Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2022-)
freshcie
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2023, 14:22
Samochód: Opel Insignia 2.0 CDTI 160KM

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: freshcie »

Z pewnością jest dłużej niż 2 sekundy. Nie jest długo no ale na pewno dłużej. 5-10 sekund.



Sponsor

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Sponsor


nivar
Posty: 26
Rejestracja: 03 mar 2023, 14:58
Samochód: Karoq 2.0TSI

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: nivar »

Też mam 2.0 TSI i nie słyszę takich odgłosów w takim razie.

Juras
Posty: 32
Rejestracja: 16 lis 2023, 15:34
Samochód: Skoda Karoq 2.0 TSI 4x4

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: Juras »

nivar pisze: 28 lut 2024, 11:07 Też mam 2.0 TSI i nie słyszę takich odgłosów w takim razie.
Również nic nie zaobserwowałem

Auxencjusz
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2024, 23:38
Samochód: Karoq 1.5

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: Auxencjusz »

Pomimo niezłego wyciszenia od silnika i ogólnego od trakcji dość wyraźnie słychać przejeżdżające obok pojazdy.
Dzisiaj stałem na światłach a z tyłu za pojazdem rozmawiało ze sobą (dość głośno) dwóch rowerzystów. Wydawało mi się, że mam uchyloną gdzieś szybę bo dosyć wyraźnie tę rozmowę słyszałem :)

Powyżej ok. 110 km/h zaczyna być dość głośno odczuwalna aerodynamika pojazdu. Przy czym hałas odbieram głównie z boków pojazdu.

Opcja załączania wygaszacza ekranu raz aktywowana, po wyłączeniu zapłonu zostaje zresetowana. Innymi słowy za każdym razem trzeba go włączać sobie w opcjach :) Serwis stwierdził że Karoq tak ma bo ma słabszą wersję infotainment niż Superb i Kodiaq, w których to można zapisać indywidualne profile w kluczyku i wtedy ta opcja się zapamiętuję :) Co dziwne, fizyczne wyłączenie ekranu z aktywacją wygaszacza (pstryknięcie w przycisk regulacji głośności) po wyłączeniu silnika zostaje zapamiętywane :)

Jeśli po zablokowaniu pojazdu odblokuje się go nie włączając zapłonu (bo np coś się w aucie zapomniało zabrać) to po ponownym zablokowaniu ekran virtual display (czyli po prostu zegary) zapala się i gaśnie dopiero po ponad minucie.
Normalnie powinien zgasnąć po 30 sekundach. Dziwne :)

Mars
Posty: 108
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: Mars »

Auxencjusz pisze: 17 mar 2024, 0:02 Jeśli po zablokowaniu pojazdu odblokuje się go nie włączając zapłonu (bo np coś się w aucie zapomniało zabrać) to po ponownym zablokowaniu ekran virtual display (czyli po prostu zegary) zapala się i gaśnie dopiero po ponad minucie.
Normalnie powinien zgasnąć po 30 sekundach. Dziwne :)
Tak, też to zauważyłem i za pierwszym razem pomyślałem, że ekran się zawiesił i włączyłem na chwilę zapłon.
Przydałby się nowy dział na tym forum p.t. "Bzdury VAG'a" :). Po przesiadce z Forda miałbym w nim co napisać hehe.
HDK ZdZN

Auxencjusz
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2024, 23:38
Samochód: Karoq 1.5

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: Auxencjusz »

@Mars: może pisz tutaj, możliwe że przyda się to wielu osobom.

alexandr
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2023, 20:16
Samochód: Octavia 1,9 TDI

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: alexandr »

Ahoj.
Zdravím z Česka - auto zakoupeno v Škoda KORCZYK.
- Přední "mlhová" světla (osvětlení zatáčky) mi taky zůstávají někdy svítit. Děje se to, když zastavím a vypnu motor za tmy, když dané světlo zrovna svítilo. Po chvíli samo vypne.
- Voda na prahu dveří v dešti - pokud stojím šikmo a prší, tak u prahu dveří se drží voda, protože těsnění ji nechce pustit. Na spodní těsnění dveří jsem černou elektrikářskou páskou přilepil kousek bužírky (izolace) kabelu - může to být cokoliv. V tom místě se přeruší přítlak těsnění a voda tudy odteče.
- Zadní dveře a bláto v meziprostoru. Řeší to plastové blatníčky z Číny, ale já jsem to vyřešil tak, že jsem na dveře nalepil dodatečné "D" těsnění (cca 12x14mm) a to stačí k tomu, aby se špína nedostala dovnitř.
- Hlučné stěrače. Není to problém jen Karoqa, ale všude, kde jsou dlouhé stěrače. Vždy se mi osvědčilo aplikovat na čelní sklo tekuté stěrače. Nyní používám váš polský výrobek - K2 Vizio PRO. A je klid.

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: langolier »

Chyba lepiej byłoby przetłumaczyć choćby w Google, bo jednak nasze języki nie są aż tak podobne

Asi by bylo lepší to přeložit pomocí Google, protože naše jazyky si nejsou tak podobné

Cześć.
Pozdrawiam z Czech - auto kupione w Škodzie KORCZYK.
- Przednie światła przeciwmgielne (kierunkowskazy) również czasami się włączają. Dzieje się tak gdy zatrzymuję się i wyłączam silnik w ciemności gdy zapaliła się kontrolka. Po pewnym czasie sam się wyłącza.
- Woda na progu drzwi podczas deszczu - jeśli stoję pod kątem i pada deszcz, woda przylega do progu drzwi, bo uszczelka nie chce jej puścić. Przykleiłem kawałek rurki kablowej (izolacja) do dolnej uszczelki drzwi czarną taśmą elektryczną - może to być wszystko. W tym momencie docisk uszczelki zostaje przerwany i woda odpływa.
- Tylne drzwi i błoto pomiędzy nimi. Rozwiązują to plastikowe błotniki z Chin, ja jednak rozwiązałem ten problem przyklejając na drzwi dodatkową uszczelkę "D" (ok. 12x14mm) i to wystarczy, żeby brud nie przedostawał się do środka.
- Głośne wycieraczki. To nie tylko problem Karoqa, jest on wszędzie z długimi wycieraczkami. Na mnie zawsze pomagało nałożenie płynnych wycieraczek na przednią szybę. Używam teraz Waszego polskiego produktu - K2 Vizio PRO. I jest cicho.

cojestdoktorku
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2023, 14:08
Samochód: Kia rio 1.2

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: cojestdoktorku »

Zrobione ponad 1600km, na razie mam "usterki" które mnie nie martwia
1. Na normalu nigdy nie widziałem żeglowania (jak delikatnie gazu bym nie puszczał), na "Eco" widze zawsze.
2. Tryb dwucylindrowy widziałem raz, jak wyjeżdżałem z salonu zatankować. Od tamtej pory ani razu.
Ma ktoś tak?

gargamel
Posty: 51
Rejestracja: 30 mar 2023, 22:31
Samochód: Karoq 2,0 TDI

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: gargamel »

alexandr pisze: 21 mar 2024, 23:15 Ahoj.
:D

ODPOWIEDZ