Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2022-)
kamska
Posty: 74
Rejestracja: 24 paź 2021, 14:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Karoq 2.0 TDI Sportline 2022r.

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: kamska »

freshcie pisze: 19 gru 2023, 22:01 Czy Wy również mieliście odczuwalny hałas otoczenia od drzwi po odbiorze auta nawet w ruchu miejskim? Autko ma miesiąc, zastanawiam się czy uszczelki muszą się jeszcze „wyrobić”, czy ten typ tak ma, czy może czeka mnie wizyta w serwisie.

Nie jest to hałas toczenia kół lecz typowo hałas otoczenia. Efekt podobny jakby drzwi były niedomknięte.
Mój Karoq jest bardzo dobrze wyciszony od pierwszych dni do dzis ok. 1,5 roku. Nie słychac silnika, opon oraz innych.
Sprawdz dobrze uszczelki, moze została jakas pominieta? a moze np. tylna szyba się nie domyka etc. nie powinno tak byc.



Sponsor

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Sponsor


Juras
Posty: 32
Rejestracja: 16 lis 2023, 15:34
Samochód: Skoda Karoq 2.0 TSI 4x4

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: Juras »

kamska pisze: 19 gru 2023, 22:16
freshcie pisze: 19 gru 2023, 22:01 Czy Wy również mieliście odczuwalny hałas otoczenia od drzwi po odbiorze auta nawet w ruchu miejskim? Autko ma miesiąc, zastanawiam się czy uszczelki muszą się jeszcze „wyrobić”, czy ten typ tak ma, czy może czeka mnie wizyta w serwisie.

Nie jest to hałas toczenia kół lecz typowo hałas otoczenia. Efekt podobny jakby drzwi były niedomknięte.
Mój Karoq jest bardzo dobrze wyciszony od pierwszych dni do dzis ok. 1,5 roku. Nie słychac silnika, opon oraz innych.
Sprawdz dobrze uszczelki, moze została jakas pominieta? a moze np. tylna szyba się nie domyka etc. nie powinno tak byc.
Potwierdzam. Jest cisza

infodan
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:59
Lokalizacja: Gniezno
Samochód: Skoda Karoq 1,5 TSI DSG Style

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: infodan »

Karoq FL 1.5 TSI z lipca 2023. 7100 km:
To co mnie denerwuje:
1. Skaczące i hałasujące wycieraczki przednie, wkurzają strasznie. Byłem w ASO - rzecz eksploatacyjna mam spierd..
2. Coś piszczy czasami jakby z podszybia..
3. Kiepskie oświetlenie bagażnika - poproszę o podpowiedzi jaka lampkę dokupić żeby to działało lepiej 😉
4. Silnie i szybko wracające pasy po odpięciu, często uderza w boczek/szybę lub mnie w rękę.
5. Przy wyszukiwaniu adresu w mapach trzeba wpisać słowo "ulica" inaczej wyświetla mi tylko miejscowość..

Kwestie, które mile mnie zaskoczyły:
1. Super światła matrycowe, pięknie wszystko u mnie działa :)
2. Travel assist trzyma ładnie pas ruchu, super steruje całym samochodem, nawet na zwykłych drogach gdzie jest linia na środku i wyraźna krawędź końca drogi z prawej strony, jedynie trochę szarpnie jak przyspiesza z 50km do 90km.
3. Nic nie stuka, nic nie puka, jedynie to krótkie piszczenie o którym pisałem wyżej i wycieraczki...
4. Skoda ładnie łączy się z telefonem.
5. Wbudowane mapy, GPS działaja całkiem dobrze.
6. Skoda zatrzymała się przed przeszkodą, której nie zauważyłem, dzięki czemu mam cały zderzak i zero problemów 😊

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: langolier »

