Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2022-)
kamska
Posty: 74
Rejestracja: 24 paź 2021, 14:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Karoq 2.0 TDI Sportline 2022r.

Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: kamska »

Witam,

Napiszcie proszę co Wam się przytrafiło podczas użytkowania, jak problem rozwiązano oraz przy jakim przebiegu wystąpił:

U mnie:

- Przez pierwsze ok. 10tyś bardzo często zacinał się hamulec ręczny, dopiero po manualnym zwolnieniu hamulec puszczał.
Dziś problem w ogóle nie występuje ( 16tyś km nalatane).
- od nowości do dnia dzisiejszego z niewyjaśnionych przyczyn po zamknięciu auta prawie zawsze palą się halogeny ( załączone zdjęcie).
nie jest to system "coming leaving home" gdyż używa dużych świateł. Po zgaszeniu doświetlania drogi do domu halogeny nadal się pala ok 30sekud, absurdalne jest, że pala się również w ciągu dnia, na wizualizacji auta w komputerze pokładowym halogeny nie widnieją jako włączone. Ma ktoś ten problem?
- 1 raz podczas jazdy na autostradzie wyskoczył komunikat " usterka systemu podgrzewania kierownicy"- chwilowy błąd kierownica działa poprawnie.
- na tylnej belce zawieszenia pojawią się małe ogniska korozji przy spinkach, zawieszenie chyba nie obejmuje gwarancji?

Jak na 15 miesięcy, to uważam, że same drobiazgi ;).

pozdrawiam
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 paź 2023, 21:59 przez kamska, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Sponsor


langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa

Post autor: langolier »

U mnie, co prawda, II generacja, ale mam trzy punkciki:
- co jakiś czas zawiesza się komunikacja auta że światem, tj. szarzeje ikonka "kuli ziemskiej" i nie można podejrzeć stanu i lokalizacji auta przez MySkoda Essential;
pomaga reset polegający na wyciągnięciu dwóch bezpieczników na 10 min.
Radio Bolero.
Pierwszy raz wystąpił 2 tyg. po zakupie auta w salonie, ostatni wczoraj czyli prawie 4 miesiące po zakupie:
- drży i stuka na nierównościach półka bagażnika (ta podnoszona z klapą) w irytujący sposób - tzn. nie mogę zlokalizować, gdzie - mimo podkładania, nakładania i dokładania różnych "buforów" w różnych miejscach;
Mam wrażenie, że początkowo nie było tego efektu, ale pojawił się bez konkretnego powodu, nagle...
- kompletnie niedowymiarowane oświetlenie bagażnika tą śmieszną lampeczką;
To skompensowałem lampką LED z Chinlandii, akumulatorową, z czujnikiem uruchamianym ruchem przy znikomym oświetleniu go...

Pewnie cdn.... ale na razie tyle



kamska
Posty: 74
Rejestracja: 24 paź 2021, 14:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Karoq 2.0 TDI Sportline 2022r.

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: kamska »

Temat dotyczy nowego Karoqa po FL od 2022r , nie ma Karoq II generacji ( jeszcze nie ma i pewnie nie będzie).

Co do Twoich wad, to też mam radio Bolero i jest ok, półka tylna nie wydaje dźwięków natomiast potwierdzam oświetlenie bagażnika jest niewystarczające- błąd konstrukcyjny, wszyscy mamy.

langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: langolier »

Jeszcze jedno - przy rozłączaniu połączeń telefonicznych słychać z głośników głośny trzask, brzmi jak iskrzenie (którym raczej nie jest).
Style.1.5TSI.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2023, 17:17 przez langolier, łącznie zmieniany 1 raz.

