Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2022-)
infodan
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:59
Lokalizacja: Gniezno
Samochód: Skoda Karoq 1,5 TSI DSG Style

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: infodan »

Myślałem o tych oponach:
https://www.oponeo.pl/dane-opony/kleber ... #423710676

albo tych:
https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop ... #436829264

Trochę tańszych opon szukalem, felgi już mam, kupiłem dodatkowy komplet oryginalnych, udało mi się dostać na olx. Pytanie czy klasa premium, klasa średnia to znacząca różnica, w okolicy sporo działek budowlanych, dużo zanieczyszczeń na drodze, już jedna oponę letnią rozwaliłem, a jeżdżę 2 miesiące..
Oglądałem różne filmy i czytałem recenzje, trudno jednak tak na oko wybrać..



Sponsor

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Sponsor


abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: abedul »

Kiedys na winter sport 3 wyciaglem auto z rowu (bo samo wyjechac nie moglo), ktore wjechalo tam na barumach 😂 a ja jakos codziennie na tych dunlopach prosto przejezdzalem ta sama droga
Takze jesli ja mialbym wybierac miedzy ta dwojka - to padlo by na dunlop bo klebera to ja nie mialem przyjemnosci testowac. Ale z drugiej strony jak patrze na etykiete to widze klase C i 71 db wiec sam nie wiem bo niestety mialem glosne opony

infodan
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:59
Lokalizacja: Gniezno
Samochód: Skoda Karoq 1,5 TSI DSG Style

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: infodan »

Etykieta Kleberow jest lepsza od Dunlopa.. Co jest dziwne.. bo klasa średnia, a klasa premium... Do niedawna jeździłem samochodami powyżej 10 lat więc nie miałem takich dylematów, kupowałem Dębice i jeździłem, jednak Dębica sprawdzała się nieźle tylko na śniegu, w błocie pośniegowym gorzej, a w deszczu to dramat.. w naszym klimacie tego śniegu to jest może 3 tygodnie albo krócej.. do nowej Skodzinki chciałbym jednak coś lepszego.. pomóżcie w wyborze, napiszcie jakie macie doświadczenia, nie chciałbym przepłacać, ale jeśli warto to dorzucę do Goodyear'a, Bridgestone'a albo nawet Michelina 🫣

M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: M&M »

Ja jeżdże na Michelinach Alpine 6 i sobie chwalę. Jeżdżone w różnych warunkach od nizinnego błota po górskie ośnieżone serpentyny i dają radę. Na lodzie to wiadomo, że nic nie pomoże tylko łańcuchy albo łyżwy :D. Co ciekawe są cichsze od moich letnich goodyearów. Za to goodyeary przy ruszaniu na mokrym pod górkę mają duży problem się zebrać, przydałoby się dopędzanie tylną osią to może by to jakoś wyglądało. Micheliny w tym samym miejscu i podobnych warunkach (tyle ze przy niższej temperaturze) przyczepność mają zdecydowanie lepszą.

Awatar użytkownika
React
Posty: 52
Rejestracja: 21 mar 2023, 10:34
Lokalizacja: Luboń
Samochód: KAROQQ 2.0 TSI

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: React »

A kojarzy ktoś w jaki sposób mogę sprawdzić/wyliczyć, jaki profil opony mogę maksymalnie włożyć do 19'nastek?
Duże suv'y mają przeważnie profil 55 na 19'nastkach, ale domyślam się że w Karoq to nie przejdzie...
Pytanie czy 225/50 wejdzie i nie będzie obcierać?

freshcie
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2023, 14:22
Samochód: Opel Insignia 2.0 CDTI 160KM

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: freshcie »

Jakie opony zimowe są wg homologacji do 2.0 TSI 4x4 dla felg 19”? Takie same jak letnie - 225/45/19?

Grzegorz
Posty: 68
Rejestracja: 17 mar 2023, 18:50
Lokalizacja: Bytom
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4, 2023r

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: Grzegorz »

freshcie pisze: 06 paź 2023, 19:51 Jakie opony zimowe są wg homologacji do 2.0 TSI 4x4 dla felg 19”? Takie same jak letnie - 225/45/19?
W homologacji niema podziału na letnie/zimowe podane są rozmiary felg i opon. Ja letnie mam 225/45/19 a zimówki 225/50/18 oczywiście na felgach o homologowanych rozmiarach.
Pozdrawiam
Grzegorz

freshcie
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2023, 14:22
Samochód: Opel Insignia 2.0 CDTI 160KM

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: freshcie »

Czyli zostając na 19stkach zakładam opony zimowe o takim samych wymiarach jak letnie (225/45) i jest git?

Nie do końca rozumiem zapisków w tej homologacji. Jest w niej napisane opony 225/45/19 92W - zimowe w tym rozmiarze są jedynie 96V.

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: c#Hunter »

freshcie pisze: 09 paź 2023, 10:38 Czyli zostając na 19stkach zakładam opony zimowe o takim samych wymiarach jak letnie (225/45) i jest git?

Nie do końca rozumiem zapisków w tej homologacji. Jest w niej napisane opony 225/45/19 92W - zimowe w tym rozmiarze są jedynie 96V.
Przed liftingiem była opcja w menu, że się zaznaczało opony zimowe i wtedy jak się przekraczało daną prędkość to wyskakiwało ostrzeżenie. Wedle ASO, wtedy pozwalało to na używanie opon zimowych o niższym indeksie prędkości. Jak jest po liftingu nie wiem.

kamska
Posty: 74
Rejestracja: 24 paź 2021, 14:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Karoq 2.0 TDI Sportline 2022r.

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: kamska »

W ubiegły weekend założyłem Klebere Krisalp HP3 na standardowe felgi tj. 215/50r18 póki co zimy brak, ale bieżnik opony wygląda na dobrze przystosowany do śniegu. Od tego czasu 2 razy użyłem auta i nawet nie zauważyłem, że mam inne opony ( jazda po miescie), zapominiałem o wymianie. Także polecam fabrycznie Bridgestone Turanza, Kleber znacznie tańszy i pomimo zimówki wcalenie nie jest głośniej i dobrze trzyma. W dobrej cenie mają w intercars, 60zł taniej niż na ceneo ( chwilowo, bo ceny skaczą).
Dziś trochę pocisnąłem i cały 2gi bieg ( manual) zrywał trakcje aż do ok 60km/h szok jakbym jechal w deszczu. Bridgestone na 2 biegu zawsze mocno trzyma, także jakość/marka/cena ma duże znaczenie, aczkolwiek trudno porównać zimówke do letniej.

ODPOWIEDZ