Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2022-)
langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: langolier »

Cześć, czy do zimowych opon macie oddzielny zestaw felg (raczej stalowych) ?
Czy zimówki wybieracie w takim samym rozmiarze co letnie ?



Sponsor

Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Sponsor


M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: M&M »

Ja mam zimówki w takim samym rozmiarze co letnie 215/55 R17. Nie posiadam do nich oddzielnego zestawu felg. Ale z perspektywy 2 lat czasu chętnie bym przyjął dodatkowe felgi :D. W poprzednim samochodzie miałem oddzielne zestawy i przynajmniej mogłem zmienić w każdej chwili gdy tylko warunki się zmieniły. Teraz muszę z wyprzedzeniem strzelać kiedy wymienić bo na przekładkę muszę umawiać się z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, więc nie ma szans szybko zareagować na zmianę pogody. trzeba wróżyć z fusów i opierać się na statystyce ;)

langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: langolier »

A te oryginały felgi niszczą się w zimie bardzo ? Przez te aero osłony chyba ciężko je domyć ?

M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: M&M »

Ja mam model Triton z czasów w których jeszcze nie było nakładek :) i nie narzekam.

mirek szymek
Posty: 48
Rejestracja: 09 sie 2022, 21:51
Samochód: Karoq 1,5TSI DSG Style

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: mirek szymek »

M&M pisze: 14 lip 2023, 6:40 Ja mam zimówki w takim samym rozmiarze co letnie 215/55 R17. Nie posiadam do nich oddzielnego zestawu felg. Ale z perspektywy 2 lat czasu chętnie bym przyjął dodatkowe felgi :D. W poprzednim samochodzie miałem oddzielne zestawy i przynajmniej mogłem zmienić w każdej chwili gdy tylko warunki się zmieniły. Teraz muszę z wyprzedzeniem strzelać kiedy wymienić bo na przekładkę muszę umawiać się z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, więc nie ma szans szybko zareagować na zmianę pogody. trzeba wróżyć z fusów i opierać się na statystyce ;)
Moje rozwiązanie to dwie pary kół.

Koło 17 cali - zimówka używana jako koło zapasowe, po lekkim dostosowaniu weszła do wnęki w bagażniku. Podłoga podniosła się o 10 centymetrów.

PrzemasCeli
Posty: 78
Rejestracja: 09 wrz 2022, 8:10
Samochód: Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: PrzemasCeli »

A ja właśnie stoję przed dylematem .... zimowki czy wielosezon Michelin Crossclimate 2.
W poprzednich autach zawsze miałem dwa komplety kół, ale kuszą mnie wielosezony.
Co o tym myślicie ??

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: abedul »

PrzemasCeli pisze: 22 lip 2023, 12:46 A ja właśnie stoję przed dylematem .... zimowki czy wielosezon Michelin Crossclimate 2.
W poprzednich autach zawsze miałem dwa komplety kół, ale kuszą mnie wielosezony.
Co o tym myślicie ??
No to 3 grosze w temacie opon ode mnie goodyear vector 4 seasons gen przy 87000 przeszedl badanie okresowe bez zastrzezen(a nowy komplet juz czeka na wymiane i pewnie najwczesniej na zime zmienie)

Nie znam miecheline crossclimate 2 ale moge cos o goodyear-ach powiedziec w temacie calorocznych

langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: langolier »

abedul pisze:
PrzemasCeli pisze: 22 lip 2023, 12:46 A ja właśnie stoję przed dylematem .... zimowki czy wielosezon Michelin Crossclimate 2.
W poprzednich autach zawsze miałem dwa komplety kół, ale kuszą mnie wielosezony.
Co o tym myślicie ??
No to 3 grosze w temacie opon ode mnie goodyear vector 4 seasons gen przy 87000 przeszedl badanie okresowe bez zastrzezen(a nowy komplet juz czeka na wymiane i pewnie najwczesniej na zime zmienie)

Nie znam miecheline crossclimate 2 ale moge cos o goodyear-ach powiedziec w temacie calorocznych
A czemu miałyby być zastrzeżenia ? Ze względu na opony ? Obrazek

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: abedul »

nie robie przegladu w polsce wiec sa inne rygory do spelnienia - sorki zapomnialem o tym wspomniec - i musi byc np minimalny profil zeby auto bylo dopuszczone do jazdy bo inaczej nie przejdzie (i nie da sie po znajomosci ani z kasa pod stolem) ... a po 87kkm zostalo jeszcze 3 mm :) co jest wyczynem jak na wielosezonowki (taka moja opinia) jesli wezmiesz pod uwage ze regularnie latam przez alpy i po hiszpanii (czyli i zimno i goraco)

PrzemasCeli
Posty: 78
Rejestracja: 09 wrz 2022, 8:10
Samochód: Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Zimowe opony - dedykowane felgi ?

Post autor: PrzemasCeli »

goodyear vector 4 seasons gen wezmę też pod uwagę.

ODPOWIEDZ