Kupić czy nie kupić

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Karoqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
rafsam
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018, 22:19

Kupić czy nie kupić

Post autor: rafsam »

Witam obecnie mam Yeti :)
Proszę o informacje do osób którzy kupili karoqa czy brali inny suv pod uwage
Np ateca, tiguan, a moze nissan Qashqai. ford?\



Sponsor

Kupić czy nie kupić

Sponsor


Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Kupić czy nie kupić

Post autor: Bomber »

Brałem ale finansowo za cienki jestem ;) - Macana w GTS - poważnie :mrgreen: Tiguan tez był na liście, jednak wybrałem Karoqa z tych co wymieniłeś bo mi się jego lekkość spodobała. W kategorii cena/jakość spełnił moje oczekiwania - przynajmniej na chwilę obecną. :D no i 1/3 ceny Macana :) co i tak wyszło cennikowo grubo pow 150k.
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

rafsam
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018, 22:19

Re: Kupić czy nie kupić

Post autor: rafsam »

a czy ktoś pokusi sie o stwierdzenie którym lepiej się jeździ z grupy vag, i dlaczego.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kupić czy nie kupić

Post autor: mans »

To może Ja napiszę kilka słow na ten temat...
Cały czas jestem na etapie poszukiwań auta pod moje preferencje i powiem tak.
Przetestowałem Seata Atecę 1.4 TSI 150KM DSG 7 ośka,Skodę Karoq 1.5 TSI 150KM DSG 7 ośka oraz kilka dni temu VW Tiguana 2.0 TSI 180KM 4X4 DSG 7
Wielkich różnic pomiędzy tymi modelami w samym prowadzeniu nie stwierdziłem.
Seat ma jednak najmniej komfortowe zawieszenie z całej trójki i czuć każdą nierówność na drodze niestety :( :(
Na duży minus trzeba także zaliczyć brak regulacji wysokości pasów bezpieczeństwa co skutkowało w moim przypadku niemożliwością ich dopasowania do mojego wzrostu :?
Prowadzenie Seata jest rewelacyjne bo takie sportowe, szczególnie w zakrętach Ateca zaskakiwała swoją zwinnością i łatwością prowadzenia 8-) 8-)
Silnik w Seacie 1.4 TSI pozytywnie zaskakuje i jest on naprawdę dynamiczny i cichy.Dodatkowo system odłączania dwóch cylindrów dba o niskie spalanie.Także tutaj daję duży plus :)
Skoda Karoq zachwyciła mnie kulturą pracy nowego silnika 1.5 TSI 150 KM ,pracą skrzyni DSG 7 oraz bardzo dobrym wyciszeniem do prędkości ok. 120km/h.Powyżej 130km/h słychać już niestety dosyć mocno szumy wiatru z okolicy lusterek i słupka A.
Jednak największe wrażenie w tym modelu zrobiło na mnie zawieszenie, które po prosty jest genialne.Także nie trzeba dopłacać do aktywnego zawieszenia DCC ,żeby jezdzić Skodą naprawdę komfortowo.
No i na koniec wisienka na torcie czyli VW Tiguan
To najbardziej dopracowany samochód z całej trójki.
Wszystko w tym aucie jest takie jak powinno być.Materiały,ergonomia są na najwyższym poziomie.
Fotele z przodu z funkcją masażu ErgoActive za 2500zł to po prostu bajka warta każdych pieniędzy :)
Głupia maska z przodu na siłowniku sprawia ,że podnosimy ją jednym ruchem ręki nie zawracając sobie głowy jakimś wystającym prętem, który trzeba jeszcze gdzieś dodatkowo wpychać jak ma to miejsce w przypadku Seata i Skody.
Następna sprawa to bezprzewodowe podgrzewanie przedniej szyby w Tiguanie a nie przestarzała technologia oparta na wtopionych drutach (Skoda ,Seat) znowu robi dużą różnicę.
Wnęki w drzwiach wyściełane mieciutką gąbką dopełniają całości :idea:
Nie ma również problemów z szumem wiatru pochodzących od lusterek czy słupka A i nawet przy 150km/h było dalej cicho jak makiem zasiał.W Skodzie przy jezdzie autostradą 140km/h po godzinie hałas mnie już mocno irytował.
Co do prowadzenia i komfortu to tutaj na remis ze Skodą Karoq ;)
Dodatkowo pakiet R-Line za 8000zł powoduje ,że VW wygląda po prostu obłędnie i tylko Seat Ateca z pakietem FR może mu dorównać w tej dziedzinie.W Skodzie puki co brak takich rarytasów.
Reasumując za te same pieniądze co Karoq czy Ateca możemy kupić Tiguana, który jest najbardziej przemyślany i dopracowany z całej trójki.
Muszę szczerze przyznać, że już od momentu otwarcia drzwi kierowcy czuć różnicę, że to jednak VW :shock: :shock: :shock:
Najważniejsza rzecz w moim przypadku, która zdecydowała o wyborze to dostępność silnika 2.0 TSI 180 KM z napędem 4-motion, którego puki co na próżno szukać w Skodzie Karoq :(
Na drugim miejscu postawił bym Seata jednak brak regulacji pasów bezpieczeństwa z przodu to w dzisiejszych czasach niedopuszczalne bo względy bezpieczeństwa są dla Mnie najważniejsze :(
Skodę stawiam na miejscu 3 ale tylko za brak silnika 2.0 TSI i brak napędu 4x4 :?

