Nowe wersje wyposażenia na rok 2024

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2022-)
Mars
Posty: 117
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Re: Nowe wersje wyposażenia na rok 2024

Post autor: Mars »

psychogol pisze: 18 lut 2024, 18:55 Gdzie się podziały nawigacje w konfiguratorze, ktoś wie?
W konfiguratorze nie ma, ale w cenniku jest i np. to co ja zamówiłem, to teraz nazywa się: "Pakiet Technology 9,2" Navi Plus".


HDK ZdZN
Sportline 2,0 TSI.

Sponsor

Re: Nowe wersje wyposażenia na rok 2024

Sponsor


psychogol
Posty: 28
Rejestracja: 17 lip 2023, 10:57
Samochód: Mazda 3, 150KM, benzyna

Re: Nowe wersje wyposażenia na rok 2024

Post autor: psychogol »

Mars pisze: 19 lut 2024, 1:05 Zamówienie jest z dnia 11. grudnia '23.
Z tego co napisałeś, to wnioskuję, że zgodziłeś się na kiepską umowę, bo w mojej jest napisane, że auto może zdrożeć tylko w przypadku podwyżki podatku VAT lub podatku akcyzowego. Więc tak, jestem optymistą w tym punkcie :).
W mojej oprócz tego jest jeszcze "..w wypadku wzrostu kosztów produkcji oraz kosztów materiałów w związku z panującą sytuacją gospodarczą"

psychogol
Posty: 28
Rejestracja: 17 lip 2023, 10:57
Samochód: Mazda 3, 150KM, benzyna

Re: Nowe wersje wyposażenia na rok 2024

Post autor: psychogol »

mikad pisze: 17 lut 2024, 20:08 Kiedy zamawiałeś? Nie był bym takim optymistą bo skoda nie gwarantuje ceny do momentu przyjęcia do produkcji. Powiem więcej, do dnia odbioru, jak zamawiałem mojego cennik był jeszcze obowiązujący a sprzedawca pokazał pismo od importera że pojazdy które będą fakturowane za dwa miesiące będą już w innej cenie.
Ja mam w umowie ze o zmianie ceny musi powiadomić min. na 14 dni przed odbiorem

Mars
Posty: 117
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Re: Nowe wersje wyposażenia na rok 2024

Post autor: Mars »

psychogol pisze: 19 lut 2024, 7:28 Ja mam w umowie ze o zmianie ceny musi powiadomić min. na 14 dni przed odbiorem
Konkretnie o cenie auta w mojej umowie jest tak napisane: "W wypadku wzrostu stawki podatku VAT lub podatku akcyzowego od samochodu po dniu złożenia zamówienia, Sprzedający może podwyższyć określoną w zamówieniu cenę brutto nie więcej niż o kwotę, o jaką faktycznie wzrosła - między dniem złożenia zamówienia a dniem złożenia
oświadczenia o podwyższeniu - zawarta w cenie brutto samochodu kwota podatku VAT i akcyzy. Oświadczenie o podwyższeniu ceny musi być złożone nie później niż 14 dni przed dniem, w którym samochód winien być najpóźniej gotowy do odbioru zgodnie z punktem 1, a jeżeli Sprzedający poinformował Kupującego o terminie gotowości do odbioru zgodnie z punktem 4, to ponadto nie później niż 14 dni przed tak określonym dniem gotowości do odbioru. Oświadczenie o podwyższeniu musi zawierać informację o nowej cenie brutto i o przyczynie podwyższenia. W wypadku podwyższenia ceny, Kupujący może odstąpić od umowy w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o podwyższeniu, lecz nie później niż w dniu faktycznego wydania samochodu."
Ostatnio zmieniony 24 mar 2024, 16:33 przez Mars, łącznie zmieniany 1 raz.
HDK ZdZN
Sportline 2,0 TSI.

gargamel
Posty: 51
Rejestracja: 30 mar 2023, 22:31
Samochód: Karoq 2,0 TDI

Re: Nowe wersje wyposażenia na rok 2024

Post autor: gargamel »

Nic nie miałem zaznaczone, czekałem jak na dziecko 9 msc :mrgreen: ,ale też zapłaciłem tyle samo jak w chwili zamówienia, mimo zmian w cenniku o ponad 10 tys na + na chwilę odbioru.

ODPOWIEDZ