Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2022-)
Olo
Posty: 14
Rejestracja: 01 cze 2023, 21:18
Samochód: Skoda Karoq 1.5tsi

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: Olo »

Dzięki za sugestie muszę to sprawdzić.



Sponsor

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Sponsor


Olo
Posty: 14
Rejestracja: 01 cze 2023, 21:18
Samochód: Skoda Karoq 1.5tsi

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: Olo »

Sprawdziłem zgadza się ,nie wiedziałem że jest taka dodatkowa funkcja zmiany biegów.
Podziękowania specjalne dla Jurasa

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: langolier »

To chyba nie jest jakaś specjalna funkcja, umożliwia po prostu wrzucenie trybu Sport bez odrywania oczu od drogi.

Awatar użytkownika
React
Posty: 52
Rejestracja: 21 mar 2023, 10:34
Lokalizacja: Luboń
Samochód: KAROQQ 2.0 TSI

Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: React »

langolier pisze:To chyba nie jest jakaś specjalna funkcja, umożliwia po prostu wrzucenie trybu Sport bez odrywania oczu od drogi.
To nie do końca tryb sport, tylko sama skrzynia, ale efekt podobny ;P

Tryb Sport na DCC, steruje jeszcze innymi elementami poza skrzynią, jak zawieszenie, układ kierowniczy itp, a symbol trybu wyświetla się na desce rozdzielczej


Sent from my iPhone using Tapatalk

kamska
Posty: 74
Rejestracja: 24 paź 2021, 14:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Karoq 2.0 TDI Sportline 2022r.

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: kamska »

yuve_krak pisze: 08 sty 2024, 17:24 Mój Karoq ma 1,5 roku, przejechane 27.000km.
Dotychczasowe usterki:
- pokrzywione tarcze hamulcowe przód. Powodowały "kangurka" podczas hamowania. Uznano jako wadę fabryczną ale w ASO nie chcieli wymienić na koszt Skody "bo to część eksploatacyjna i już minął 6-czny okres gwarancyjny :evil::evil:. Powiedziałem żeby się "piiiip" i wymieniłem sam tarcze i klocki na porządnego Zimmermanna,
- wymieniony zamek elektrycznej klapy bagażnika,
- hałasujące i skaczące po szybie wycieraczki (drgania uruchamiały videorejestrator!!!), guma chyba wystrugana z drewna. Kupiłem zwykłego Boscha i jest super,
- często słyszalne "bzyczenie" podczas jazdy - prawdopodobnie jakiś kabelek w nadprożu słabo dopięty drga i obija się o blachę. Wkurzające, ale nie da się ustalić miejsca.
- absolutnie beznadziejny i wkurzający system multimedialny, szczególnie połączenie BT z telefonem to porażka - rozłącza się samodzielnie i ponowne połączenie zazwyczaj możliwe dopiero po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika.
- z innych uwag, to nędzna lampeczka oświetlenia bagażnika.
-Tarcze są wykonane z bardzo marnego materiału, znajomi w SuperB i Kodiaqu już wymieniali przy niewielkich przebiegach.
Ja jezdząc rozważnie nie narzekam :).
-wycieraczki dramat, też wymieniałem na Boscha i jest git. Sprawdzałem te orginały po numerach na piórach i w googlach wyskakuje Bosch, więc się okaże za pare miesięcy czy to taki sam szit.
- Połączenie z telefonem jest bardzo dobre, nie wiem jak to możliwe wymusza nawet w telefonie włączenie bluetooth i się łączy, jeśli w niedalekim czasie był połączony. Może masz niekompatybilny telefon? z Samsung Galaxy działa wyśmienicie radio podstawowe Bolero.

Awatar użytkownika
React
Posty: 52
Rejestracja: 21 mar 2023, 10:34
Lokalizacja: Luboń
Samochód: KAROQQ 2.0 TSI

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: React »

Ja się podłączam pod problemy z audio…
Problem zaczyna się, jak auto straci połączenie z telefonem na włączonym zasilaniu. Np wyjdź z telefonem do sklepu, jak ktoś siedzi w środku.
Po przyjściu telefon nie może się w ogóle połączyć i trzeba resetować całe radio


Sent from my iPhone using Tapatalk

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: langolier »

Nie wiem, czy mój problem nadaje się do tego wątku, więc zamieszczam poniżej link do odrębnego wątku:

https://www.karoq-klub.pl/forum/viewtop ... =35&t=1228

farmerrr
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2024, 15:12
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: farmerrr »

Witam
w mojej Skodzie ujawniła się wada fabryczna - przebieg 2000 km (świeżynka z grudnia).
Przednia szyba okazało się jest niedoklejona i przez mikrodziurkę przecieka woda. Oczywiście znjaduje się ona centralnie na środku u góry szyby czyli przeciska ją do obudowy lusterka z kamerą i czujnikiem deszczu a później kapie na konsolę środkową w przyciski i pokrętła.
Diagnoza potwierdzona przez ASO - rozwiązaniem będzie (bo dopiero czekam na termin) wymiana szyby i wklejenie nowej już ręcznie.
Na razie w szczelinę między szybą a karoserią wkleiłem kawałek taśmy izolacyjnej i póki co się uspokoiło.
Dla smaczku wycinania szyba jest z grzaniem.
Bardzo dziwna i bardzo nieciedzienna usterka :?

freshcie
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2023, 14:22
Samochód: Opel Insignia 2.0 CDTI 160KM

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: freshcie »

Czy ktoś spotkał się może z dziwnym syczeniem dobiegającym z komory silnika? Syk trwa 5-10 sekund i ustaje. Występuje najczęściej krótko po odpaleniu silnika ale losowo też się zdarza podczas jazdy. Nie ma na to wpływu dodawanie gazu itp. Po prostu tak jakby coś się na chwilę załączało, zaczynało syczeć i po chwili przestaje.

Silnik 2.0 TSI.

nivar
Posty: 26
Rejestracja: 03 mar 2023, 14:58
Samochód: Karoq 2.0TSI

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: nivar »

freshcie pisze: 26 lut 2024, 20:19 Czy ktoś spotkał się może z dziwnym syczeniem dobiegającym z komory silnika? Syk trwa 5-10 sekund i ustaje. Występuje najczęściej krótko po odpaleniu silnika ale losowo też się zdarza podczas jazdy. Nie ma na to wpływu dodawanie gazu itp. Po prostu tak jakby coś się na chwilę załączało, zaczynało syczeć i po chwili przestaje.

Silnik 2.0 TSI.
Może to sprężarka klimatyzacji? Chociaż ten dzwięk nie trwa zazwyczaj dłużej niż 1-2 sekundy.

ODPOWIEDZ