dziwne odgłosy zawieszenia

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2022-)
B_A_R_T
Posty: 9
Rejestracja: 08 lip 2022, 14:38
Samochód: Skoda KAROQ Sport Line 1.5 TSi DSG

dziwne odgłosy zawieszenia

Post autor: B_A_R_T »

Mam autko z czerwca zeszłego roku. Silnik 1.5 TSi DGS. Od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się dziwne odgłosy zawieszenia. Tak jakby hałasowały łączniki stabilizatora. Takie dziwne przeskakiwanie nie wiem jak to określić. Jak jest sucho to na dziurach też to słychać szczególnie przy skręconych kołach. Czy ktoś z was spotkał się z takim czymś? Przebieg to 23tys. Czy były jakieś akcje serwisowe na łączniki?



Sponsor

dziwne odgłosy zawieszenia

Sponsor


kamska
Posty: 74
Rejestracja: 24 paź 2021, 14:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Karoq 2.0 TDI Sportline 2022r.

Re: dziwne odgłosy zawieszenia

Post autor: kamska »

Też mam auto z czerwca, przejechane 16tyś km nie wydaje jak i nie wydawał żadnych innych odgłosów podczas jazdy, również po bezdrożach.

Jedź do ASO, póki masz gwarancje. Nagraj film/dzwięk żeby dokładnie pokazać im problem.

pozdrawiam

M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: dziwne odgłosy zawieszenia

Post autor: M&M »

B_A_R_T pisze: 25 paź 2023, 9:49 Mam autko z czerwca zeszłego roku. Silnik 1.5 TSi DGS. Od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się dziwne odgłosy zawieszenia. Tak jakby hałasowały łączniki stabilizatora. Takie dziwne przeskakiwanie nie wiem jak to określić. Jak jest sucho to na dziurach też to słychać szczególnie przy skręconych kołach. Czy ktoś z was spotkał się z takim czymś? Przebieg to 23tys. Czy były jakieś akcje serwisowe na łączniki?
Wydaje mi się że wiem o czym piszesz, bo mam chyba dokładnie to samo (tyle że 1.5 manual, ~36tys. km). jak jest sucho, szczególnie gdy temperatura zewnętrzna jest od 15 stopni wzwyż, głównie przy kołach skręconych w lewo. występuje u mnie coś w stylu "głuchego" puknięcia/przeskoczenia. wrażenia dźwiękowe jakby się coś odprężało. Umówiłem się z tym do ASO, ale z biegu się oczywiście nie da. jak przyszedł termin wizyty to akurat było mokro i zimno i szanowne autko nie chciało wydawać żadnych niepożądanych dźwięków. Oczywiście stwierdzili, że skoro nic nie słychać i nie da się tego wywołać to nie mają co sprawdzać. Ze swojej strony rzuciłem hasłem podejrzenia łączników tudzież końcówek drążków kierowniczych, ale gość zdecydowanie zaprzeczył twierdząc, że w takim przypadku odgłosy byłyby niezależnie do temperatury i wilgotności i występowałyby ciągle.

B_A_R_T
Posty: 9
Rejestracja: 08 lip 2022, 14:38
Samochód: Skoda KAROQ Sport Line 1.5 TSi DSG

Re: dziwne odgłosy zawieszenia

Post autor: B_A_R_T »

M&M pisze: 27 paź 2023, 7:09
Wydaje mi się że wiem o czym piszesz, bo mam chyba dokładnie to samo (tyle że 1.5 manual, ~36tys. km). jak jest sucho, szczególnie gdy temperatura zewnętrzna jest od 15 stopni wzwyż, głównie przy kołach skręconych w lewo. występuje u mnie coś w stylu "głuchego" puknięcia/przeskoczenia. wrażenia dźwiękowe jakby się coś odprężało. Umówiłem się z tym do ASO, ale z biegu się oczywiście nie da. jak przyszedł termin wizyty to akurat było mokro i zimno i szanowne autko nie chciało wydawać żadnych niepożądanych dźwięków. Oczywiście stwierdzili, że skoro nic nie słychać i nie da się tego wywołać to nie mają co sprawdzać. Ze swojej strony rzuciłem hasłem podejrzenia łączników tudzież końcówek drążków kierowniczych, ale gość zdecydowanie zaprzeczył twierdząc, że w takim przypadku odgłosy byłyby niezależnie do temperatury i wilgotności i występowałyby ciągle.
Tak to właśnie ten dźwięk, też stawiam na łączniki stabilizatora. Auto jest na przedłużonej 4 letniej gwarancji więc czas jeszcze jest tak więc zobaczymy. Dam znać jak się wszystko wyjaśni.

Juras
Posty: 32
Rejestracja: 16 lis 2023, 15:34
Samochód: Skoda Karoq 2.0 TSI 4x4

Re: dziwne odgłosy zawieszenia

Post autor: Juras »

Przesiadłem się z Kamiqa i mam wrażenie, że Karoq ma znacznie głośniejsze zawieszenie. Być może z uwagi na to, że to Sportline ale różnica jest zauważalna.

kamska
Posty: 74
Rejestracja: 24 paź 2021, 14:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Karoq 2.0 TDI Sportline 2022r.

Re: dziwne odgłosy zawieszenia

Post autor: kamska »

Juras pisze: 16 lis 2023, 15:56 Przesiadłem się z Kamiqa i mam wrażenie, że Karoq ma znacznie głośniejsze zawieszenie. Być może z uwagi na to, że to Sportline ale różnica jest zauważalna.
Sportline, tylko stylistycznie i w wyposazeniu się różni, nie jest to sportowe VRS niestety :)

ODPOWIEDZ