Diesel, czy benzyna?

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Karoqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
adam32
Posty: 12
Rejestracja: 07 wrz 2017, 17:15

Diesel, czy benzyna?

Post autor: adam32 »

Tak, jak w temacie. Który silnik jest wam bliższy? Dlaczego diesel, nie benzyna i na odwrót?



Sponsor

Diesel, czy benzyna?

Sponsor


Maciej1
Posty: 13
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:44

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Maciej1 »

Jeżeli mam być szczery, to zarówno pierwszy, jak i drugi typ będzie miał swoich zwolenników.

alan
Posty: 13
Rejestracja: 04 wrz 2017, 7:45

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: alan »

Dokładnie. Ja lubię diesla mimo tego, że ponoć w zimie są problemy z zapaleniem. Ale jak akumulator będzie dobry to nie powinno być problemu.

adam32
Posty: 12
Rejestracja: 07 wrz 2017, 17:15

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: adam32 »

Dla mnie diesel nadaje się na dłuższe trasy, a to dla mnie akurat jest bardzo ważne.

Maciej1
Posty: 13
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:44

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Maciej1 »

To zależy, benzyna również nadaje się na dłuższe trasy, ale chyba więcej pali - tak mi się wydaje.

skoradaw
Posty: 12
Rejestracja: 01 wrz 2017, 8:04

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: skoradaw »

Każdy ma swoje upodobania, także nie ma się nad czym zastanawiać.

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Carly_pl »

Kiedyś byłem totalnym przeciwnikiem diesli, natomiast obecnie ich kultura pracy poprawiła się na tyle, że są do zaakceptowania. Jednak jeśli miałbym wybierać to zdecydowanie benzyna - najlepiej sprzed ery downsizingu ;)
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Andrew1962 »

Jako kierowca jeżdżę bez przerwy od 1981r. Miałem w tym czasie 10 różnych samochodów, z których 4 ostatnie kupowałem w salonie. 9 z nich to były auta z silnikami benzynowymi a ostatni Opel Insignia to diesel. Dlaczego wybrałem po raz pierwszy auto z tym silnikiem, dlatego, że miała "latać" glównie w trasie i tak było przez pierwsze niecałe 3 lata ale w międzyczasie zmieniły się sprawy osobiste i stała się prawie autem miejskim (80% jazdy to miasto) Diesel wyposażony w filtr DPF to wg mnie z pewnością nie jest najlepszy wybór do miasta a i spalanie w jeździe miejskiej podobne jest do aut benzynowych. Zalety? Kultura pracy silnika znacznie się przez ostatnie lata poprawiła w porównaniu do klekotów sprzed lat nastu choć zawsze będzie głośniejszy od silnika benzynowego. Spalanie w trasie przy 2 litrowym silniku to ok. 6.4-6.6l/100km przy jeździe dość dynamicznej. Moment obrotowy na poziomie 350-380Nm daje frajdę podczas wyprzedzania i przyspieszania szybko wkręcając się na obroty :) I chyba tyle tych zalet. Auto oczywiście w zakupie droższe średnio o ok. 10 tys. więc trzeba trochę pojeździć aby różnica się zrekompensowała.
Więc....
Moim następnym zamówionym już autem jest Karoq z silnikiem 1.5 150KM :) odbiór za ok. 3 miesiące :(
Aa, i jeszcze jedno w wielu salonach, w których szukałem swojego nowego auta, np. Toyota, Ford,, Opel, VW, itp. próbowano mnie przekonać do silnika benzynowego o pojemnościach 1.0-1.3l ale bezskutecznie. Uważam, że do aut o takiej masie i gabarytach to nie jest najlepszy wybór. I tak te 1.5l to chyba minimum minimorum.

Livologen
Posty: 18
Rejestracja: 07 wrz 2018, 12:17
Samochód: Skoda Karoq

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Livologen »

Moim zdaniem Diesel w trasę a benzyna do miasta. Diesel jak się rozhula to mniej sapala, a ON też jest tańszy.

Jankowski
Posty: 31
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:11
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Jankowski »

DPF dyskwalifikuje diesla w mieście, koszty astronomiczne (wymiana DPF czy ciągłe zmiany oleju).Jedyne skuteczne jest wycięcie oczywiście do czasu wprowadzenia restrykcji .Wszystkie testy ,opowieści reklamowe o silnikach TDI ,niewątpliwie b.dobrych pomijają dziwnym milczeniem kwestie eksloatacji DPF

ODPOWIEDZ