Dział techniczny?

Prośby do administratorów i moderatorów oraz inne sprawy forum
ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Dział techniczny?

Post autor: ArKos »

Serwus :)
Wiem, świeży tu jestem, ale na forach siedzę prawie tyle, ile ma internet :P tak, mam bardzo niski pesel :D
Sprawa taka:
czy administracja przewiduje może ew. rozważy możliwość utworzenia działu technicznego, zawierającego dane techniczne, jakieś wskazówki lokalizacji poszczególnych komponentów, wskazówki wykonania prostych czynności serwisowych itp?
Wiem, model jest młody, ale pierwsze sztuki zaczynają wychodzić z gwarancji i tak naprawdę sporo osób pójdzie pewnie do niezależnych warsztatów. Ja nie pójdę, bo jestem od ponad 25 lat mechanikiem i robię sobie wszystko sam przy aucie, a na gwarancji MUSZĘ korzystać z ASO, choć bardzo niechętnie (pracowałem w ASO i tak raczej średnio oceniam fachowość osób tam pracujących). Jednak zapewne jest sporo "majsterklepek", którzy sami sobie wymienią świece, olej czy jakiś filtr.
W razie czego mogę zapodać tu informacje, jakieś posty potworzyć, czym utworzyłoby się pewnego rodzaju kopalnię podstawowej wiedzy.
Wpada ktoś na forum i zamiast pytać "ile oleju" lub "jaki olej" czy "jaki filtr" - wchodzi do działu i ma numery części OEM czy konkretnie podane na tacy.
Mam na myśli takie coś, jak na moim forum (broń boże to nie kryptoreklama, tylko praktyczny przykład mojego zamysłu):
https://mokkaforum.pl/forum/17-cz%C4%99 ... akcesoria/
https://mokkaforum.pl/forum/14-kampanie-naprawcze/
https://mokkaforum.pl/forum/15-katalog- ... hnicznych/
Jeśli władze forum widzą w tym jakiś pożytek czy przyszłość, to mogę się zaangażować - zamówiłem Karoq, jak przyjdzie, to Mokka pójdzie do ludzi :)
Pozdro ludziska



Sponsor

Dział techniczny?

Sponsor


Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Dział techniczny?

Post autor: Marcooo »

ArKos pisze: 02 gru 2019, 18:53 Serwus :)
Wiem, świeży tu jestem, ale na forach siedzę prawie tyle, ile ma internet :P tak, mam bardzo niski pesel :D
Sprawa taka:
czy administracja przewiduje może ew. rozważy możliwość utworzenia działu technicznego, zawierającego dane techniczne, jakieś wskazówki lokalizacji poszczególnych komponentów, wskazówki wykonania prostych czynności serwisowych itp?
Wiem, model jest młody, ale pierwsze sztuki zaczynają wychodzić z gwarancji i tak naprawdę sporo osób pójdzie pewnie do niezależnych warsztatów. Ja nie pójdę, bo jestem od ponad 25 lat mechanikiem i robię sobie wszystko sam przy aucie, a na gwarancji MUSZĘ korzystać z ASO, choć bardzo niechętnie (pracowałem w ASO i tak raczej średnio oceniam fachowość osób tam pracujących). Jednak zapewne jest sporo "majsterklepek", którzy sami sobie wymienią świece, olej czy jakiś filtr.
W razie czego mogę zapodać tu informacje, jakieś posty potworzyć, czym utworzyłoby się pewnego rodzaju kopalnię podstawowej wiedzy.
Wpada ktoś na forum i zamiast pytać "ile oleju" lub "jaki olej" czy "jaki filtr" - wchodzi do działu i ma numery części OEM czy konkretnie podane na tacy.
Mam na myśli takie coś, jak na moim forum (broń boże to nie kryptoreklama, tylko praktyczny przykład mojego zamysłu):
https://mokkaforum.pl/forum/17-cz%C4%99 ... akcesoria/
https://mokkaforum.pl/forum/14-kampanie-naprawcze/
https://mokkaforum.pl/forum/15-katalog- ... hnicznych/
Jeśli władze forum widzą w tym jakiś pożytek czy przyszłość, to mogę się zaangażować - zamówiłem Karoq, jak przyjdzie, to Mokka pójdzie do ludzi :)
Pozdro ludziska
Kolego skąd jesteś?

ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Dział techniczny?

Post autor: ArKos »

Okolice Katowic, górny śląsk.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Dział techniczny?

Post autor: root »

Forum jest dla użytkowników. Jeśli uznacie, że ma to sens i będzie ktoś w stanie to utrzymywać (ja nie dam rady), to będę wspierał jak tylko mogę.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Dział techniczny?

Post autor: ArKos »

Tak jak pisałem - jestem w stanie się zaangażować i zrobić taki kącik. Jeśli mam przyzwolenie, to proszę o utworzenie działu/podforum i powrzucam to i owo. Materiałów mam sporo z zagranicznych witryn, każdorazowo dam odnośnik do źródła (żeby nikt nie zarzucił naruszenia praw autorskich itp).
Widziałbym to tak, że są podwieszone tematy główne (zamknięte) a pytania/dyskusja toczy się w tym samym podforum w innych tematach - chodzi o przejrzystość i czytelność materiałów.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Dział techniczny?

Post autor: Shadoon »

root pisze:Forum jest dla użytkowników. Jeśli uznacie, że ma to sens i będzie ktoś w stanie to utrzymywać (ja nie dam rady), to będę wspierał jak tylko mogę.
Zatem czekamy

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Dział techniczny?

Post autor: ArKos »

Cóż, admin bardzo mocno zajęty.
Założyłem własne forum Karoq - tutaj nie trzeba nic już modyfikować w ustawieniach forum.
Od czasu do czasu oczywiście będę tu zaglądał :)
Pozdrawiam

Deem
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2018, 20:51
Samochód: Skoda Karoq 1,5TSI

Re: Dział techniczny?

Post autor: Deem »

To może jakiś link?

ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Dział techniczny?

Post autor: ArKos »

Nie wolno reklamować na forum z tego co wyczytałem.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Dział techniczny?

Post autor: root »

Czekam na opinie innych użytkowników, na razie wypowiedział się jeden… Jeśli masz ochotę nadal to prowadzić, to daj znać. Jeśli chcesz rozwijać swoje forum, to przecież nie zabronię…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