Diesel, czy benzyna?

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Karoqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Zbyszek1972 »

Posiadałem wcześniej dwa auta z kultowym silnikiem 1.9TDI i byłem bardzo zadowolony. Obecnie mam silnik benzynowy TSI ze względu na małe przebiegi jakie pokonuje i też jest ok. Diesla bym obecnie nie kupił ze wzglądu na to gdyż są bardziej awaryjne niż kiedyś. Moi szefowie mają najnowsze diesle i niestety borykają się z awariami Dpf-u ponieważ robią bardzo małe przebiegi. Może gdybym robił dziennie po 100km to wziąłbym ropniaka pod uwagę.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2023, 20:24 przez Zbyszek1972, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Re: Diesel, czy benzyna?

Sponsor


Ondre
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2022, 23:43
Samochód: Skoda Rapid 1.6TDI; Skoda Karoq FL 2.0TDI

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Ondre »

Ja mam znajomych co mają znajomych którzy bardzo narzekają na silniki TSI, a ci znajomi maja jeszcze innych znajomych którzy przeklinają silniki spalinowe i postanowili przesiąść się na elektryki żeby, w ogóle nie mieć problemów z silnikiem i całym układem wydechowym, a znajomi tych znajomych co jeżdżą elektrykami, żeby już całkiem pozbyć się problemów nie kupili sobie auta i jeżdżą autobusami :mrgreen:

Pyro
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2020, 8:08
Samochód: Kodiaq 2.0TDI Karoq 1.5TSI

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Pyro »

Mam 1.5TSI 95tys. nalatane i puki co kompletnie żadnych problemów. Gdybym kupował ponownie Karoqa to z tym samym silnikiem.

Andrew
Posty: 20
Rejestracja: 28 kwie 2023, 23:08
Samochód: Skoda Karoq 2.0

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Andrew »

Moja 2.0 tdi 150 km nieźle "wymiata". I odwdzięcza się średnim spalaniem 5.2 l/100 km. Jest to mój ósmy Diesel i myślę ,że nie ostatni. Super osiągi i spalanie. Mam ją od niedawna,ale jestem mega zadowolony.

Andrew
Posty: 20
Rejestracja: 28 kwie 2023, 23:08
Samochód: Skoda Karoq 2.0

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Andrew »

P.S.
Spalanie 5,2 to akurat po trasie Kraków,Warszawa,Łódź,Kraków ,prędkości 120-140 i krótki teścik 180 za Krakowem. Średnia jeszcze nie wzrosła ale myślę że dojdzie maksymalnie do 5,5 l bo znów się trasa szykuje. Polecam ten silnik bardzo gorąco.

Ondre
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2022, 23:43
Samochód: Skoda Rapid 1.6TDI; Skoda Karoq FL 2.0TDI

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Ondre »

:)
Ostatnio zmieniony 12 maja 2023, 2:35 przez Ondre, łącznie zmieniany 1 raz.

Ondre
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2022, 23:43
Samochód: Skoda Rapid 1.6TDI; Skoda Karoq FL 2.0TDI

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Ondre »

Potwierdzam, także jestem bardzo zadowolony z silnika 2.0 TDI. Najniższe spalanie jakie udało mi się osiągnąć to 4.0 l :)
Obrazek

Andrew
Posty: 20
Rejestracja: 28 kwie 2023, 23:08
Samochód: Skoda Karoq 2.0

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Andrew »

Obrazek

Andrew
Posty: 20
Rejestracja: 28 kwie 2023, 23:08
Samochód: Skoda Karoq 2.0

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Andrew »

U mnie krótka przejażdżka po okolicy i"żółwie tempo ,bo niedziela i korki 4,9l. Ale sądzę,że karoq ma większość dobrych silników. A czy Diesel,czy benzyna? Kto co lubi. Awaryjność? Jak dbasz ,to nic się nie dzieje. Chyba,że masz pecha,ale tego nie przewidzisz.

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: abedul »

ja was podziwiam, ja nie wiem jak wy to robicie, albo z jakich gorek zjezdzacie :D
jak siadam na trase to robie 2000 km i w zyciu ponizej 5,6 mi nie zeszlo jezdzac przez niemcy, austrie, szwajcarie i francje jednym ciagiem, a po wjezdzie do hiszpanii to srednia rosnie do 6+ - i to w lato, w zime spala wiecej :lol: :mrgreen: :roll: :shock: trasa 99% autostrada i wszedzie temopomat na 130 - moze to wina jazdy na tempomacie (pomijajac hiszpanie bo tam caly czas gory i albo sie jedzie pod gorke albo z gorki) no ale z drogiej strony biorac pod uwage alpy i plaska francje (ta niealpejska czesc) to w sumie moze taka srednia powinna w koncu wyjsc czy z czy tez bez tempomatu

ODPOWIEDZ