Blokowanie drzwi po przekroczeniu 15 km/h.

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2022-)
Mars
Posty: 108
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Blokowanie drzwi po przekroczeniu 15 km/h.

Post autor: Mars »

Serio? Skoda zamyka ludzi w aucie i nie ma możliwości deaktywacji tego?


HDK ZdZN

Sponsor

Blokowanie drzwi po przekroczeniu 15 km/h.

Sponsor


langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Blokowanie drzwi po przekroczeniu 15 km/h.

Post autor: langolier »

Co wg Ciebie znaczy "zamyka ludzi w aucie" ?

gargamel
Posty: 51
Rejestracja: 30 mar 2023, 22:31
Samochód: Karoq 2,0 TDI

Re: Blokowanie drzwi po przekroczeniu 15 km/h.

Post autor: gargamel »

W prawie 20-letnim Passacie mam ta funkcję .Można ją wyłączyć ,ale po co ? Stojąc np na światłach, zabezpiecza przed amatorami cudzej własności ,a tych w Europie coraz więcej :mrgreen:

Mars
Posty: 108
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Re: Blokowanie drzwi po przekroczeniu 15 km/h.

Post autor: Mars »

langolier pisze: 02 mar 2024, 12:25 Co wg Ciebie znaczy "zamyka ludzi w aucie" ?
Po przekroczeniu 15 km/h zamyka się centralny zamek. W instrukcji nie widzę możliwości wyłączenia tego.
HDK ZdZN

gargamel
Posty: 51
Rejestracja: 30 mar 2023, 22:31
Samochód: Karoq 2,0 TDI

Re: Blokowanie drzwi po przekroczeniu 15 km/h.

Post autor: gargamel »

Z poziomu użytkownika tego nie zrobisz . Trzeba dostać się poprzez odpowiedni interfejs do nastawów w module komfortu .

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Blokowanie drzwi po przekroczeniu 15 km/h.

Post autor: langolier »

Szczerze mówiąc to nie widzę w tym nic złego.
W mieście zabezpiecza przed wnikaniem ludzi z zewnątrz a przy wypadkach poza miastami z reguły i tak drzwi nie nadają się do ręcznego otwarcia.

gargamel
Posty: 51
Rejestracja: 30 mar 2023, 22:31
Samochód: Karoq 2,0 TDI

Re: Blokowanie drzwi po przekroczeniu 15 km/h.

Post autor: gargamel »

W 99% jest to przydatna funkcja , aczkolwiek moja córka , 23 grudnia gdzieś 2005 roku , zjechała na prawa stronę , uderzyła w cokół mostu na niewielkiej rzece i wpadła zamkniętym autem do niewielkiej rzeczki na dach. Byly roztopy i wody było tak wysoko, ,a jednocześnie na tyle nisko ze miała kilka cm do oddychania pod podłogą auta . Zdarzenie widział chłopak ze wsi i zatrzymał samochód jadący z naprzeciwka .
Był to seat ibiza , gdzie ramka drzwi nachodziła na dach i w żaden sposób nie mogli otworzyć drzwi , bo leżała do góry kołami . Pojechali do kolegi , ten wyciągnął traktorem auto z rzeki , sunąc nim dachem po łące.
Najciekawsze, ,że ja pojechałem wcześniej , a ona wyjechała chwile po mnie , gdyż mieliśmy reklamować świeżo założoną instalacje gazową . Ja dojechałem ,a jej nie było .Zacząłem dzwonić do niej ,ale brak był sygnału .
Zdenerwowany wróciłem do domu i po drodze napotkałem na akcję , gdy już wyciągneli córkę .
Pogotowie jak nadjechało , to lekarz opiórkował nas , jakim prawem zostałą wyciągnięta z samochodu :shock:
Pamiętam jej włosy w roslinach wodnych i mule , oraz jak trzęsłą się z zimna . ;)
Córke zabrali do szpitala nic sie jej nie stało . Na drugi dzień spuściłem wodę z silnika ,zalałem najtańszym olejem i o dziwo Ibiza odpaliła i co jeszcze ,w samochodzie znalazłem małą żywą rybkę w wodzie ktora byłą we wnękach na nogi :mrgreen:
Ale tam auto nie zamykało się z automatu , córka miała nawyk samodzielnego blokowania drzwi
Córka nie pamiętała, lub nie chciała powiedzieć co było przyczyną ,ale po śladach doszedłem do wniosku , że albo grzebała w telefonie ,albo przy radiu i zjechała na lewo , Gdy się zorientowała , nacisnęła hamulce ,ale dwa lewe kołą byly juz na trawiastym poboczu i złapały dwa prawe bo te były na asfalcie, auto natychmiast odbiło w prawo , droga była wąska , mostek i stało sie jak stało.
Sorry za off topa, ale tak mi się przypomniało w związku z tematem , szczęście w nieszczęściu .

Mars
Posty: 108
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Re: Blokowanie drzwi po przekroczeniu 15 km/h.

Post autor: Mars »

langolier pisze: 02 mar 2024, 19:49 Szczerze mówiąc to nie widzę w tym nic złego.
Jakoś przez tyle lat nie było mi to potrzebne do szczęścia i wolałbym sam decydować, czy chcę mieć to aktywne.
Producent w instrukcji obsługi Karoqa sam ostrzega, że może być problem z dostaniem się ratowników do wnętrza, więc?
HDK ZdZN

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Blokowanie drzwi po przekroczeniu 15 km/h.

Post autor: langolier »

:idea: TTTM :idea:

gargamel
Posty: 51
Rejestracja: 30 mar 2023, 22:31
Samochód: Karoq 2,0 TDI

Re: Blokowanie drzwi po przekroczeniu 15 km/h.

Post autor: gargamel »

Ratownik rozbija szybę , bardziej niebezpieczny jest fabryczny alarm jak ktoś zostanie w środku bez kluczyka .Bo w razie w , uj z szybą, a tu wybicie szyby i tak nie pozwoli otworzyć drzwi. W skodzie w sumie nie sprawdzałem,ale w passacie, wystarczy dwa razy ruszyć dzwignią do otwierania by otworzyć drzwi .

ODPOWIEDZ