PrzemasCeli
Posty: 78
Rejestracja: 09 wrz 2022, 8:10
Samochód: Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: PrzemasCeli »

Moja ma ok pół roku i niecałe 12 tys. 1.5TSI z DSG
- lekko piszczą drzwi kierowcy przy otwieraniu/zamykaniu,
- 2-3 razy przez ten czas zdarzył mi się komunikat o niewykryciu radaru, ACC też wtedy nie działa,
- czasami nie włącza się kamera cofania,
- rozłączanie bezprzewodowego Android Auto (choć nie wiem czy to wina samochodu czy telefonu, po nowym roku zmiana telefonu więc będziemy obserwować)
Ostatnio zmieniony 04 lis 2023, 15:48 przez PrzemasCeli, łącznie zmieniany 1 raz.

kamska
Posty: 74
Rejestracja: 24 paź 2021, 14:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Karoq 2.0 TDI Sportline 2022r.

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: kamska »

PrzemasCeli pisze: 01 lis 2023, 18:43 Moja ma ok pół roku i niecałe 12 tys.
- lekko piszczą drzwi kierowcy przy otwieraniu/zamykaniu,
- 2-3 razy przez ten czas zdarzył mi się komunikat o niewykryciu radaru, ACC też wtedy nie działa,
- czasami nie włącza się kamera cofania,
- rozłączanie bezprzewodowego Android Auto (choć nie wiem czy to wina samochodu czy telefonu, po nowym roku zmiana telefonu więc będziemy obserwować)
Co do drzwi, to proponuję psiknąć na zawias-ogranicznik np. CX-80 Moto Chain albo jakimś innym smarem.
W przypadku tel. miałem wcześniej galaxy z ameryki i cuda się działy- ogromne problemy z komunikacją.

Piszcie proszę jeszcze wersje oraz silnik swojego Karoqa.

k

mswiniuch
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2022, 9:45
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSI DSG

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: mswiniuch »

U mnie jest problem z wodą w drzwiach kierowcy. Nawet po kilku dniach po deszczu jak auto stoi to próg drzwi kierowcy jest zalany wodą. W czasie deszczu jak otwieram drzwi to woda wlewa się aż do środka. W tym samym czasie wszystkie pozostałe drzwi mają progi suche... Wygląda jakby woda utrzymywała się między uszczelkami. Na oko wygląda że wszystkie uszczelki są całe i przylegają
Muszę to naprawić przed zimą bo jak mi na progu woda zamarznie to może być problem...
Przebieg 22tys. km a problem zauważyłem w lecie. Zgłosiłem na serwisie przy okazji wymiany oleju to powiedzieli że wszystko jest git

kamska
Posty: 74
Rejestracja: 24 paź 2021, 14:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Karoq 2.0 TDI Sportline 2022r.

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: kamska »

Zrób zdjęcia- fotodokumentacje zebranej wody oraz pozostałych suchych progów, udowodnij im, ze problem występuje tylko w tych jednych drzwiach.
Wyślij maila do serwisu, będziesz miał podkładkę w razie późniejszych problemów.

W moim Karoqu ten problem nie występuje, natomiast jest problem gromadzenia się błota na tylnych drzwiach oraz nadkolu.

langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: langolier »

Z tym błotem w drzwiach to dziwne byłoby jakby było inaczej, wystarczy się przyjrzeć. Zresztą chińskie ludzie znaleźli ma to rozwiązanie, więc problem dotarł i do nich a dotyczy też innych aut...
A co do wody to spróbuj czy polewanie wodą daje ten sam efekt i przyjedź do nich, pokaż suchy próg i poproś o polanie wodą. Jak nic to eskaluje do Skoda Polska

Chudy
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2023, 21:58
Samochód: Karol 2.0tdi 4x4 fl

Re: Usterki, awarie, wady fabryczne Karoqa FL

Post autor: Chudy »

Cześć.
Użytkuję auto od pół roku. Przebieg 24 tysiące.U mnie raz na jakiś czas opuszcza się prawe lusterko i nie wraca do pozycji wyjściowej. Nie zaobserwowałem jakichś szczególnych okoliczności przy których to występuje. Irytujące to podobnie jak rozłączanie Android auto. W salonie typek oświadczył, że z Androidem tak się dzieje. Polecił korzystać z kabla. Częstotliwość spadła ale nadal występuje. No i notoryczne gubienie sygnału GPS podczas korzystania z map Google. Telefon w tym czasie ma zasięg GPS...

ODPOWIEDZ