Aplikacja MySkoda - włączenie "klaksonu".

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2022-)
Mars
Posty: 107
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Re: Aplikacja MySkoda - włączenie

Post autor: Mars »

langolier pisze: 19 mar 2024, 0:09 To jest możliwe w OBDeleven i kosztuje ~11zł
Tzn. co konkretnie muszę zrobić? Złapać kogoś z komputerkiem, podłączyć go do gniazda OBD w aucie i wyłączyć tę funkcję? Co kosztuje 11 zł?


HDK ZdZN

Sponsor

Re: Aplikacja MySkoda - włączenie

Sponsor


bysiek
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2023, 11:14
Samochód: Osobowy

Re: Aplikacja MySkoda - włączenie "klaksonu".

Post autor: bysiek »

Mars pisze: 19 mar 2024, 7:50 Tzn. co konkretnie muszę zrobić? Złapać kogoś z komputerkiem, podłączyć go do gniazda OBD w aucie i wyłączyć tę funkcję? Co kosztuje 11 zł?
Koszt zamyka się w 100zł z aplikacją na tel Car Scanner Pro (25zł)i module diagnostycznym Vgate lub np Viecar dostępnym na popularnym portalu aukcyjnym w okolicach 70zł i można dużo więcej

Mars
Posty: 107
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Re: Aplikacja MySkoda - włączenie "klaksonu".

Post autor: Mars »

bysiek pisze: 21 mar 2024, 14:47 Koszt zamyka się w 100zł z aplikacją na tel Car Scanner Pro (25zł)i module diagnostycznym Vgate lub np Viecar dostępnym na popularnym portalu aukcyjnym w okolicach 70zł i można dużo więcej
No widzisz, a ASO Skody, do której się zwróciłem "odpowiedziało", że nie ma możliwości deaktywacji tej funkcji.
HDK ZdZN

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Aplikacja MySkoda - włączenie "klaksonu".

Post autor: langolier »

Ja widziałem w OBDeleven, gdzie kupuje się "żetony" i nimi płaci. Jak sprawdzałem to koszt był 10 żetonów i wychodziło to właśnie ~11zł (żetony różnie kosztują w zależności ile naraz kupujesz) .

mikad
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2024, 13:51
Samochód: Skoda Karoq 2.0TDI

Re: Aplikacja MySkoda - włączenie "klaksonu".

Post autor: mikad »

Mars pisze: 21 mar 2024, 17:17
bysiek pisze: 21 mar 2024, 14:47 Koszt zamyka się w 100zł z aplikacją na tel Car Scanner Pro (25zł)i module diagnostycznym Vgate lub np Viecar dostępnym na popularnym portalu aukcyjnym w okolicach 70zł i można dużo więcej
No widzisz, a ASO Skody, do której się zwróciłem "odpowiedziało", że nie ma możliwości deaktywacji tej funkcji.
Nie wolno im dezaktywować funkcji które wpływają na bezpieczeństwo lub ekologię, czyli np auto zamykania czy też domyślnego ustawienia pojazdu na tryb inny niż normal. Dobrze że jest manualny wyłącznik auto start-stop bo w niektórych markach trzeba wejść głębiej w ustawienia żeby to gówno wyłączyć a i tak po ponownym uruchomieniu wraca.
Co do zdalnego klaksonu i migania gps w telefonie musi być włączony żeby system mógł sprawdzić gdzie jesteś bo przepuści polecenie tylko wtedy gdy znajdujesz się max 500 metrów od pojazdu, nie ma tak że zatrąbisz sobie będąc na końcu świata.

ODPOWIEDZ