Ja też lipiec 2023.
Jeśli chodzi o wady, to nie mam żadnej z nich prócz oczywistej oczywistości oświetlenia bagażnika.
Moje uwagi są gdzieś wyżej.
W bagażniku zainstalowałem lampkę akumulatorową LED uruchamianą w ciemności czujnikiem ruchu, ładowaną starą ładowarką samochodową . Z Chinlandii.
Mocowanie rzepową taśmą do półki bagażnika., gdzieś w połowie do tylnych siedzeń.
Zrobiłbym coś z normalnym zasilaniem ale nie chcę ładować się w instalację elektryczną w czasie gwarancji.

yuve_krak
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2022, 20:54
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: yuve_krak »

Mój Karoq ma 1,5 roku, przejechane 27.000km.
Dotychczasowe usterki:
- pokrzywione tarcze hamulcowe przód. Powodowały "kangurka" podczas hamowania. Uznano jako wadę fabryczną ale w ASO nie chcieli wymienić na koszt Skody "bo to część eksploatacyjna i już minął 6-czny okres gwarancyjny :evil::evil:. Powiedziałem żeby się "piiiip" i wymieniłem sam tarcze i klocki na porządnego Zimmermanna,
- wymieniony zamek elektrycznej klapy bagażnika,
- hałasujące i skaczące po szybie wycieraczki (drgania uruchamiały videorejestrator!!!), guma chyba wystrugana z drewna. Kupiłem zwykłego Boscha i jest super,
- często słyszalne "bzyczenie" podczas jazdy - prawdopodobnie jakiś kabelek w nadprożu słabo dopięty drga i obija się o blachę. Wkurzające, ale nie da się ustalić miejsca.
- absolutnie beznadziejny i wkurzający system multimedialny, szczególnie połączenie BT z telefonem to porażka - rozłącza się samodzielnie i ponowne połączenie zazwyczaj możliwe dopiero po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika.
- z innych uwag, to nędzna lampeczka oświetlenia bagażnika.

Olo
Posty: 14
Rejestracja: 01 cze 2023, 21:18
Samochód: Skoda Karoq 1.5tsi

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: Olo »

Ja użytkuję mojego pół roku i oprócz oświetlenia bagażnika - słabego , zaobserwowałem dziwną rzecz.
Otóż jeżdżę tylko w trybie "normal" a czasami jak uruchamiam karoqa włącza się tryb "sport" chociarz na pananelu widać włączony tryb "normal".
Rozwiązanie to albo zatrzymać się przełączyć dźwignie na P i znowu na D ,ewentualnie z panelu kliknąć dwa razy tryb "normal".
Zgłaszałem to do ASO ale nie znaleźli błędów .

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: langolier »

Skąd wiesz, że jest tryb Sport ?

Olo
Posty: 14
Rejestracja: 01 cze 2023, 21:18
Samochód: Skoda Karoq 1.5tsi

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: Olo »

Bo pali się symbol S1 zamiast D1 i biegi są zmieniane przy wyższych obrotach.

Juras
Posty: 32
Rejestracja: 16 lis 2023, 15:34
Samochód: Skoda Karoq 2.0 TSI 4x4

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: Juras »

Olo pisze: 14 sty 2024, 15:05 Bo pali się symbol S1 zamiast D1 i biegi są zmieniane przy wyższych obrotach.
Za bardzo ciągniesz dźwignię zmiany biegów do siebie i przełączasz skrzynię w tryb sport a reszta auta zostaje w normalu. Zmiana trybu skrzyni odbywa się jeszcze za biegiem Drive.

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: langolier »

Moja żona kiedyś podczas postoju na światłach przechyliła się po torebkę przy nogach pasażera i włączyła tryb manual :oops:
Była sama w aucie, więc panika sięgnęła zenitu :lol: Dobrze, że silnika nie zarżnęła, tylko zadzwoniła do eksperta (czyli do mnie 8-) :lol: :ugeek:
Ostatnio zmieniony 15 sty 2024, 19:47 przez langolier, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