Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2022-)
Juras
Posty: 32
Rejestracja: 16 lis 2023, 15:34
Samochód: Skoda Karoq 2.0 TSI 4x4

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: Juras »

Chudy pisze: 22 lis 2023, 22:06 Cześć.
Użytkuję auto od pół roku. Przebieg 24 tysiące.U mnie raz na jakiś czas opuszcza się prawe lusterko i nie wraca do pozycji wyjściowej. Nie zaobserwowałem jakichś szczególnych okoliczności przy których to występuje. Irytujące to podobnie jak rozłączanie Android auto. W salonie typek oświadczył, że z Androidem tak się dzieje. Polecił korzystać z kabla. Częstotliwość spadła ale nadal występuje. No i notoryczne gubienie sygnału GPS podczas korzystania z map Google. Telefon w tym czasie ma zasięg GPS...
Masz aktualny software MIB 0324?



Sponsor

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Sponsor


Chudy
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2023, 21:58
Samochód: Karol 2.0tdi 4x4 fl

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: Chudy »

Chyba mam 0306
Obrazek

Juras
Posty: 32
Rejestracja: 16 lis 2023, 15:34
Samochód: Skoda Karoq 2.0 TSI 4x4

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: Juras »

Aktualna to 0324. Możesz spróbować ją wywołać z menu Aktualizacje.

langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: langolier »

Juras pisze:Aktualna to 0324. Możesz spróbować ją wywołać z menu Aktualizacje.
U mnie 0320. Auto z lipca 2023. Próba wywołania aktualizacji bezskuteczna.

kamska
Posty: 74
Rejestracja: 24 paź 2021, 14:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Karoq 2.0 TDI Sportline 2022r.

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: kamska »

Byłem dziś w ASO na wymianie oleju, zgłosiłem problem z palącymi się światłami doświetlania zakrętów, wysłałem film+zdjęcia. Diagnoza wykazała wieloktrotnie pojawiający się błąd CAN- skasowali.
Oczywiście nic nie naprawili, doświetlanie zakrętów nadal się pali po wyłączeniu auta zawsze 44sekundy.
Auto na gwarancji, słabe trochę te ASO, gdybym miał płacić, pewnie bardziej by się przyłożyli.

pozdrawiam

mariuszwojcik1971
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2023, 13:14
Samochód: SKODA KAROQ 1500 AUTOMAT 2022

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: mariuszwojcik1971 »

Witam posiadam skoda karoq 2022 1500 automat mam problem z ciagle sygnałem travel asystent ten sygnał może doprowadzić do szału travel asystent niedostępny czy mozna to jakoś wylaczyc bądź naprawić

kamska
Posty: 74
Rejestracja: 24 paź 2021, 14:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Karoq 2.0 TDI Sportline 2022r.

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: kamska »

mariuszwojcik1971 pisze: 15 gru 2023, 12:30 Witam posiadam skoda karoq 2022 1500 automat mam problem z ciagle sygnałem travel asystent ten sygnał może doprowadzić do szału travel asystent niedostępny czy mozna to jakoś wylaczyc bądź naprawić
Myślę, że wszystko można wyłączyć. Nie mam tego ustrojstwa i chyba dobrze, bo jeszcze nie zamierzam zasłabnąć za kółkiem ;)

jest ten problem w SuperB- poczytaj sobie- https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?t=13470

langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: langolier »

kamska pisze: 15 gru 2023, 21:32
mariuszwojcik1971 pisze: 15 gru 2023, 12:30 Witam posiadam skoda karoq 2022 1500 automat mam problem z ciagle sygnałem travel asystent ten sygnał może doprowadzić do szału travel asystent niedostępny czy mozna to jakoś wylaczyc bądź naprawić
Myślę, że wszystko można wyłączyć. Nie mam tego ustrojstwa i chyba dobrze, bo jeszcze nie zamierzam zasłabnąć za kółkiem ;)

jest ten problem w SuperB- poczytaj sobie- https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?t=13470
Jak były mrozy, to w mojej był problem z czujnikiem parkowania. Po zdrapaniu prawie niewidocznej warstewki lodu problem zniknął. Po ociepleniu się poprawiło u Ciebie ?

langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: langolier »

kamska pisze: 02 gru 2023, 19:06 Byłem dziś w ASO na wymianie oleju, zgłosiłem problem z palącymi się światłami doświetlania zakrętów, wysłałem film+zdjęcia. Diagnoza wykazała wieloktrotnie pojawiający się błąd CAN- skasowali.
Oczywiście nic nie naprawili, doświetlanie zakrętów nadal się pali po wyłączeniu auta zawsze 44sekundy.
Auto na gwarancji, słabe trochę te ASO, gdybym miał płacić, pewnie bardziej by się przyłożyli.

pozdrawiam
Zgłaszaj postępowanie ASO do Skoda Auto Polska. Nie wiem, czy to coś da ale przynajmniej wiesz, że zrobiłeś co było można.

freshcie
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2023, 14:22
Samochód: Opel Insignia 2.0 CDTI 160KM

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: freshcie »

Czy Wy również mieliście odczuwalny hałas otoczenia od drzwi po odbiorze auta nawet w ruchu miejskim? Autko ma miesiąc, zastanawiam się czy uszczelki muszą się jeszcze „wyrobić”, czy ten typ tak ma, czy może czeka mnie wizyta w serwisie.

Nie jest to hałas toczenia kół lecz typowo hałas otoczenia. Efekt podobny jakby drzwi były niedomknięte.

ODPOWIEDZ