Na pocieszenie muszę dodać, że testowałem też inne suvy takie jak Hyundai Tucson 1.6 T-GDI 170KM 7DCT 4X4 czy Kia Sportage GT-Line 1.6 T-GDI 170KM 7DCT 4X4 i krótko mówiąc VAG wciąga je lewą dziurką od nosa bo w prowadzeniu,wykonaniu i zastosowanych technologiach jest po prostu przepaść i Koreańczycy jeszcze się muszą duży nauczyć od Niemców :lol: :lol: :lol:

rafsam
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018, 22:19

Re: Kupić czy nie kupić

Post autor: rafsam »

wreszcie jakiś konkret:)

Mariusz
Posty: 34
Rejestracja: 26 kwie 2018, 20:23

Re: Kupić czy nie kupić

Post autor: Mariusz »

Tylko ze przedzialy cenowe nie sa takie same... komfogurowalem wsYstkie 3 auta i w takiej samej konfiguracji najtansZby byl karoq, ateca +10tys i tiguan + 20tys... dla mnie to spora roznica :)

rafsam
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018, 22:19

Re: Kupić czy nie kupić

Post autor: rafsam »

Dodam jeszcze jedno audi q3. Jeżli nie ma zawieszenia adaptacyjnego nie warte swojej ceny

rafsam
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018, 22:19

Re: Kupić czy nie kupić

Post autor: rafsam »

Manas piszesz ze w karoqu nie potrzeba zawieszenia adaptacyjnego, czyżby nie ma uczucia wibracjii przy duzych predkościach na polskich drogach :D

Mariusz
Posty: 34
Rejestracja: 26 kwie 2018, 20:23

Re: Kupić czy nie kupić

Post autor: Mariusz »

Powiem Wam, ze mimo, ze mam juz zamowionego karoqa zaczalem mocno szukac czegos innego... 2 miesiace temu zamowilem i zero info o dacie produkcji... a ostatnio wpadl mi w oko subaru XV... jezdzilem karoqiem i subaru i niestety oszalalem na pkt XV :)

Livologen
Posty: 18
Rejestracja: 07 wrz 2018, 12:17
Samochód: Skoda Karoq

Re: Kupić czy nie kupić

Post autor: Livologen »

Cóż, jeżdżę Karoq już jakiś czas i mocno polecam. Czy rozważałem co innego? Pewnie, najlepiej Audi Q7, ale mnie nie stać :D

ODPOWIEDZ