomości podczas jazdy , skoro mam przed sobą zegary na których wyświetlane są te dane ;) Tyle ze ELM poza danymi z licznika , posiada wiele funkcji niedostępnych w menu wyświetlacza samochodu . Aplikacja skody, nie ma żadnej ,chyba ze zdalne trąbienie bądz sygnalizacja kierunkowskazami ,ale w zdecydowanej większości przypadków , po co . ;)
Oczywiście 175 zl nie są to jakieś abstrakcyjne pieniądze i każdy robi z nimi co chce .

ODPOWIEDZ