Oddam forum w dobre ręce!

Prośby do administratorów i moderatorów oraz inne sprawy forum
root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: root »

Nie jest chyba wielkim zaskoczeniem jak powiem, że niespecjalnie często wchodzę na to forum w ostatnim czasie… A niedługo nawet nie będę już jeździł Škodą…

W związku z powyższym chciałbym przekazać administrację forum w dobre ręce. To oznacza:
  • kod źródłowy forum wraz z wszystkimi skórkami i dodatkami
  • bazę danych z całą zawartością
  • cesję domeny
Forum stoi na phpBB i MySQL, więc wymagania nie są zbyt wygórowane. Oczywiście wymagane jest odrobinę wiedzy technicznej, która na pewno przyda się do przeniesienia wszystkiego, a docelowo do aktualizacji i rozwiązywania problemów. Na początku mogę zaoferować dostęp do mojego serwera (po FTP) w celu zgrania wszystkiego i przygotowania się do operacji przeniesienia.

W celu zachęcenia kilka statystyk:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Utrzymanie forum nie jest drogie. Hosting to pewnie 100-200 zł rocznie, ale bez problemu można utrzymywać wiele serwisów na jednym hostingu. Domena kilkadziesiąt zł rocznie, w zależności od resellera. Do tego dochodzi oczywiście sama praca przy forum.

Wyzwania są takie:
  • aktualizacja samego forum i wtyczek oraz skórek (z tym jest największy problem)
  • ciągła walka ze spamem. Ja wdrożyłem sobie jakieś półautomatyczne metody, ale na to trzeba poświęcać czas
  • bieżące moderowanie forum
Na forum w tej chwili są reklamy Google Ads. To przynosi 300-400 zł co ok. 4 miesiące z trzech forów (Kodiaq Klub, Karoq Klub, Ateca Klub). To powinno wystarczyć na pokrycie bieżącego utrzymania, szczególnie jeśli się wszystkie fora postawi na tym samym hostingu. Oczywiście można próbować pozyskiwać reklamodawców (Mubi?) – kiedyś była tu reklama Allegro za całkiem dobre pieniądze – ale to też wymaga czasu, a sam temat jest trochę niszowy.

Nie ukrywam, że do oddania są trzy platformy: Kodiaq Klub, Karoq Klub i Ateca Klub. Fajnie by było, gdyby trafiły w jedne ręce, ale nie upieram się. Najważniejsze jest dla mnie, żeby forum przetrwało, bo na pewno jest tutaj sporo wartościowych treści.

Jeśli by się zgłosiło więcej osób (hehe), to zrobimy głosowanie albo coś :)


Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Sponsor

Oddam forum w dobre ręce!

Sponsor


root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: root »

Oficjalnie donoszę, że forum przechodzi w ręce MałGorzaty z Kodiaq-Klub! Dane dostępowe już poszły, powoli zaczynamy proces migracji. O szczegółach już pewnie będzie informować MałGorzata.

Najważniejsze, że nic nie zginie i dalej będziecie mogli spokojnie dyskutować!
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Małgorzata
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2023, 20:44
Samochód: Skoda

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: Małgorzata »

Jestem i tutaj.
:)

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: mans »

Witaj Małgosiu ;)
To super, że to Ty będziesz prowadzić forum o Skodach :)
Pozdrawiam ;)

Małgorzata
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2023, 20:44
Samochód: Skoda

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: Małgorzata »

Dzień dobry wszystkim. Póki nie skończymy przenosin i testów nie będę zakłócać spokoju. Na koniec dam oficjalny komunikat a potem będzie tak jak do tej pory :)

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: root »

Nie no, mam nadzieję, że będzie lepiej :D
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Małgorzata
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2023, 20:44
Samochód: Skoda

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: Małgorzata »

Będzie :)

Małgorzata
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2023, 20:44
Samochód: Skoda

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: Małgorzata »

Na chwilę obecną kwestia przemian wygląda następująco:
1. Pliki i bazy są już w nowych miejscach
2. Odpalliśmy testowo forum z nowego miejsca - działa
3. Niebawem (powiadomimy Was z kilkudniowym wyprzedzeniem) zamkniemy forum na bliżej nieokreślony czas
4. W tym czasie przeniesiemy zawartość postów w nowe miejsce
5. Zamkniemy stare miejsce
6. Otworzymy forum w nowym miejscu

Najważniejszym problemem dla użytkowników może być logowanie (szczególnie jeśli logujecie się automatycznie). W przypadku kłopotów sugerujemy ręczne wpisanie hasła w miejsce kropek/gwiazdek i/lub wyczyszczenie cache/cookies

Powyższy problem może dotknąć niewielką grupę ale może to być każdy. Warto się przygotować i przypomnieć sobie hasło. Hasło do konta nie zmieni się.

Jeśli macie jakieś pytanie - proszę pytać w tym wątku.

Małgorzata
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2023, 20:44
Samochód: Skoda

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: Małgorzata »

Forum będzie przepinane na początku przyszłego tygodnia. Spodziewajcie się kłopotów z logowaniem
Stare hasła mogą nie działać. Może być konieczne użycie opcji przypomnienia. Sprawdźcie czy macie dostęp do skrzynek pocztowych przypisanych do użytkownika na forum.

Awatar użytkownika
React
Posty: 52
Rejestracja: 21 mar 2023, 10:34
Lokalizacja: Luboń
Samochód: KAROQQ 2.0 TSI

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: React »

Jakby potrzebna była pomoc od strony technicznej, to mogę pomóc ;)

ODPOWIEDZ